Jednoho dne dojde ke kouzelnému setkání, které může změnit osud Madoka Kaname. Toto je začátek nového příběhu o čarodějných dívkách. (Netflix)

adamulefa

Brilantné po každej stránke! Madokin plagát na stene mojej izby s týmto tvrdením súhlasí... Priznávam, že ja adamulefa zbožňujem anime Mahō shōjo Madoka Magika ! A vôbec sa za to nehanbím. P.S. Super by bolo ísť do toho s nulovými informáciami, rozhodne budete prekvapení. Odporúčam každému. Hej, aj tebe! Next stop, Madoka filmy ! ()

Fordzy

Jedním slovem Geniální. Madoka Magika klame tělem, pohrává si s divákem jako kočka s myší a ani náhodou není klasicky dětským "Mahou Shoujo", nýbrž do detailu propracovaným - psychologickým veledílem. Co také očekávat, když Madoku napsal známý Řezník- Gen Urobuchi (Fate/Zero, Psycho-Pass, Thunderbolt Fantasy). S geniálním příběhem a postavami, jde v ruku v ruce i skvostný vizuální kabátek od studia Shaft, podpořený přesně sladěnou hudbou od mé oblíbenkyně Yuki Kajiury. Už dlouho jsem neviděl, aby byl opening a ending součástí děje (doporučuji nepřeskakovat) Viděna vylepšená BD verze. Doporučuji nejdřív shlédnout seriál a následně filmy. 95% (V mé topce) ()

Scalpelexis

Hm, tohle se těžko hodnotí. Já při těhle anime nemám moc potuchy na jeký druh obecentva je to mířeno, když hlavní hrdinové jsou malinké školačky a řeší dosti psychologické, fyzikální, religionistické až existencionální patálie nesouc na bedrech osud celého světa? Přiznám se, že jsem dlouho na to házel zmatené pohledy typu "ok", "fajn", "hm, dejme tomu teda", protože mi tohle sblížení protikladů nesedělo. Námět a podklad je nicméně kvalitní, tvůrci mají celou dobu děj silně pod kontrolou a moc dobře ví, co dělají. Nevinných pasáží si moc neužijeme, brzo dojde na slzičky a zatracování, boje s obrázky, který vypadají jak spatlaný v Malování v MS-DOS až dojedeme k sakra neveselému a nelichotivě velkému závěru, který působí trochu přeplácaně, nikoliv ale nesmyslně. Finální zážitek je hodně filosofický, přemýšlivý, strašně nevhodný na jakékoliv uvolnění. Všechno to je ale v pořádku, protože puzzle zapadlo a i když takovým to konečným řešením nefandím, jsem spokojen. Postavičky jsou ok (na malé holčičky dosti zběhlé, prohnané, chytré), ale po delší době se mi nelíbila animace. Neříkám, že jsem fanda fanservisu, ale kontury jsou slabé, linky nedotažené a i když četné LSD scenérie mají své kouzlo, mě moc nefascinovaly. Asi na to nebyla nálada. Verdikt bude tentokrát pozitivní, protože pár originálních prvků by se našlo a hlavně takovéto anime se těžko duplikuje. ()

Monoxid

Kdo nedokoukal alespoň třetí díl, nemá právo tento seriál hodnotit! Je to sice dost roztomilé a upištěné, ale seriál se snaží zachovávat zákony rovnováhy, o kterých mluví. Pro koho je to určené? Myslím, že pro ty, co sledovali mahō shōjo žánr jako malí, tak trochu fanservis a tak trochu něco navíc. To něco je relativně vyspělá psychologie, zajímavý moderní design prostředí a žádné troškaření s překvapováním. Možná, že nám to pomůže k vědomí, že děti ví spoustu věcí nejlíp. ()

Kicune

Madoka Magica klame názvem a staví zrcadlo žánru mahou shoujo aneb „magická dívka“. V nejednotvárné a neveselé podívané plné hlubokých psychologických dialogů, kontrastů na každém rohu a vypointovaného konce se i přesto dočkáme transformace, souboje, oblečky a zbraně, magický prvek a nekonečný boj s nepřítelem. Nejednotvárnost a kontrast představuje stěžejní prvek nejen po vzhledové i dějové stránce seriálu. Kontrasty a možné SPOILERY: Klasická kresba představující normální svět je doplněná surrealistickými až halucinogenními výjevy dimenze čarodějnic. Jednoduše kreslené postavy, u kterých jsou skoro zvýrazněné jednotlivé tahy (oči, krk), jsou zasazené do prostředí naopak kreslené až téměř dokonale. Roztomilé holčičky bojující na život a na smrt. Roztomilý plyšák jako nepřítel. KONEC možných spoilerů. Předpokládám, že na ruby obrácený žánr vznikl položením otázky „co to stojí stát se magickou dívkou?“ Tvůrci si vybrali jednu z mnohých možných odpovědí a na ni pak nabalili děj a zamýšlení nejen o podstatě světa, dívky, života a smrti, osudovosti, přátelství, ale i o emocích a citech. Pár velice sympatických charakterů sice často pláčou, ale zároveň vedou duchaplné hovory a staví se svým vlastním démonům. Neveselost a až zvrácenost podstaty osudu magické dívky je skvěle představená, zabalená do neobvyklého vzhledového kabátu a doplněná krásnou flétnou. V průběhu 12ti dílů se však divák neunudí, ale ani nestihne vytvořit k postavám silný vztah. Kvůli neobvyklému vzhledovému kabátu (roztomilost a mnohabarevnost) syrovost a krutost nijak silně nezasáhne, je pouze cítit odcizenost. Přesto silných 90 % +. Otázka na závěr: jak velká je hranice mezi naději a zoufalstvím? ()