Dallas

• USA Dallas
USA, (2012–2014), 28 h 25 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Cynthia Cidre

Hudba:

Rob Cairns

Josh Henderson, Jesse Metcalfe, Jordana Brewster, Julie Gonzalo, Brenda Strong, Patrick Duffy, Linda Gray, Mitch Pileggi, Emma Bell, Kuno Becker, Larry Hagman (viac)

Sága rodu Ewingů znovu pokračuje. Přišla nová generace a noví hrdinové, ale staré spory a pře neutichly. Nezmoudřeli ani staří hrdinové. Do Dallasu se vrací Bobbyho adoptovaný syn Christopher s nápadem na výrobu ekologické energie. Proti němu však stojí jeho bratranec, John Ross, který je přesnou kopií svého otce. Je chamtivý a lačný peněz. I přes poslední přání jejich babičky, aby na pozemku Southforku už nikdo nikdy nic netěžil, začne potají provádět ropné vrty. Bobby se dozvídá, že má rakovinu střev. Proto se rozhodne, že pro klid v rodině by bylo nejlepší Southfork prodat. Přímo na předsvatebním setkání Christophera a jeho snoubenky s rodinou svůj záměr oznámí. John Ross se proti tomuto ihned postaví a zařídí předběžné soudní opatření proti prodeji. Bobby na to reaguje soudním zákazem cokoliv na pozemku Southforku těžit... (TV Nova)

SoolenJV odpad!

Nejčistší "gulity pleassure" letošního léta. Těžká onemocnění, rozpady vztahů, opětovné nalézání, podrazy, vydírání, nablýskaný svět naftařské smetánky, množství zvratů na jeden díl, které výrazně převyšuje obvyklý průměr. Do toho návrat starých známých herců a dvakrát zneužitý Johnny Cash. Jako před lety - Dallas pro nové tisíciletí je blyštivější (teď má každý smartphone a vzájemně se vydírají pomocí e-mailů), viditelně dražší, ale hlavně hraje na nostalgickou notu. Jo - a ještě jedna věc zůstala: Pořád je to stejně blbé jako před lety. A sežerte mě, vy, kteří jste ochotni tomuto "výtvoru" dát pět hvězd. ()

mazzarek odpad!

Dallas po cca 34 letech? Viděl jsem jen první díl, ale už od začátku mě nebavil. Vždyť je to ještě horší, než starý dallas a už ten byl špatný. Takové pokusy o návrat jsem už viděl a říka se tomu "Deja vu". V roce 1992 byla premiéra dallasu na nově. Tenkrát mi bylo třináct let a hned mi bylo jasné do jaké kategorie zařadím telenovely podobného typu. Bral jsem to tak viz jak řekl Izer v parodii na vol. řediteli "Je to barevné, hýbe se to a je to na pokračování". Zajímavé je, že to má docela vysoké hodnocení. Někdy se ptám, kam to celé spěje. Zpět? ()

kajas

Když naší republikou hýbal fenomén původního "Dallasu", byla jsem ještě docela malá, takže si pamatuji vlastně jenom znělku. Hlavní rivalové mezitím zestárli a jejich synové jsou potěšením pro všechny ženské oči (John Ross team). Edit 12/2017: V době premiérového uvedení na českých televizních obrazovkách jsem viděla pouze první řadu a posledních několik měsíců jsem věnovala nakoukávání kompletního seriálu. Až mě překvapilo, jak mě naftařské intriky chytily a bavily. Vrcholem byly díly přibližně v polovině druhé série (soud s Rylandem, dojemný pohřeb kultovní postavy). Tvůrci závěrečné epizody pravděpodobně počítali s dalším pokračováním, proto jim nelze vyčítat tolik zvratů v posledních několika minutách. Velká škoda, že se jim záměr nepovedl. ()

Ajinka126

Hmmm.. když šel původní Dallas byla jsem ještě děcko, co se chtělo koukat na všechno možný, na co koukali dospěláci, takže něco o tom vím. A tak když se doma zase objevilo, tak jsem se přidala. První dva díly docela ušly, ale pak to byla nuda, nic se tam nedělo, byli to jen dokola samé žvásty ála jedna bába povídala.. Kdybych to chtěla někomu převyprávět, tak se to vleze asi do 3 vět.. tak prázdný pro mě ten děj byl. ()

AD P

9 casti to vyzeralo na skvele hodnotenie (4 hviezdy), ale ta 10.cast to vsetko zabila. Neskutocna zlatanina ! Koho to bol napad ? Podla mna ten dej 10.casti vymyslali par dni pred natacanim. Uplne ma to sklamalo a lutujem ze som tych 10 casti pozrel. Dalsie ma vobec nezaujimaju ! Takze 3 za 9casti a za 10.-TOTALNY ODPAD !!!! ()

Galéria (1 150)

• Linda Gray ztvárnila alkoholičku Sue Ellen natolik věrohodně, že byli někteří diváci přesvědčeni, že je alkoholikem i ve skutečnosti. Přitom se však jedná o abstinentku. Ke skvělému výkonu alkoholem ovládlé osoby se inspirovala i od své matky Marjorii, která začala pít ve chvíli, kdy se musela vzdát baletní kariéry. (Mafyn)
  • Napriek tomu, že Jordana Brewster (Elena Ramos ) aj Julie Gonzalo (Rebecca Sutter) sú v skutočnosti Latinoameričanky, v seriáli vystupuje ako Latinoameričanka iba Jordana, zatiaľ čo Juliena postava je Američanka. (m.a.t.o.)
  • Všem postavám, které se objevily již v předchozích řadách, se při dabingovém obsazení ponechali původní dabéři. Výjimkou je pouze J. R. Erwing (Larry Hagman), jehož původní dabér Karel Jánský podlehl 12. 4. 2011 těžké nemoci a nahradil jej tak Vladimír Brabec. (funhouse)