Učitel Tomáš Majer, který v roce 2010 nastoupil do jedné bývalé zvláštní školy, zmizel. Do školy přišel několik měsíců poté, co byla zavražděna jeho sestra Jana, rovněž učitelka. Ve školním roce záhadně zemřeli kluci, jež Janu Majerovou zavraždili. Tomáš Majer tak svoji sestru s největší pravděpodobností chladnokrevně pomstil. Je to v pořádku? Dopadne ho policie? Bude soud? Co na to rodiče dětí? Rodiče Tomáše Majera? Společnost? Co se bude dít, když se podobné školy zruší? Film, který před dvěma lety šokoval veřejnost, vrcholí. Drama, které bez přetvářky ukazuje tvrdou realitu dnešní doby, ukazuje, kam až může vše dojít, budeme-li jen nečinně přihlížet..... (oficiálny text distribútora)

dopitak

Všiml si někdo Marka Brodského? Trojka ještě zveličuje všechny neduhy dvojky. Magnusek neumí a neměl by točit, jakkoliv má fantazii, když na obhajobu své nepůvodní myšlenky "slušní Češi vzpamatujte se, nebo se budete bát vystrčit nos ze dveří" je schopen vyplácat cizí prachy na takový tři skvosty. Berlička pro ty, kdo se chystají jeho dílo posuzovat, pusťte si ve trojce scénu, kdy za Magnuskem ve vyšetřovací vazbě přichází na návštěvu pravicově orientovaný Bandas, konkrétně čas XX:XX. To co tam oni dva předvedou, to je na "Oscara" a hlavně to dobře vystihuje kvality Magnuskovy režie. ()

blackrain

Je to marnost. Je to marnost a ještě jednou marnost. Celé to martirium se dalo docela klidně splácnout do jednoho filmu a nepatlat se v tom pořád. Chápu ale, že jde o závažné téma, které je potřeba řešit. U některých herců jsem si říkala, jak je možné, že sem vlezli. Nejzajímavější z celého filmu byly hrátky s kamerou. Na začátku jsem si díky kameře připadala jako na horské dráze. To byl fajn nápad, ale už viděný i někde jinde. ()

kaylin

Jak se Magnuskovi daří, že do svých filmů dostává takové herecké hvězdy? Přišlo mi, že se tady objevilo minimálně 50 % herců, kteří něco znamenají, kteří mají jméno. To, že kvalita je klesající, to je věc druhá, ale není to dáno hereckými výkony, jen scénářem, který už rozvařily ty celkem dobré těstoviny, které se uvěřily v první filmu. Pořád se řeší to samé a už je třeba jenom odpovědět na otázku, co bude s Majerem. Nějaké další příběhy jsou jen na efekt, stejně jako nezbytná vulgarita a odpornost těch fakanů, která je ale tak nějak už vyčpělá. ()

PinokKio odpad!

Nejdokonalejší soudní drama? Nejlepší film o odtučňovací kúře? Završení trilogie století? Koho musel pan učitel vopr*** (abych použil slangu filmu), že si v takovéhle slátanině zahrál Jan Tříska, Rudolf Hrušínský, Jan Čenský či Tomáš Töpfer? Stačí mít radikální nadváhu? Psát sračkoidní scénáře? Prosím, prozraďte mi to, chci je všechny angažovat na svou příští oslavu narozenin, kde mám pro ně ve své hře Mendělejev předem určené role chemických prvků a nechci za ně nijak moc utrácet : ) ()

Gavin87

Poněkud mi uniká příčina až hysterických a nenávistných komentářů zdejších erudovaných filmových odborníků. Film to není nikterak povedený, ale hodnotím alespoň nějakou Magnuskovu snahu upozornit na nějaký společenský problém, který zde je. Pocházím z učitelské rodiny a slyšel jsem již nejednu historku o našich Rázovitých Občanech Města... ()

• Ve scéně, kdy šéfredaktorovi přijde sms s textem "Podívej se na net", je jasně vidět, že se nejedná o otevřený internetový prohlížeč, ale pouhý „screenshot“. (ČSFD)
  • Když Majer (Tomáš Magnusek) ujíždí v autě ze hřbitova před policií, tak mu v záběrech z auta mizí a znovu se objevují sluneční brýle na očích. Navíc má celou cestu nasazenou čepici a když ho policie zablokuje, nemá ani brýle ani čepici. (icewhite)
  • Ve filmu si zahrál roli jedno z vězňů známý raper El Nino, který nazpíval společně s Eliškou Bučkovou k filmu i píseň s názvem "Při mě stůj". (boul)