Primal

Austrália, 2010, 80 min

Příběh se odehrává ve vnitrozemí Austrálie, kde Anja (Zoe Tuckwell-Smith) a její přátelé, následují mladého studenta antropologie, Daceho (Wil Traval), který se snaží vypátrat 12.000 let staré kreslené obrazce. Vše vypadalo jako poklidný průzkumný výlet, než se Mel (Krew Boylan) rozhodla nahá okoupat v nedaleké kaluži stojaté vody. Dříve nadšená skupinka přátel, tak musí náhle bojovat o své přežití. Boj, který jim odkrývá tváří v tvář pradávné zlo, obydlující nedalekou horu. (mosnak)

GodComplex

Banda naprosto totalnich debilu na vylete po krasne australske prirode, kde bojuji s prehistorii. Kdyby to melo sympatictejsi casting, mohlo to byt fakt dobre, ale tady vlastne jen od zacatku do konce premyslite kdo z nich je nejvetsi idiot. Takhle brutalne otravnou sebranku zoufalcu uz jsem dlouho nevidel. 3/10 ()

Ruut

Hodně céčkově zabitý film. Na úvod typicky nudná vykastrovaná představovačka bez nápadu. Pak má přijít 70minutové peklíčko. Přijde jedna zubatka (pak trošinku nášup), která furt chrčí a dělá "hezké" spider desetimetrové skoky. Tak nějak slabší mix Cabin Fever a The Descent, hodně slabší. Gore stejně nápadité jako celý film - tzn. jedno prokousnutí krku, jedna kašička z hlavy a pár cákanců krve. A závěr? No tyhle počítačové triky jsou snad z Česka, jinak fakt nevím ... ()

Pítrs85

Škoda pokaženého a navíc viditelně digitálního závěru (i když takové znásilnění se taky jen tak nevidí, že :), protože jinak je Primal víc než slušnej horor z lesního prostředí. Australáci zase jednou potvrdili, že točit horory oni fakt uměj. Film pěkně odsejpá, je akorát tak akční, nehrozí tu žádný okecávačky a vyvrhnutých vnitřností je tu taky tak akorát. Navíc parta mladejch lidí, co se s tím oním dostane do štyku, je vesměs banda sympošů- což se vždycky cení. "Cunt." ()

topi odpad!

Strašná stupidita s otřesnými dialogy a ještě otřesnějšími herci, takový "výkony" jsem dlouho neviděl, fuj! Opravdu jsem se kolikrát chytal za hlavu a nahlas si říkal, co to kurva je??? A ten děj nemá cenu ani rozebírat, hovadina na entou! Už úvodní rozhovor v autě, kdy jedou hrdinové zkoumat 12000 let staré malby na skalních stěnách a kde byl naposledy před 120 léty strýček jedné z postav, mě mohl dát vytušit, co to bude za ptákovinu. Měl jsem co dělat, abych ději trochu nepomohl rychloposuvem. Co měla znamenat ta digitálně zmršená "věc" v jeskyni na konci filmu, to jsem jaksi nebobral. A ty zvuky, které ze sebe nakažení vydávali, to jsem myslel, že se zoufalým smíchem vypnu televizi. Kolikrát jsem se i přistihl s otevřenou hubou, ale úplně z opačného důvodu, než tomu bývá obvykle. Scéna s plyšovým medvídkem mě přesvědčila, poslat tuto dementovinu do odpadu! Tohle už nikdy a ted´, co nejrychleji zapomenout!! Myslím, že to takovej problém nebude. Naprostej souhlas s komentářem Ruut. ()

honajz2

Málem to na ty čtyři hvězdy bylo, ale pokazila si to u mě schválně rozklepaná kamera při akčnějších scénách a taky překombinovaný závěr. Plus taky ještě megadebil Chad, který mi zpočátku přišel celkem v pohodě jako všichni ostatní, ale když začalo jít fakt do tuhého, choval se tak idiotsky, že by se tak nezachoval nikdo ani ze strachu o vlastní život. A taky se dalo dost jednoduše odhadnout, kdo to dotáhne nejdál. Ale jinak se mi to líbilo, mělo to dost podmanivou atmosféru, zajímavě se to vyvíjelo, v určitých věcech mi to přišlo i docela originální... Ono už vůbec začít horor, který od pohledu vypadá tuctově, scénou z paleolitu, slibuje celkem zajímavý zážitek. A on se i dostavil, ani mi nevadila jeho určitá lacinost, jen to výše vypsané. Byl to sice mírný nadprůměr, ale čtvrtá hvězdička tomu holt unikla... Ale tak aspoň jsem po delší době viděl horor z Austrálie a opět se přesvědčil, že budovat atmosféru prostě umí. Silné 3* ()

• Celý štáb pracoval čtyři týdny v kuse a čelil kromě dotěrného hmyzu i sesuvům půdy, a to i po slabých deštích. Sám režisér Josh Reed uznal, že natáčení bylo pro všechny velmi náročné. (heyda)
  • Filmový štáb včetně všech herců čítal 50 osob. (heyda)
  • Film se natáčel v Novém jižním Walesu v období silných dešťů (březen/duben). Ve filmu se však deště nedočkáme. (heyda)