Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiálny text distribútora)

Anticque

Efektově velice dobře zpracovaný horror, atmosféra je dost slušná, nápad z 12i duchy se povedl, nejlepší byl asi Lamač, který mě nadchl. Hlavní záminku filmu jsme rozluštil už asi po 30 minutách, ale stejně jsem musel s napětím dokoukat film jestli je to pravda, potvrdilo se. Slušný efekt byl rozpůlení chlápka dveřmi, ale jinak všichni duchové byli hustý. Chvála horroru, bez něj bych se unudil k smrti. ()

cross

Celkem slušný horror, který vyzvyhuje na popředí především velmi dobře zvládnutá výtvarná složka-dům, kde se film odehrává, je nádherným skleněným monstrem se spoustou ozubených kol a všemožných mechanických vychytávek. O inteligenci scénáře samozřejmě nemůže být ani řeč, ale když už nic, nezanechá trapný úsměv na rtech jako většina moderních vyvraždˇovaček. Bohužel, napínavá či strašidelná je pouze velmi malá část vyprávění. I tak mi film přišel jako celkem chutná podívaná se slušnými trikovými maskami...tedy až na poprsí jednoho ducha nežného pohlaví, které bylo umělejší (=strašidelnější) než hrudník Pamely Anderson. A to už je fakt co říct;o) ()

Testament

Hodně uživatelů tady 13 duchů kritizuje a já nezůstanu pozadu:). Už dlouho jsem neviděl tak nudný horor, co by mě uspával. Herecké výkony mi přisly plytké a pobíhání po skleněném domě (připomínající Kostku) po čase fádní. Samozřejmě nechybí tradiční happy end. Jéééé, už vidím ty rozzářené -náctileté, jak se rozplývají nad brutalitou některých scén. Ano rádoby-lesklý obal a shnilý vnitřek. To je 13 duchů. ()

darkrobyk

Cyrus postaví dům, co vlastně není domem, nýbrž ďábelským, nebo Ďáblovým? no to je jedno, strojem, protože by rád získal nezměrnou moc. Jeho život naštěstí vyšumí, když se pokouší ulovit dvanáctého ducha nejen do své sbírky. A tak důvod k radosti má jeho synovec Arthur, jemuž dům nečekaně spadne do klína. Vezme děti a chůvu, manželku ne, ta už to má za sebou, na nic nečeká a jede si užít dědictví. Jenže Cyrus byl pěkný parchant, a tak Arthur pozdě zjistí, co na něj nachystal. I po letech vcelku solidní horor, který mi tedy jako komedie nepřijde. Pokud ovšem člověka nerozesměje tělo efektně rozříznuté skleněnými dveřmi nebo dítě s šípem v hlavě. Masky duchů jsou výborné, gore solidní, byť ho mohlo být více. Skleněný dům je skvělý, jen to bloudění jeho chodbami mohlo být kratší. Původní hodnocení filmu, z něhož jsem si nejlépe zapamatoval rozříznutí, ponechávám. ()

akisha

Náhodou byl ten nápad - kdyby to vzal do ruky někdo talentovanější - dobrej. Sbírat různý typy duchů a zavírat si je do sklepa, typické hobby. Škoda, že jak to tak bejvá, ve snaze bejt co nejstrašidelnější se z mnoha duchovskejch exemplářů stali takový docela lůzři. Třeba ten chudák s hlavou v kleci nebo smolař Torso, co se musel dopravovat po rukách, vskutku vzbuzoval účast. A ten černoch plnej hřebíků, nehoda v dílně očividně, není divu, že byl nasranej. Ten skleněnej dům byl ale nepochybně parádní a pár herců tam i trochu "zahrálo," třeba Embeth Davidtz nebo Matthew Lillard, bohužel Tony Shalhoub je Monk a Monk by do takovýho domu nikdy nevkročil, takže mu to na důvěryhodnosti moc nepřidalo. Obě jeho děti na facku otravný, jak to tak taky bejvá. Ale rozhodně mě to bavilo, jako béčko je to slušný a triky jsou fajn. Jen těch střihů, když se blíží duch, mohlo bejt míň, nemělo to kýžený efekt, nemělo to totiž praktický žádný efekt. Jinak ale se na to v klidu koukat dá. ()

• Ze všech makeupů použitých ve filmu trvalo nejdéle vytvoření masky pro "The Angry Princess" a to pět hodin. (Chatterer)
  • Na začátku filmu jede v domě Arthurovi rodiny během snídaně na pozadí v televizi původní film 13 Ghosts. (Chatterer)