Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty

• Česko Nesprávné kalhoty (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia / Rodinný

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Čo urobíte ak nemáte peniaze a jediný nelenivý človek v dome je váš pes? Presne, najmete si ako podnájomníka pinguína. Budte si však istý, váš pes ho nebude mať v láske. Nie je predsa v pohode, keď vám v ďeň vašich narodenín malý operený tvor zaberie izbu. A to že sa nakoniec najlepší priateľ človeka rozhodne odísť z domu je len a len nedobré... Príbeh zo série Wallace and Gromit, v ktorom sa okrem skvelých nohavíc z NASA vyskytne aj jedna prestrelka a nakoniec ako to v každom dobrom príbehu býva, aj väzenie. (Vrana)

Matty

O třídu povedenější než Cesta na Měsíc. Film má celistvější děj a správnou gradaci. Úžasné jsou scény odkazující k různým filmovým legendám. Ke starým hororům, filmům noir i klasickým westernům. K tomu si přidejte desítky drobných vtípků a hlavně bezchybného tučňáka. Tentokrát je to opět zákeřný psychopat se zálibou v šílených převlecích. Holt, Nick Park umí a ví, v čem spočívá kouzlo plastelínové animace. Nevěřím, že by mě „vyštvaný“ Gromit dokázal dojmout stejnou měrou, kdyby byl obyčejným, plochým „animákem“. Ať žije nerealisticky skutečná plastelína! 85% Zajímavé komentáře: Melies, genetique, numi ()

Chip89

Přemýšlím jak mi něco tak úžasného mohlo tak dlouho unikat? Přiznávám, že jsem o téhle pohádce nikdy neslyšela a ani jsem jí nikdy nezahlédla a trošku nerozumím tomu, jak se to mohlo stát. Vážně je to úžasný, nápadité, silně emotivní a zároveň neuvěřitelně vtipné. Jsem nadšená a doufám, že se brzo dostanu k dalšímu dílu. Určitě dávám 100 %,tohle by měli pouštět dětem povinně. ()

shimpy(CZ)

Tento animák je nejlepší ve své kategorii. Ten tučňák!! To je záporák jak má být. Film je opravdu hravý, a režisér se nebojí naladit i na vážnější strunu, takže vám připadne, že sledujete nějakou napínavou detektivku. Zkrátka příběh graduje od začátku do konce, a ta honička na vláčku - to se prostě musí vidět... Úžasné! ()

messiah

Již prakticky dokonalý následovník Cesty na měsíc a oskarového Pohodlíčka. Tady nemůže být jakákoli pochybnost o oprávněnosti oscara - dokonalost, dokonalost. Ten tučňák zdál se mi pochybným ihned jak strčil nohu do dvěří. Tentokrát jde spíše o krimi akční drama (šílený psychopat tučňák vs. odvážný zastánce dobra Gromit - jak z Bonda). Sledovačka v temné uličce s napínavou hudbou na pozadí, pochod spícího Wallace, to vše perfektní, vrcholí strhující vlakovou honičkou na závěr kdy Gromit jako správný hírou pokládá chybějící koleje aby nakonec lapil padoucha. Pecka! ()

Tsuki

Stylově to není úplně můj typ animovaného filmu, ale rozhodně uznávám fantastickou a "vypiplanou" animaci (především ta scéna s vlakovou honičkou musela dát zabrat) a taky mě pobavila zákeřnost pana tučňáka. Takový zábavný krátkometrážní filmík, kde se nám naplno předvede precizní plastelínová animace. ~(3,4)~ ()

• Když Gromit čte noviny v kavárně, jeden z nadpisů je "Pes čte noviny". (Kulmon)
  • V úsilí dostat Gromita z domu hraje tučňák velmi hlasitou hudbu. Jeden nápěv je "how much is that doggie in the window?" a další "tie a yellow ribbon round the 'ole oaktree", oznamující jeho propuštění z vězení. (Kulmon)
  • Film byl ve své době zvolen Britským filmovým institutem jako osmnáctý nejlepší televizní příběh. (Terva)