Reklama

Reklama

Pätica ženatých mužov - Vincent Stevens (Karl Urban), Chris Vanowen (James Marsden), Luke Seacord (Wentworth Miller), Marty Landry (Eric Stonestreet) a Philip Trauner (Matthias Schoenaerts) - si prenajme krásny podkrovný byt v meste - ideálne miesto pre tajné ľúbostné zálety, sexuálne hry alebo inú, možno aj nelegálnu zábavu. Raj na zemi sa však onedlho premení na nočnú moru, keď v byte objavia telo neznámej mŕtvej ženy. Na rad prichádzajú zásadné otázky, ktoré je treba zodpovedať. Nikto si nemôže byť ničím istý a prvotná dôvera sa medzi priateľmi vytráca. Najpodstatnejšie však je, kto je vrah. Je totiž jasné, že vrahom musí byť jeden z nich. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer 1

Recenzie (137)

mrclTV 

všetky recenzie používateľa

Netradičný pokus o klasickú detektívku - kto je vrah?... Skončil len pri pokuse, nie je to žiadna sláva, ale zámer bol celkom dobrý. Z partičky piatich najlepších kamarátov sa stane partička najhorších kamarátov, hneď pri prvom momente, keď ich priateľstvo začne byt skúšané poriadnou šlamastikou (eufemisticky povedané). Ale už keď si človek myslel, že príde nečakaný a zaujímavý zvrat... tak nejaká séria zvratov skutočne prišla, ale len s veeeľmi nezaujímavým výsledkom - kde všetko zariadia prášky na spanie zamiešané v alkohole (tak stará vec, ale tu ju hlavný zaporák využíval dosť intenzívne). Proste typický film v modrých percentách. PS: Niekedy (alebo skôr väčšinou) filmovému priemyslu nerozumiem, načo je dobré, točiť ten istý film behom par rokov tri krát? Na doplnenie, toto je americký remake, holandského remaku, belgického originálu. ()

MartinezZ 

všetky recenzie používateľa

Dva velké mínusy, přičemž těžko říct, jak moc za to může samotný film. 1) loft (2008) jsem viděl před více jak dvěma a půl lety, tehdy jsem ho dosud neznal a množství zvratů a propletenost mezi pěti přáteli mi prostě přišla zajímavá (****). Loft (2010) jsem našel před necelým rokem. Nemohu říct, že by byl nějak výrazně jiný, ale prostě jsem už zápletku, jednotlivé zvraty a scény znal, takže mě to už moc nemělo v čem ohromit (***). U mě tedy Loft (2014) tratí právě na té ohranosti už několikrát známého a viděného. 2) Známé ksichty. Většina herců je tu sice nijak hvězdných, ale ty ksichty jsou už známé, přinejenším tedy mě značně známější než tváře z holandské a belgické verze tohohle díla. A svým způsobem mi to tak přišlo ještě o něco trapnější a hercům jsem věřil úplné prd. --- Pokud jste tedy již v minulosti viděli některou ze starších verzí Loftu, důrazně doporučuji tuhle ani nezkoušet - dostanete jen nemlich to stejný akorát se známějšími ksichty herců z béčkových filmů. A pokud jste Loft dosud neviděli a jména jako Marsden, Miller či Urban a jejich ksichty jsou vám značně známější než ta belgicko-holandská, rovnou si sežeňte raději právě tyhle belgicko-holandské verze, protože méně známé ksichty vás dokáží více vtáhnout. ()

