Druhý díl začíná krátce po smrti největšího bastarda Michala Dostála. Michalův otec a dědeček jsou přesvědčeni, že učitel Majer stál za vraždami všech tří žáků a mstil smrt své sestry. Začnou tak Majera psychicky deptat a hledají důkazy. Důkazy hledá také nový policejní vyšetřovatel Karas, jenž přebírá agendu po zesnulém policejním vyšetřovateli Palečkovi. Karasovi se okamžitě v případech úmrtí "Bastardů" něco nezdá a začíná se zaměřovat též na Majera, který je v tuto chvíli již ředitelem školy. (oficiálny text distribútora)

hrona

Pokračování tohoto zvláštního projektu bych řekl, že je na stejné úrovni, na jaké se pohybovala jednička. S přimhouřením všeho co se dá, by se i jednalo o zajímavý film, ale tedy ten konec, ten byl dle mého názoru neskutečně odfláknutý a hodně špatně nasnímaný. Ale na druhou stranu se zde přikloním ke komentáři Woodyho a na trojku s určitou zvráceností se také celkem těším. ()

Marsik

2. díl jednoznačně nejhorší z celé trilogie. Přibyla sice spousta dobrých a známých českých herců, ale ani ti neodvrátili filmovou pohromu jménem nuda. Protože jak mě jednička poměrně zajímala, coby úvodní díl (první vyobrazení této problematiky), tak u dvojky jsem zíval. Přišlo mi, že se herci na plátně taky nudí, už aby měli svou roli z krku a nazdar. Nebudu se víc rozepisovat, protože není ani o čem moc psát. Kdyby totiž nebylo druhého dílu, tak se stejně vše vysvětlí ve třetím pokračování. 45% ()

Fr

,,S TĚMA NAŠEMA DĚTMA TO JE TROCHU SLOŽITĚJŠÍ“..... /// ,,Obelixův“ ochránce to má za sebou a Dostál shání důkazy o smrti svýho syna. Samozřejmě nechybí ani škola, který by k lepší pověsti pomohl asi jen zájezd skinheadů. Jadrná mluva má zamaskovat, že všichni mluvěj jako čuráci (kromě ,,dětí“, ty mluví standardně přirozeně) a přehlídka hereckýho domova důchodců má bejt výpovědí o realitě dneška. Budiž. Horda bastardů soustředěná na jedno místo může působit směšně. (Do tý doby, než onu realitu poznáte na vlastní kůži.) Tady jde ovšem hlavně o mafiánskej svět ,,kmotra“ Dostála, kterej není moc uvěřitelnej a působí spíš tragikomicky. (Co tragikomicky – pičovina to je!). Bastardi svůj stín nepřekročí ani přes (asi) větší rozpočet, protože sázet na sprostýho nepřizpůsobivýho (všech barev) může zafungovat možná na kanadskýho ochránce lidských práv a ne na Čecha, rochnícího se ve Šluknovským výběžku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě jsem neviděl cigána na lyžích (ne s lyžema – na lyžích!!). 2. Chci se na vlastní oko přesvědčit, kdo z našich herců ještě neumřel a zjistit, kdo to má ,,zapár“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

blackrain

Magnusek pokračuje v tom, co načnul v předchozím filmu. Opět se si libuje v palčivých tématech. Přesto mi to všechno příjde jako bezmyšlenkovité a příliš jednoduché. Je tu plno nelogických a nevěrohodných věcí a situací. Honička v závěru filmu je jen třešínkou na dortu. Cikáni musí Magnuska skutečně milovat. Nicméně, mu nelze upřít snahu o natočení pořádného dramatu se zajímavým tématem. Stále mi z toho ale vychází téměř zbytečný film, který divákovi vlastně skoro nic nedá. No, uvidíme jak na tom bude další díl. ()

fannah

By mě zajímalo, co by chtěli zdejší kritici, aby bylo v Bastardech nového ze školního prostředí.. myslím, že v první části bylo popsáno dostatečně, a že vývoj se ubírá vcelku dobrým směrem - děti jsou hodnější a hodnější a Brožová, kterou byste po prvních výstupech chtěli vidět jako první mrtvou, vyvolává nakonec v představě malé blond holčičky lítost. Tak uvidíme, co se stane dál, vypadalo to, že Vránová spadne do hrobu, a snad už se tam neobjeví ujetý nápad typu Bendig. ()

• Auto, ve kterém jezdí učitel Majer (Tomáš Magnusek) a které má na boku nasprejovaný nápis vrah, je jeho vlastní. S takhle posprejovaným autem tak musel rok jezdit na nákupy nebo dokonce i na rodinnou dovolenou. (rublik05)
  • Cameo roli tělocvikáře si zde zahrál starosta Náchoda Jan Birke. (rublik05)
  • Ve scéně, kdy si jde mafián Dostál (Jan Šťastný) vyřídit účty s Grundzou (Marián Čuri), mají všichni romští herci kostýmy z šatníku scenáristy Tomáše Magnuska, jelikož byli jediní, kterým seděla jeho velikost. (rublik05)