Dobrodruh Josh Gates sa ničoho len tak ľahko nezľakne. Vyzbrojený svojou nebojácnosťou a sprevádzaný len malým štábom sa vydáva do rôznych kútov sveta, aby objavoval a prešetroval nevysvetliteľné príbehy. Zahĺbi sa do miestnych zvykov a rituálov a hľadá stopy vysvetľujúce existenciu zvláštnych stvorení, netvorov alebo nadprirodzených fenoménov. (TV Dajto)

Prometheus69

Aneb, objevte OBJEVENÉ! Celé je to akorát o tom jak někdo zařve TADY! A všichni se seběhnou.. a nic. No a takhle tadydujou celou dobu až do konce. Ve stylu: z komára velblouda... aby se aspoň něco dělo...... Třeba dnešní díl... Vždycky mě fascinovalo jak může někdo mluvit na cizího ducha anglicky... a on mu prý odpovídá. Jo, možná nějaký Amík na dovolené v Řecku co před hněvem Bezzubého neupláchl... hmm. Úsměvné. Nebo ten čupr jupr medvěd, Proboha vždyť je to podle popisu jasná Hiena Maribu.. žere mozky? Která africká příšerka nežere mozky... B) Navíc, kterej magor by si se ozbrojil na takovou potvoru jen kamerou? Jasnej fake... Škoda že je fakt něco nesežralo, aspoň jednoho.. aspoň lev. Nakonec se z toho stává jen takový přírodopisný dokument. Prostě nuda Kdybych měl takhle hodnotit VŠECHNY díly to bych tu byl opravdu nadlouho... Tak aspoň je to celkem sranda a člověk se i tu a tam dokonce poučí o něčem novém, co se dá použít třeba na párty když jsou všichni zhulení a není se už čemu smát. Mytologie v tomhle případě dostává slušně na prdel. Ale nuda to taková není... jako kulisa, třeba když vedle v kuchyni vaříte dobrý, nemusíte ani sledovat obraz..Takže tomu dvě hvězdy dám, za tu srandu okolo. :D Za všechno ostatní... bych rozdával hromadný svěrací kazajky z klaunskýmy nosy. B) Upřímě to pořád ještě může být horší... mohly by přijít na řadu i mimozemšťané a to nikdy nedopadlo dobře. Jinak Protiklad.. aby jste si udělali aspoň nějakou představu o stupnici absolutního dna záhad a absolutního opaku. Pak třeba zmíním takové záhady světa z AC.... Škoda že to mělo tak málo dílů a podařilo se mi sehnat jen první sérii. Protože myslím že druhá je určitě taky... co si tak pamatuji. To jsou teprve záhady... jak archivní víno.... nebo tak nějak. :) ()

Stanley619

Parta dospělých dětí, co považují každý pohyb ve vodě a šramot ve křoví za pravěkou příšeru, co žere domorodce. S tou technikou, co mají by se dala udělat mnohem větší paráda, než s ní koukat do blba a čekat na něco, co neexistuje. Tenhle pořad bych nechtěl platit, když snad ani jednou nenajdou sebemenší důkaz o existenci něčeho, po čem zrovna pátrají. Tomu se říká vyhozené peníze. 38% ()

honajz

Některé díly jsou vyloženě hloupé, jiné alespoň něco skutečně objeví, ale celkově je to příjemně zábavné. Ta snaha dělat, že jako fakt chceme odrušit vše o duchách, ale přitom každý prd na záznamu děláme, že nejde vysvětlit, prostě je to legrace. Ta holčina, co je vždycky tak upřímně vyděšená, ta taky často pobaví. A na druhou stranu nutno říct, že v seriálu navštívíme zajímavá místa a lokace (Pompeje, Queen Mary, Keňu apod.) a dozvíme se nějaké urban legends, ale i hrstku historických zajímavostí. ()

Kolssteyn

Nevadí mi huráá akce za záhadami. Ani to, že nakonec nic nenašli, nic neviděli, možná to i nadále neexistuje... ale ta teoretická příprava! Bližší obeznámení s oním "tajemným" nebo mýtickým tvorem tam chybí - o kterého vlastně prvořadě šlo, namísto Joshe zabíraného z několika úhlů kamerou s nočním viděním. ()

Shaleman

Banda amerických nemakačenků jezdí po světě, za studiové výlohy a s kamerou na zádech objevuje paranormální jevy a říkají si odborníci a svoje povolání berou až s fanatickou jistotou. Jak to funguje v praxi? Badatelé hledají co můžou, aby se vás pokusili vystrašit, takže atmosfericky si tento pseudodokument tu jednu hvězdičku zaslouží, protože občas se jim to celkem slušně daří. Ve skutečnosti vám ale nic neukážou a veškeré paranormální jevy zůstanou u vrzání starého domu, pohyblivého stínu a hereckých výkonů našich záhadologů, kteří na každý stín vystrašeně vzdychají, sakrují a s křikem utíkají. Aby toho nebylo málo, všechny nahrávky předají svým kolegům profíkům záhadologů a ti všechno potvrdí, jak je to úžasný objev, že něco takového ještě neviděli. Taky jsem neviděl pořad, kde hodinu koukám nočním viděním na ksicht hlavního típka. Osobně však nechápu, jak na to v té Americe můžou koukat. U nás se tomu nedivím, točíme si pro sebe i větší sračky. ()

• V roce 2012 byl natočen film Destination Truth: Return to the Haunted Forest / Belize Goblin (2012), ve kterém se tým vrátil do rumunských lesů, ve kterých údajně straší. (reich)