Amanda Shelton zdědila po své matce, vyhlášené kuchařce, věhlasnou stylovou restauraci nazvanou Jižní kříž. Na rozdíl od své matky však Amanda není obdařena kuchařským talentem, a tak přes její veškerou snahu prestiž, kterou si restaurace udržovala už od počátku sedmdesátých let, klesá a podnik se pomalu dostává do potíží, nejen proto, že majitel domu zvýšil restauraci nájem, ale také proto, že obchody nejdou tak dobře jak by měly. Naštěstí i Amanda má svého anděla strážného. Jednoho dne se k ní přitočí na tržnici neznámý muž a vnutí jí koš s kraby, které potřebuje pro svou restauraci. V kuchyni jeden z krabů uteče, ukryje se v jedné z polic a probudí své magické kouzlo a mimo jiné způsobí, že se Amanda setká a na první pohled zamiluje do pohledného, sebevědomého manažera Toma Bartletta, který pracuje pro společnost Jonathana Bendela, který se chystá v blízkém obchodním komplexu slavnostně otevřít další čtyřhvězdičkovou restauraci. Když se zanedlouho objeví v restauraci Tom se svou současnou přítelkyní a objedná si kraba ala Napoleon, o kterém se mu zmínila při jejich prvním setkání, nemá Amanda ani ponětí, jak něco takového udělat. Jenže pak se něco stane a než se naděje, jídlo je hotovo. Ale ať už je to láskou nebo magickým krabem, probudil se v Amandě skrytý kuchařský talent a jídla, která se od té chvíle podávají v Jižním kříži mají nejen skvělou chuť, ale na hosty také zcela nečekané účinky. Probouzí v nich lásku, štěstí, pláč i vzrušení nejen erotické. Kupodivu jediný, kdo částečně odolává kouzlu Amandina vaření je právě Tom. A dokonce to jeho vztah v Amandě komplikuje, protože ji považuje za nějakou čarodějnici. (oficiálny text distribútora)

kusma

Mám ráda romantické komedie, ale tato mě teda nijak nenadchla. Krab, který svým klepítkem způsobí, že se z jedné dívky stane famózní kuchařka, která vaří tak, že lidé dochází až k neuvěřitelné extázi, či dokonce se vznesou (doslova a do písmene), to opravdu není pro mě... ()

DadysGirl

No tak kostými, kamera všechno to tak nějak odpovídá devadésátým létům a není to tedy pro mě úplně nejlepší... Sarah Michelle mě o své lásce nepřesvědčila a je to celé takové přeslazené... Ale dokoukat se to dá... Halvně kvůli velmi sympatickému hlavnímu hrdinovi :) ()

Quendi

Mám ráda jak Sarah Michelle Gellar tak Seana Patricka Flaneryho, ale scenář musel psát někdo na tripu, protože dialogy nedávaly vůbec žádný smysl. ()

curil

Taková pohádka pro dospělé kombinovaná s   kuchařkou. Připadá mi, že v posledním   desetiletí vzniklo mnoho filmů s podobným   námětem. Je to asi i reakce na různé   oblíbené televizní pořady, kterých je dodnes   v TV až moc. Dokonce jsou sat. kanály, které   nevysílají od rána do večera nic jiného,   např. TV Paprika. Je to pěkný opruz a nechce se   mi věřit, že to někdo sleduje. ()

lektvar

Aby bolo jasné, jeden heft ma dostal do minútového smiechu: "Miluju boty. To je skvěle, že ich prodáváme. Po dvou. To je jak na Noemově arše." a to jedlo fakt voňalo. ()

Lowe

Krásný romanticko-kouzelný příběh o dívce co umí vařit kouzelné jídlo a hlavně o lásce dvou lidí, které toto kouzlo spojí dohromady. V hlavní roli s kouzelnou Sarah Michelle Gellar. Film se mi moc libil, pěkný příběh, skvělé písničky a kompilace komedie a fantasy chutnala opravdu jako nějaký magický pokrm. ()

aliajas

Trochu stupídne, ale keď uvážim, že romantiku v telke veľmi nemusím a toto som viac - menej videla viac než raz, tak dávam 4*. ()

DPDenda odpad!

to fakt nechápu, kdo financuje takový filmy!! Všimly jsme si toho se ségrou náhodou, ale pořád jsme se musely smát těm pitomostem. To člověk vážně nepochopí! :D ()

katakomb

Přeslazená blbůstka o zamilované kuchařce a kouzelném jídle. Na sledování postačí i mozek v režimu stand-by (pro ty, co hledají film, u kterého nemusí použít ani jeden neuron, ideální). ()

Gudar

Musím říct, že jsem se celkem bavil. Spojení mé oblíbené herečky Sarah Michelle Gellar s jídlem mi celkem chutnalo :) ()

9HK

Tato romantická komedie se mi velmi líbila....když se chce uvolnit u něčeho opravdu nenáročného tak toto je správná volba.. ()

charlie.sambora

Tak já nevim. Podle ostatních hodnocení film nic moc. Přesto jsem se rozhodla jej stáhnout a čekala nečekané, jenže to bych se asi načekala! 92 minut neutuchající nudy, že jsem při tom uklízela v pokoji. O nic jsem nepřišla. A přitom S.M.Gellar je doce dobrá herečka. No...ne vždy se vydaří. ()