Johnny Warricker je dlouholetý agent ve službách MI5. Po smrti jeho šéfa se objeví záhadná složka ohrožující stabilitu celé organizace. Johnny se pro nalezení pravdy musí vzdát své identity.
Ve špionážním dramatu zasazeném do Londýna a Cambridge vystupuje Johnny Worricker, dlouholetý agent ve službách MI5. Po smrti jeho šéfa a přítele v jedné osobě Benecta Barona je objevena záhadná složka ohrožující stabilitu celé organizace. Zdánlivě náhodné seznamování se sousedkou, politickou aktivistkou Nany Perpanovou, jde podezřele dobře. Johnny je nejdříve donucen odejít z práce. Později se pro pravdu vzdá i vlastní identity. (HBO Europe)

honajz

Ten jazzový podtón, kterému je podřízena i barva filtrů a kamera, se mi docela líbil. Jen škoda, že ze slibného začátku, slibujícího sofistikovanou hru kočky s myší, se vyklubala nakonec poměrně prvoplánová a povrchní červená knihovna, kde přední analytik MI5 má fakt, ale fakt dokonalý čuch na lidi, takže se nikdy nesplete a ví přesně, komu se v tom oboru lží dá, a komu nedá věřit. Mezitím ještě řeší vztah se svou dcerou a se svými dvěma předchozími manželkami z celkem čtyř, ale nic navíc v tom fakt není, snad kromě jistého patriotismu, jisté drobné nenávisti k Izraeli a nejasnému postoji k liberálním hodnotám. ()

MartinezZ

Secret Service in Political Services ~ Překvapivě zábavná záměrně ukecaná pomalá špionská politikařina, ve které se po více jak hodinu a půl zdánlivě nic neděje. A přesto jsem to bedlivě sledoval a hltal ty výrazy tváří,. které mluvily více, než vyhýbavá nejasná slova. ~ Johnny Worricker je svém postu už dost dlouho, přesto se dílem svého mentora ne úplně dobrovolně, leč z nutnosti nejen svojí, dostává do hry, která mu zprvu uniká a která už běží. A Nighyho Johnny z toho ve svém zájmu a musí něco vytěžit. ~ Alespoň přežití. Anglický špionská ne-až-tak-thriller, který se mi zamlouval více, než velmi podobný Tinker Tailor Soldier Spy. A už se těším na prý volně navazující Turks & Caicos a Salting the Battlefield. ~ PS: Skvělí Bill, Michael, Judy, Ralph i Rachel. ()

ivicudus

Tato televizne jednohubka je akoby ste si otvorili hrubu knihu uprostred, precitali 80 stran pribehu a zas ju zavreli. Nezatazuje sa tym co bolo predtym ani co bude potom, len vypichne jeden pribeh jedneho starnuceho spiona nezapadujceho do 21. storocia. Duo Gambon a Nighy vyborni, zvysok neuskodil. Taka prijemna hodka televizie. ()

verbal odpad!

Představte si thriller natolik strhující, že vás totálně přiková k obrazovce a pomalu vás nenechá napětím ani vydechnout! Představte si děj natolik akční a scénář natolik nabušený, že vám ruka s popcornem hned na začátku zůstane napůl cesty mezi mísou a překvapeně otevřenou ústní dutinou, s níž devadesát minut posedle zíráte na ten úžasný spektákl a až při závěrečných titulcích zjistíte, že jste si do huby dopravili osolený polystyrén, který vám do mísy napadal ze špatně obloženého stropu vašeho kýčovitého obýváku. Máte to? OK, v tom případě urychleně otočte na Stranu devět, aby vám ta krásná představa ještě alespoň chvíli vydržela, protože tohle jsou zabijácky nudné Hovory s vagínou a trestuhodné plýtvání skvělými herci, kteří vám v kanceláři MI(číslo si doplňte) vyžvaní díru do hlavy bez jakékoliv hlubší pointy. A není divu, když britským tajným službám vládne Voldemort! Tak brutální agónii jsem naposledy zažil u Tenké červené linie, a to jsem si vždycky myslel, že nic horšího už existovat nemůže. PS: Rád bych věděl, který z místních hrdinných nahazovačů schválil retrovoldovi ten obsah. Chlapec má evidentně "problémy s inteligencí " a neví, že mnohdy nestačí jen hodit text z imdb do translátoru. Vypátrat pak smysl takovéhoto paskvilu je vskutku úkol pro "výzvědné služby". ()

Greg

“Wake up, Johnny. 21st century.“ Page Eight je především televizní film a z toho hlediska je podle mě důležité ho hodnotit. V tom případě se jedná o velmi solidně natočené komorní drama s nádechem špionážního thrilleru. Rozhodně se nejedná o dokonalý snímek – scénář, kamera i režie jsou v pořádku, ale chybí mu nějaký zásadní zvrat, jak tomu u podobných filmů bývá. Někdy jsem měl ale docela problém, že se ve filmu až příliš mluvilo (a vím, že to asi ani jinak nešlo). Možná by šlo děj dokreslit ještě více tajemnou a napjatou atmosférou, než o všem tolik mluvit. Ale velký problém to nebyl. Protože ti, co mluvili, tak hráli výborně. A na skvělé obsazení film láká asi nejvíce. Skvěle své role zahráli Billy Nighy (v postatě jako vždy) a Rachel Weisz, zdatně jim sekundoval i Ralph Fiennes, i když ve filmu nedostal tolik prostoru (což byla možná škoda). Ani soundtrack není špatný, neruší a atmosféru buduje taky vkusně. Page Eight není ničím výjimečný film, ale za podívání určitě stojí, hlavně kvůli výborným hereckým výkonům. ()

• Scenárista a režisér David Hare mal ako reakciu na ohlasy filmu v zálohe hneď celú trilógiu. (U_S_O)