Starověká kletba ožívá. Laskavá legenda z odvrácené strany. Svatého Mikuláše zná snad každý! Rok co rok se děti těší na hodného dědouška v červeném hávu, který rozdává sladkosti. Ovšem jen hrstka zasvěcených ví o tajemství přísně střeženém církví a vládou, že Mikuláš byl ve skutečnosti kacíř a masový vrah. Vlivem pradávné kletby se navíc každého 5. prosince, když je měsíc v úplňku, vrací ze záhrobí a s bandou věrných zlotřilců pořádá krvavý hon. Policista Goert, kterému v dětství Mikuláš vyvraždil rodinu, se snaží dalšímu krveprolití zabránit. Jenže nikdo mu nevěří... (oficiálny text distribútora)

honajz2

Nudný, dlouhý a otravný slasher. Mikuláš nemá plán zabíjení, prostě náhodně jde a někoho zabije. Původně jsem si myslel, že zabíjí ty, co se mu postaví do cesty, ale pak najednou vlezl do té nemocnice... Hlavní postava se v první polovině sotva objeví a nemá tam žádnou roli, až v druhé polovině k něčemu je. Proč nebyl hlavní postavou ten mladej kluk? Ten tam je většinu filmu... Kromě dvou nečekaných smrtí nic zajímavého, ani ten vraždící Mikuláš mě neoslovil. Původně jsem si myslel, že to bude komedie, když si tam na začátku dávají dárky někde ve třídě na střední škole, holka dostane robertka a spolužáci to slaví... No a pak pár fórků tam někde bylo, ale moc filmu nepřilepší. A ani občas povedené střihy to prostě nezachrání. 1* ()

Nettrass

Chudák Mikuláš...udělat z něho takovéhle ho krvavého gaunera. Celý svět začíná být jaksi naruby. Já jsem mu po tomhle filmu vděčný, že jsem od něj v dětství dostával jen uhlí a brambory. Mohl mně obdarovat hůř. A ještě víc jsem mu vděčný, že teď už na mně nějaký ten pátek se.. ( nemá zájem ). Ale možná je to všechno propaganda, uplacená Santa Klausem. On ten Klaus, taky strašně lže. Myslím Santu samozřejmě. 50% ()

Zombiepod

Od začiatku vidno že to nie je tupá americká produkcia (severania nakoniec filmy točia vynikajúco), a rovnako to vyzeralo aj s týmto kvázi hororom. Nudný začiatok sa však rozbehol do hororu s nadupanou atmosférou strachu, kvalitnou štýlovou réžiou a jednoducho parádneho Amsterdamu. Ale nech sa na mňa nikto nehnevá, pokaziť to tým undead Mikulášom a jeho bandou zombie poskokov, to veľmi hrôzu nenaženie, skôr naopak, dobre som sa občas zasmial. Bohužiaľ javilo sa to ako skvelý severský horor, ale dopadlo to zasa len tak, že sa z toho vyklubala obyčajná, nezaujímavá vyvražďovačka s Mikulášom na čele. ()

SOLOM.

Přestože má tento slasher spoustu slabých míst, jeho hlavní doménou je právě postava chlapíka v červeném, který na svém bílém oři, peláší po střechách amsterdamských domů a všude kolem sebe rozsévá smrt a zkázu. I přes viditelně slabší digitální efekty (místy), jde o opravdu zajímavou podívanou, ve které samozřejmě nesmí chybět ani řada gore scén. Některé z nich jsou opravdové laskominy, které vám zachutnají určitě víc než tvrdé cukroví. Ve finále jsem spokojený tak napůl. Myslím si, že se dalo vyždímat ještě mnohem více z potenciálu, který film potažmo tvůrčí myšlenka měli. I tak si však Sint zařadím do seznamu kousků, které jsem určitě neviděl naposledy. ()

ricci.s

Kvalitný horor, ktorý ma bavil od začiatku do konca. Dokonca som si myslel, že po úvodnej 10-minútovke to bude aj na plný počet. Napokon to síce až taká pecka nebola, ale viac som ani rozhodne nečakal. Jednoduchá vyvražďovačka s netypickým (ale skvelým) záporákom, ktorá obsahuje viacero podarených mordov a gore scénok. Vzhľad Mikuláša a jeho kostlivcov bol na tom všetkom najlepší, a keď sa ešte preháňál na koni po strechách... bomba. V prostrednej časti síce bolo zopár hluchých miest, ale vynahradila mi to masakrálna koncovka. Nakrútené to bolo taktiež veľmi pekne. Najviac ma však prekvapujú poniektoré "náročné" hodnotenia, čo ste čakali? Miliardový megahit? Trefný komentár: Oxymoron. ()