Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Přepis úspěšné divadelní hry nás zavádí do realitní kanceláře, jejíž čtyři zaměstnanci jsou nuceni zúčastnit se podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát... (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

Neuvěřitelně nadupané představení. Pochopitelně především scénáristicky. Takhle má vypadat dokonalá divadelní hra. A pak to herecké obsazení! V hlavní roli suverénní, zároveň však unavený Jack Lemmon. Al Pacino si nemá hlavní roli, ale jeho výstupy jsou ty nejkouzelnější. Ostatní - Harris, Arkin i Spacey skvěle doplňují jednu z nejlepších hereckých sestav devadesátých let. Nerad bych však viděl film v českém dabingu, něco tak sprostého si nedokáži představit. V originálu bylo přibližně každé třetí slovo fuck, fucking nebo fucked a zbytek byl doplněn nejrůznějšími shity, které zcela přirozeně plynuly z úst i takového slušňáka, jakým býval Jack Lemmon. ()

Ivoshek

Tak nevím. Herci jsou skvělí, všechno je prima a vlastně se mi na to i docela hezky koukalo, ale bylo to strašně statický. Asi to je tím, že to původně byla divadelní hra... A rozhodně mi to nepřišlo jako komedie (což, jak jsem pak zjistil, ani být nemá). Starého Lemmonova makléře mi bylo fakt líto. Kevin Spacey tu byl ultra svině. ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Spíše herecký koncert hvězd - Pacino, Lemmon, Harris, Spacey, Baldwin - než dech beroucí podívaná. Děj je v podstatě minimální , buď prodáš pozemek a dostaneš i Cadillac jako cenu, nebo jsi vyhozen. Vzájemné vztahy v kanceláři jsou velmi cynické a nekolegiální, člověk je zde člověku vlkem. Ještěže ty konverzačky fungují na 100%. Hodně ostrý pohled na nesmlouvavý svět prodejců nemovitostí. A těžko říct, který z nich je ten největší hajzl. Trailer: http://www.metacafe.com/watch/4177068/glengarry_glen_ross_movie_trailer/ ()

Chrustyn

Hvězdně obsazené a v mnoha ohledech strhující drama o zaměstnancích realitní kanceláře, kteří dostanou velice jednoduchý úkol: "Prodej za každou cenu nebo jdi do p*dele". Naprosto vynikající herecké představení všech zúčastněných (cholerický a nechutnou roli si vychutnávající Baldwin, přesvědčivý Spacey, nestárnoucí Lemmon, adekvátní Harris a... prostě Al Pacino) a precizní scénář, zajišťují tomuto pomalému snímku, že budete napětím bez sebe až do úplného konce. ()

ScarPoul

Herecký koncert všetkých zúčastnených. Jeden z tých filmov, kde si každý strihol úlohu ktorou chcel ukázať, že vie. Aj napriek tomu, že to vychádza z Mametovej hry, je film dynamický a vôbec nepôsobí divadelne. Čo je super. Niektoré adaptácie podobného rázu toto šťastie nemajú. Prvé dejstvo v daždi je skvelo atmosférické, to druhé naplno ukazuje rôznorodosť charakterov tvárou tvár nedobrej situácií. Jeden z tých filmov, ktoré je dobré vidieť, ak si myslíte, že z USA prichádzajú len bezduché zlátaniny. Toto je high class chuťovka. ()

• Alec Baldwin se kromě postavy Blakea, která byla napsaná speciálně pro filmovou verzi, připravoval i na možnost, že by nakonec hrál Rickyho Romu. Hrozilo totiž, že Al Pacino na natáčení nebude dostupný. O tuto roli se zajímal i Joe Mantegna, který ztvárnil Rickyho Romu jako první – v roce 1984 v divadelní hře na Broadwayi. (DavePave)
  • Název filmu odkazuje na dvě realitky – Glengarry Highlands a Glen Ross Farms, obě zmíněné i ve filmu. (becki_tu)
  • Behom natáčania filmu ho herci nazývali Death of a Fuckin' Salesman. (Flipper)

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin