Dallas

• USA Dallas
USA, (1978–1991), 286 h 25 min (Minutáž: 34–95 min)

Tvorcovia:

David Jacobs

Larry Hagman, Barbara Bel Geddes, Lesley-Anne Down, Patrick Duffy, Linda Gray, Ken Kercheval, Steve Kanaly, Howard Keel, George Kennedy, Jenilee Harrison (viac)

Sága rodu Ewingovcov, bohatej rodiny na čele s patriarchom Johnom Rosssom Jockom Ewingom (JIM DAVIS), zakladateľom naftárskej spoločnosti Ewing Oil. Starý pán má manželku Eleanor Miss Ellie (BARBARA BEL GEDDESOVÁ), ktorá sa oddane stará o rodinné sídlo Southfork Ranch a troch synov. John Ross J. R. Ewing (LARRY HAGMAN) je neobmedzený vládca rodinnej firmy Ewing Oil, ktorú riadi železnou rukou už celé desaťročia. Oženil sa s bývalou Miss Texas, Sue Ellen Shepardovou (LINDA GRAYOVÁ). Bobby (PATRICK DUFFY) je milý a slušný chlapík, ktorý sa oženil s Pamelou Barnesovou (VICTORIA PRINCIPALOVÁ), dcérou Ewingovho obchodného rivala. Tretí syn Garrison Arthur Gary (TED SHACKELFORT) sa tak trocha nevydaril - otec ho považuje za odpadlíka rodiny a preto sa radšej odsťahoval do Kalifornie aj so svojou manželkou Valene (JOAN VAN ARKOVÁ). (oficiálny text distribútora)

zette

Ac nejsem velky serialovy fanousek, Dallas jsem si vychutnal na ceskych obrazovkach dvakrat. A vychutnal myslim doopravdy. Mam pocit, ze jsem v te dobe nebyl jediny, kdo byl zvedavy na dalsi a dalsi dily, co zase J. R. provede a tech 36% hodnoceni vnimam jako spise pokrytecke. Snad nejlepsi hrany serial takovych rozmeru. Skoda dilu bez Bobbyho, to byl zabity cas sledovat cca 30 fiktivnich dilu... Nejlepsi postavy: J. R., Sue Ellen, Cliff Burns, kdo mi pak pil krev byl Ray s manzelkou, Bobby a Miss Ellie. Na tento serial se neda zapomenout a treba hlaska J. R. k Sue Ellen: " Jedine, co ses na Southforku naucila je, ze vodka nejde citit z ust " je nesmrtelna! ()

anli

Dnes vlastně klasika a předchůdce nekonečných seriálů.Velká sága jedné naftařské a rančerské rodiny,kteriu zná snad každý a byl to jeden z prvních seriálů USA,který vstoupil na porevoluční obrazovku ČT.Vcelku slušně napsané postavy i zápletky a poměrně dobří herci.seriál dělali koukatelným a místy i zajímavým.Občas trochu příběh zaskřípal(návrat Patricka Duffyho do seriálu na nátlak fanoušků,když ho předtím scénaristé nechali zemřít je přesnou ukázkou scénaristické hlouposti a jednoduchosti-u nás by tohle neprošlo)a občas byl opravdu k popukání,ale když vidím,co se dnes točí,zejména v žánru telenovel,tohle je pořád"o něčem"a slušný průměr.A úvodní melodii zná snad každý.U mě Texaských 50%. ()

Maty85

Tak tendle kultovní seriál je rozhodně něco víc, než jen obyčejné trapné telenovely, kterých jsou v dnešní době stovky. Na Dallas se tehdy díval snad úplně každý. Larry Hagman jako záporák byl vynikající. (tady je názornej případ, že ne vždycky celkové hodnocení sedí, pže mezi nejhorších 200 seriálu přeci tendle rozhodně patřit nemůže, už jen kvůli té popularitě) ()

Skuby47

Jeden z prvních nekonečných zahraničních seriálů, který po listopadu 89 začal vysílat televizní kanál F1 od 1.5. do 17.9. 1992 a to pouze ukázkových 39 dílů. Protože to byl v té době jediný celoplošný kanál, získal seriál nevídanou sledovanost z níž těžila TV Nova, která zahájila vysílání 4.2.1994 a odvysílala seriál v rozsahu 357 dílů celý. Řekla bych, že to byla jedna z vlajkových lodí pana ředitele Železného a ukazatel západního životního stylu. V USA se vysílal od 23.9.1978 do svého konce v roce 1991 a v době uvedení u nás, byl na Západě už přežitý. Z dnešního pohledu bych hodnotila kritičtěji, ale tehdy to bylo něco. Vzpomínám si, jak na intru v té době používala kolegyně jako motivaci pro studentky k rychlému ukončení večeře slogan : „Děvčata, pospěšte si, bude Džejár!“ Tehdy jsem taky zvědavě zírala na zcela jinou televizní produkci i životní styl, ale dneska už bych se nedívala ani ze zvědavosti. Je to minulost a tento seriál do ní patří. ()

lola3121

Jeden z prvních seriálů z americké produkce, který nám naservírovala TV Nova blahé paměti. Čuměl na to celý národ, všichni prožívali problémy texaských milionářů a Bobbyho "zmrtvýchvstání" rozbouřilo emoce v mnohých rodinách. A takovej padouch jako J.R.Ewing už se taky hned tak neobjeví, takže dávám s čistým svědomím 4 hvězdy. ()

• V několika raných dílech byla Lucy (Charlene Tilton) a Ray (Steve Kanaly) zobrazováni jako milenci. Když bylo odhaleno, že Ray je Jockův nemanželský syn, nikdy se tato aférka v seriálu nezmínila. (Kulmon)
  • Ranč Southfork byl skutečným domem Joea R. Duncana. Duncanovi byli nuceni dům prodat díky každodenním náletům tisícovky fanoušků. Dnes je na místě muzeum věnované seriálu. (Olík)
  • Postava Steva Kanalyho (Ray Krebs) měla být postupem času ze seriálu vypuštěna. S nápadem, že byl mohlo jít o nemanželského syna Jocka Ewinga (Jim Davis), který zachránil Kanalymu práci, přišel Larry Hagman. (Olík)

Dallas plný hvězd

Dallas plný hvězd

15.03.2006

Plánovaná snaha oživit legendu mezi americkými nekonečnými seriály začíná dostávat konkrétnější obrysy. O tom, že se celovečerní verze Dallasu ujme režisér Robert Luketic, fanoušci naftařské rodiny… (viac)

To teda bude Dallas!

To teda bude Dallas!

07.10.2005

Dallas je věčný, to všichni víme. Ale bude i jeho celovečerní verze? Herecké obsazení je totiž stále dosti nejisté. Jací jsou zatím kandidáti? J.R.Ewing, John Travolta váhá, Mel Gibson má stále na… (viac)