Abeceda smrti

(festivalový názov)
  • USA The ABCs of Death
Poviedkový / Horor / Thriller / Animovaný / Komédia
USA / Nový Zéland, 2012, 129 min

The ABC's of Death je ambiciozním dílem, které bylo natočeno na části, na kterých se podílelo v režii přes dvě desítky světových talentů filmového žánru. Inspirován dětskými vzdělávacími knížkami ABC, je film složený z 26 jednotlivých kapitol, kde ke každému režisérovi je přiděleno jedno písmeno abecedy. Režiséři potom dostali volnou ruku jak vytvořit příběh, kde nesmí chybět téma smrt. (Nivenx)

Frajer42

Velmi zajímavý filmový experiment. A až na "I" a "O" a snad i "F", byl zbytek koukatelný. Každá z 26 částí byla v první řadě neskutečně orginální, zajímavá a většinou i krásně natočena. Pravdou zůstává, že jednotlivé díly mají zcela rozdílnou kvalitu a každý z nich si jistě najde obdivovatele i kritiky. Každý frajer dostal údajně na realizaci svého kraťase 5000 dolarů a přišlo mi, že někteří si za tyto peníze koupili alkohol a drogy, zatímco jiní museli obrovský obnos ještě doplácet. Celkově příliš nechápu brutálně nízké hodnocení. K vidění je spousta nahoty a vražd a člověka jistě potěší i nějaká ta nechutnost. Tak kde byl kurva problém? Já to vidím skoro na 4*. ()

Deschain

Tak to bola hovadina. Ale zabávala som sa. Väčšinu času. Asi najviac sa mi páčili animované príbehy, rozhodne vedú písmená H, J, K, R, T (plastelína bol geniálny nápad), X, Y (fungovalo by to ako hudobný klip k tej elektronickej hudbe), Zetko zabilo. Spokojnosť s A, N, P /dosť sila, najmä, keď čakáte úplne iné slovo, ktoré sa ako prvé ponúka/, V, W. Potvrdí sa zlaté pravidlo, že najväčší úchyláci sú v Japonsku, seriously, F a Z? Za najodpornejšie považujem Lko, môj nadhľad zakapal pri pohľade na toho malého chlapca. Každopádne neodporúčam pozerať názvy jednotlivých príbehov, pripravíte sa o to tipovanie a "napätie" uhádnuť, čo sa pod písmenom skrýva. Niekedy to prekvapenie naozaj stojí za to a dá to tomu minipríbehu úplne iný rozmer, však, M? Neodporúčam tým, ktorí nemajú radi krv a násilie na zvieratách.(Art Film fest 2013 - 22.6., Nočná prehliadka, ArtKino TN) ()

playboxguest

Tady se těžko rozhodnout, zda kliknout na tři nebo čtyři hvězdy. Některé povídky byly parádní (Timo Tjahjanto mi začíná připadat čím dál zajímavější), některé tak blbé, až správně ujeté (uprděná, nebo závěrečná), jiné mi mnoho nedaly, přesto jsem se ale díky nepřepálené stopáži jednotlivých povídek nestačila nudit. A jelikož se název každé povídky dozvíme až v jejím závěru, bavila jsem se u nich i spekulováním nad tím, jaký název se za daným písmenem asi ukryl. No trefila jsem se čtyřikrát, a proto i vzhledem k tomu nízkému hodnocení tady tomu teda nakonec i tu čtvrtou hvězdu vpálím, ač je to hvězda slabá jako nejslabší povídky v téhle Abecedě. 70% ()

Stanislaus

A-B-C-D, kočka přede, ... - tak zní dětská říkanka, nicméně tento krvavý povídkový soubor složený z krátkometrážních filmů rozhodně není pro malé publikum. Kvalita jednotlivých povídek je velmi kolísavá, od slušných až po úplný odpad. Nejvíce mě zaujala písmenka S (Speed), K (Klutz) a T (Toilet). Nejhoršími, nejtrapnějšími, či bezúčelně nejkrvavějšími povídkami byla písmenka F (Fart), H (Hydro-electric Difusion) a Z (Zetsumetsu). Zkrátka ve výsledku, když jsem si to všechno sečetl a podrhnul, tak jde spíše o podprůměrnou záležitost, ke které jsem se dostal čirou náhodou přes režiséra, jehož povídka mě upřímně zklamala. ()

Astaroth12

Námet sa mi pozdával a to že jeden režisér má 1 písmeno abecedy a že sa na tom podieľalo 26 režisérov je tiež sila.Hovoriť tu o každej poviedke zvlášť by bolo nekonečné.Ale už ten začiatok ukázal že film sa bude sustredovať hlavne na krvavé scény ale hlavná podstata filmu mu unikla a to zaujať niečim výnimočným.Ale časť psie zápasy bola dokonalá,lebo v tých pár minutách bolo všetko čo očakávam v horore.A tá pointa bola tiež dobrá len škoda že takýchto dobrých poviedok je len naozaj máličko.Lebo ostatné sú mizerné a tupé a niektoré boli totálne jeblé.Ta stým Japonským prdom bola hrozná,veľa poviedok bola komediálnych a to aj trápnych.Jeden z najhorších poviedkových filmov aké som kedy videl. ()

• Na post 26. režiséra byl vypsán konkurz, který vyhrál Lee Hardcastle se svým příspěvkem z modelíny. (Corpsegrinder)
  • Tento horor bol v Nemecku zakázaný kvôli násilnému obsahu a možnému vplyvu na mladistvých divákov. (Marceloo)
  • Každý režisér dostal 5,000 amerických dolárov na natočenie svojho dielu. (LV.Helter)