V provincii Bougainville na ostrově Papua Nová Guinea zuří občanská válka. Jediným bělochem na ostrově je tajemný učitel Watts (Hugh Laurie), který znovu otevře školu a představí žákům Dickensovy Nadějné vyhlídky. Mladičká Matilda se ztotožní s viktoriánskou dobou popisovanou v románu a uniká tak ve své fantazii z krutého světa, ve kterém je nucená žít. Armáda tzv. Rudých kůží připravená zničit případné povstalce se blíží. Matildě se líbí Pip, proto napíše jeho jméno do písku, což odstartuje vlnu dramatických událostí. Rudé kůže se domnívají, že Pip je vůdce rebelů a chtějí ho dostat za každou cenu. Skvělý příběh o síle představivosti, kdy fikce může mít až katastrofální následky. (HBO Europe)

Big Bear

Ano. Nadějné vyhlídky od Dickense pomohou divákovi rozklíčovat nejednu scénu a hlavně myšlenku, proto doporučuji se s nimi seznámit, nebo si je oživit... Já už od mala miluji Tichomoří a cokoliv tam se odehrávající... O filmu vím již dlouho, ale teprve nyní jsem se k němu dostal. Tohle je film, který musíte vnímat všemi póry těla. Naštěstí to díky nádherné přírodě jde samo. Kamera byla úžasná a já se chvílemi přenášel na Quadalcanal v Thin Red Line... Všechny ty průhledy listovím, hry vlnek na jemném písku lagun, krabíci vlekoucí si svá obydlí z ulit... Nádhera. Do toho příběh bělocha, kterého život zavál daleko od rodné Anglie, na ostrov Bouganville. Zde se stane nechtěně původcem velkého neštěstí, ale předtím se mu podaří u domorodé Matildy probudit fantazii a zájem o Dickensovu knihu - Nadějné vyhlídky. Ta si při jejím veřejném předčítáním představuje hrdiny románu a se zájmem sleduje příběh, kam se posléze sama obsadí do jedné z postav ve své fantazii. Neznalá skutečných reálií viktoriánské Anglie, v jejích představách jsou hrdinové románu domorodci žijící v prostředí ostrovů Tichomoří...To vše se děje během místního ozbrojeného konfliktu a blokády jejího ostrova. Lehce bych to připodobnil k Del Torově Faunovu labyrintu.. Nelze opomenout ani skvostnou hudbu a skvělý herecký výkon jak Hugha Laurie, tak zejména Xzannjah, která hrála roli Matildy. To, že Laurie není jen ten doktor s holí sjetej vicodynem - jsem věděl už dávno. Vážnější role mu sedí a rád bych jej viděl v něčem dalším. On je univerzál, ať už se jedná o hudbu nebo o film. Tohle nebude film pro každého už jen proto, že film je vlastně zfilmovaná knižní předloha, vyprávějící o jiné knize - to vše na pozadí občanské války. Člověk by si řekl, že tam na těch ostrovech, kde už sice mají elektřinu, ale kde stále ty místní lidičky živí hlavně rybolov, chov prasat a příroda nabízející ovoce, je ráj na zemi, že tam musí být klid.... A není... Druhá světová - Japonci... občanská válka... Lidé se prostě musí navzájem zabíjet i v těch nejvzdálenějších končinách světa... šílené. Za mne to jsou jednoznačně 4 ulity u nápisu PIP na pláži! * * * * ()

Enšpígl

V prvních dvaceti minutách se mě zdálo, že film vaří z vody, ale u Pipa se vyplatí trpělivost, protože od příchodu armády na ostrov se začnou dít věci. Teda dít, on si film pokračuje dál ve svým pomalým skoro nic nedějícím se tempu, jenže najednou jsem všechno vnímal úplně jinak, sledoval jsem velmi silný příběh, plný smyslu dávajících dialogů a já už neměl pochyb o sdělnosti filmu, o úctě k člověku, a o respektu k životu. Hugha většina z nás až na mě zná ze seriálu Dr. House, tak jsem ho viděl hrát poprvé a hned na výbornou, i když o trošku víc se mě líbila Xzannjah, o této mladé herečce nevím absolutně nic, ani nevím odkud je, ale jedno jsem zjistil poměrně rychle, je nesmírně talentovaná a krásná. Do budoucna jí budu držet palce, ať se ve filmovým světě neztratí a mile rád se s ní setkám i v dalších filmech. ()

Borrtex

Úžasný film. Velmi emocionálně založen. Člověk si po tom všem uvědomí, jak dobře se vlastně má. Že má střechu nad hlavou, má jídlo, a vše, co považuje za "normální, a běžné". Tento film ukázal kousek života z jiných částí světa, kde se žije zcela jinak. Nádherná příroda, výborná atmosféra lidí, na kterých bylo vidět, že se mají skutečně navzájem rádi. Ovšem poté, co se začal vyvíjet děj se věci změnily, a z pěkného filmu se stalo nakonec velmi smutné drama. Mám obrovskou chuť hodnotit tento film 5*, ale nemohu, první třetina filmu se mi zdála slabá, ale poté, druhá třetina, to musím ze srdce říct, že se jednalo o jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Všem doporučuji zhlédnout. Za mě 1/3 60%, zbylé 2/3 100% ()

honajz2

Slaboučké 3*. On celý ten film je takový zdlouhavý a už od začátku je jasné, jak vše vyvrcholí a skončí. Pak tu jsou ještě otravné představy hlavní hrdinky, které by tam ani být nemuseli... Zase to má dost sympatické postavy, občas nějaký zajímavý moment a většina herců je naprosto neznámých. Nebo tu máme ukázku toho, co vše může ovlivnit fiktivní postava. A taky - v kolik filmech uvidíte herce z Papuy-Nové Guineii? A právě tenhle zvláštní prvek tomu filmu přidal tu slabou třetí hvězdičku. Jinak to je ale jenom další typické zdlouhavé válečné drama. ()

dopitak

Kolega verbal má bohužel naprostou pravdu, ještě bych dodal, že aspoň čím bylo nakrmit ty prasata. Tohle snad tvůrci nemohli myslet vážně, kostýmní fraška s opravdu opálenými obyvateli, z jejichž bělostných úst znějí ty neotřesnější dabérské hlasy. Ještě někdy uvěřím místnímu hodnocení, až narazím na "dobrej" novej film... ()

• Film bol natáčaný v Bougainville, Papue-Novej Guinei a na Novom Zélande. (Scraffy)