Reklama

maddy 

všetky recenzie používateľa

Keď dvaja robia to isté, nie to vždy to isté a keď jeden z tých dvoch robí ešte aj tretí krát to isté, tak už vôbec nie. Pretože rovnako ako platí, že dva krát opakovaný vtip, už nie je vtipom, tak aj tri krát ten istý film prestáva byť dobrým filmom. Originálny belgický The Loft je štýlový thriller videoklipového strihu o jednej vražde v tajnom apartmáne partie kamarátov, ktorý scény mení síce výhradne skrz dialógy, ale vďaka našlapnutému tempu a neustálym zvratom necháva diváka permanentne v napätí. Od samotného úvodu po prekvapivý záver zámerne metie a vytvára pútavú mozaiku vzťahov, intríg a podvodov. Rovnaký film v podaní Holanďanov sa snažil presne o to isté, ale už to bola pomerne nuda. Americká verzia vzhľadom k látke bola takmer nevyhnutná a sľubovala záruku kvality pôvodného filmu, nakoľko ju opäť dostal do rúk tvorca pôvodného Loftu. Ako to už však pri mnohých remakoch býva, zahraniční režiséri pri nich akoby stratili svoju identitu. The Loft tak postihol rovnaký osud ako mnohé remaky ázijských hororov, ktoré svojho času v neskorších dvetisícich rokoch zaplavili kiná. Mnohé z nich, prípadne ich pokračovania, dostali na starosť pôvodní režisér, ale vytratila sa ich osobitosť alebo špecifická atmosféra. The Loft tak v podstate nič nekazí, len je to po tretí raz to isté, presne to isté. S rovnakými scénami, dialógmi, ešte aj strihom jednotlivých scén. Nie je tu jedna jediná scéna, ktorý by to čímkoľvek odlíšila a ako som už spomínal vyššie oproti belgickej verzii film stratil všetku atmosféru. V americkej podobe to je taký priveľmi úhľadný thriller, ktorý ide po vopred vytýčenej, predvídateľnej cestičke až do samotného záveru na párty, ktorý je opäť efektne podkreslený hudbou ako z akčného filmu, akurát už pri ňom necítiť také napätie. Stále sa na to síce dobre pozerá, každá scéna dej posunie nikam inam, ale jediné kvôli čomu sa po tretí krát oplatí v tomto prípade pozerať to isté sú slušní herci. Keďže sa podarilo obsadiť celkom známe mená (James Marsden, Wentworth Miller, Karl Urba, Rhona Mitra ...) tak americký The Loft má aspoň v tomto jedinom značne navrch oproti predchodcom.Akurát neviem komu presne má byť táto verzia určená, Američanov takmer vôbec nezaujímala (súdiac podľa minimálnych zárobkov z kín), tí ktorí videli belgickú prípadne aspoň holandskú verziu nemajú dôvod pozerať znova na to isté a tí ktorí nevideli ani jeden Loft, tak nech rozhodne siahnu po origináli, než po ktorejkoľvek z jeho dvoch kópií. A ak to takto pôjde ďalej, tak si čochvíľa natočí každá štát svoju verziu Loftu. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Vančura 

všetky recenzie používateľa

Veskrze nesnesitelná sračka, s krajně nesympatickými postavami (i obsazením). V nabídce Netflixu navíc nepochopitelně jen v příšerném českém dabingu, který to celé dokonale zabil. Podruhé bych se tomu obloukem vyhnul a už druhý den skoro nevím, o co tam vlastně šlo a jak to celé dopadlo, protože mi to je totálně jedno. ()

Ihuj 

všetky recenzie používateľa

Na film se dobře kouká a každá scéna posune děj, přičemž divák několikrát musí přehodnotit představu o tom, co se vlastně děje. Karl Urban je čím dál lepší herec. Co jediné ubírá Loftu na kráse je, že je zcela nepochopitelně cenzurovaná nahota. Proboha proč? Film stejně rozhodně není pro děti a v době, kdy se díváme na věci jako Vlk z Wallstreetu, Hra o Trůny nebo Spartacus, působí skrývání nahoty (včetně prsou) jako anachronismus, tím spíše ve filmu o sexu. Druhá maličkost je, že po zamyšlení s trochou odstupu nedává konečné chování hlavních postav příliš smysl a pak taky jedna věc s krví a faktem, že je jedna z postav lékař a mělo by ho tedy cosi trknout, ale to už bych nerad spoiloval. ()

Galéria (47)

Zaujímavosti (9)

  • Natáčení odstartovalo 6. 6. 2011 v New Orleansu, aby se k dokončení o několik týdnů později přesunulo do belgického Bruselu, a mohlo být k 26. 7. 2011 dokončeno. (Conspi)

Reklama

Reklama