Štyri bývalé spolužiačky sa stretnú na oslave tehotenstva jednej z nich. Slávnosť sa koná vo vidieckom dome ďaleko od mesta, v ktorom sa však čoskoro začnú diať čudné veci... (Slavigrom)

Flaxik

To se takhle potkaj čtyři kámošky. Jedna šeredná, druhá protivná, třetí kurva a čtvrtá čeká dvojčata. teda vlastně je jich pět, ale ta pátá nějak nezapadá, tak dostane šiškou do oka. No ony se vlastně nepotkají, ale ty tři první přijedou za tu čtvrtou na barák, mrknout se, jak jí roste panděro. No a vlastně to ani nejsou kámošky, protože se pořád hádaj a postupně z nich nějak leze, že jezdí na jednom kole, k němuž by teoreticky měla vlastnit výhradní práva ta s největším bubnem. Pak je tam hnusná hippie mužatka s dvěma pytlema na hady na hrudníku, vypracovaný zahradník a nějaký podivný úchyl. Celý děj skřípe jak nehty na tabuli a konec je natolik o hovně, že do hodnocení nejde dát víc, než ty dvojčata, o který tam jde. ()

darkrobyk

Nezávazné klábosení kamarádek, které se sešly na odlehlém statku, začne pozvolna přerůstat v konflikt v momentě, kdy paní domů zjistí, že jedna z nich by měla odletět pryč s jejím přítelem a otcem budoucích dvojčat. Když se do situace vloží příslušníci fanatické sekty, kteří pomohli Angele a očekávají příchod jejího syna-mesiáše (čeká chlapce a dívku), je na pěkný masomlejn zaděláno! Propichuje se nožem, odsekává se nožka rýčem, ustřelí se kus hlavy a spousta dalších gore chuťovek čeká nejen na nebohé návštěvnice. Běsnící vůdkyně sekty, co se začne chovat jak smyslů zbavená, vypadá jako nejzápornější postava. Ale! zdání klame, jelikož jako největší svině se začne ukazovat Angela. A proto je, milé děti, po zásluze potrestána. Balada z druhého konce světa nese mravní ponaučení o vině a trestu, jak už to u balad bývá, a navíc je v půvabném erbenovském provedení. ,,A sovy ti vyklovou oči!" Příjemně brutální... ()

Bloody13

Chilský exploitation, který se veze na vlně moderních násilností. Ze začátku mi to zavánělo francouzským Inside (těhotná žena ve skupině "nejlepších kamarádek" v domě daleko od města si o to přímo koleduje), ale ubíhá zcela jiným směrem. Místo jedné vraždící psychopatky se zde ale vyskytuje jakási náboženská sekta, která popravuje jednoho hosta po druhém za účelem více než zřejmým. Než se ale k tomu dostane, musí si divák protrpět první třetinu u seznamky hlavních postav, která mě osobně nepřišla vůbec blbá a do kontextu dobře zapadla. Pak už přichází na řadu očekávaný nášup poctivého násilí, kde nechybí zavírání do klecí, mučení, znásilnění a vůbec slušná vybíjená na obou frontách barikády. Hlídaní časoměru teda nehrozí, ale špetka výraznějších nápadů by určitě prospěla. ()

J*A*S*M

Celkem slušně řemeslně zvládnutý chilský slasher s příchutí exploitation (ale to je asi zbytečné vůbec zmiňovat, čistý slasher už se v dnešní době nerodí). Brutální a krvavé je to celkem dost, ale přesto se filmu nepodařilo vtáhnout mě do děje, či mě jakkoli jinak zaujmout. Baby Shower je horor bez atmosféry, bez sympatických postav, bez vtipu i bez režijní invence. A kvůli krvi na filmy nekoukám. ()

hous.enka

Prumerne desivy horor o tom, jakej jsou vyhody a nevyhody mit u porodu dulu :) Hrdinka je dost nesympaticka panicka, ktere snad nikdo nepreje nic dobreho (natoz jeji nejlepsi kamaradky). No a posledni ctvrhodinka se povedla, zejmena uplne posledni scena, ktera da snad trochu smysl celymu filmu. A jeste posledni vec, co bych zminila, jsou zaverecne titulky. Slusne :) ()

• Scénář je volně inspirován skutečnými událostmi, které se staly v Pirque v Chile v roce 2007. (hladass)