Šestnásťročná Lucy Diamondová (Sarah Bolgerová) je tak trochu divoška. Skvele vychádza so svojím otcom Chuckom (James Marsden), ktorý ju ale často opúšťa na celé mesiace kvôli práci v Kanade. S mladou matkou Lainee (Claire Danesová) má skôr kamarátsky vzťah a sama musí vyriešiť väčšinu problémov okolo domácnosti. Stále viac si uvedomuje svoju sexualitu aj nie príliš stabilnú a perspektívnu rodinnú situáciu. Začne chodiť s najlepším kamarátom Kennym (Thomas Mann) a vzápätí pochopí, že manželstvo jej rodičov nie je tak pevné, ako sa zdalo. Všimne si, že jej otec zostáva preč od rodiny dlhšie, než je zdravé, a matka po jeho prítomnosti netúži ani zďaleka tak veľmi, ako ona sama. (TV JOJ)

SOLOM.

Jací rodiče taková dcera „skoro“…A že jejich rodinný život nebyl a není zrovna moc harmonický, za to se jim zapalovala lýtka už v raném mládí… Sarah Bolger byla v těch trenclích a tílku vážně sexy a ani se nedivím, že si to s ní chtěl každý rozdat a i ona byla pěkně nažhavená, no a ještě k tomu uměla i dobře vařit…Hlavní postava mi byla docela sympatická, přestože bych takovou dceru asi raději nikdy nechtěl – no a takové rodiče rozhodně taky už vůbec ne (ani se nedivím, že se chovala tak jak se chovala, když otec byl magor a matka slepice). Jako celek ale tenhle film docela fungoval, až na pár slabších momentů, takže průměrné ohodnocení tomu klidně dám. Přestože podobné kousky zrovna moc nevyhledávám. ()

kajda.l

Bolgerovic Sáru a její malou sestřičku jsem si zamiloval tenkrát v Americe (In America) a potěšilo mě její umírněné herectví i v dalších jejích filmech. Vlastně patří mezi mé vůbec nejoblíbenější herecká "mláďata" současnosti a na každý další film s ní se těším a tak mi neuniklo ani tohle. Bohužel ty bludy, které je nucena vypouštět z huby, nejen ona, ale všichni ostatní jsem nebyl schopný akceptovat. Mám rád dialogovou přirozenost, to bohužel tento film nenabízí, ten nabízí jen plané pseudofilosofování a nudné plkání. Sarah hrála dobře, ale ty žvásty... Něco mezi 2-3* ()

angel74

Film Naši a já nabízí hodně zjednodušený pohled na slasti a strasti dospívání. Divák kolikrát nechápe, jestli si matka s dcerou náhodou neprohodily role. Možná i proto, že ten věkový rozdíl mezi nimi není ani vzhledově dvakrát patrný. Snad jen hudba mě vyloženě neštvala, i když ani po této stránce se nedá mluvit o žádném zázraku. (35%) ()

Lenka_J

Hlavním důvodem pro puštění filmu byla jednak chuť pustit si nějaké ne tak náročné drama a obhlídnout novou roli pro skvělou Claire Danes. A prakticky jsem dostala to, co jsem od As Cool as I Am očekávala, příběh ze života, zajímavé osudy lidí, ale na druhou stranu nic, co by na mě nějak extra zanechalo dojem. Možná až na opravdu dobře hrající Sarah Bolger v roli hlavní hrdinky. ()

Aljak

Milé prekvapenie! Väčšina teen filmov sú tie typické debilné komédie o tom istom dokola (len párty, alkohol, sex). Ale toto nebolo len o tých klasických teen záležitostiach, a malo to oveľa širší záber, najmä čo sa týka zamerania na medziľudské vzťahy. Neistota a nezáujem rodičov dokážu u dospievajúceho človeka napáchať obrovské osobnostné problémy - a práve o tom bol tento film. Veľmi sa mi páčilo dôverné priateľstvo medzi Lucy a Kennym, hoci taktiež malo svoje vzostupy a pády zapríčinené značnou nevyspelosťou. Zaujímavé bolo sledovať aj postoj rodičov. Zatiaľ čo mama (tváriac sa obetavo a chápavo) väčšinou sebecky hľadela v prvom rade na svoje potreby, tak otecko (chronicky vyhýbajúci sa zodpovednosti) sa tváril ako príkladný vzor morálky a starostlivosti. V oboch prípadoch to bol naozaj vrchol pokrytectva! Čakal som hlúpu teen komédiu, ale napokon celkom schopná dráma mapujúca nezrelú myseľ dospievajúcej dievčiny. ()

• Film sa natáčal v Albuquerque (Nové Mexiko, USA) od 9. mája do 10. júna 2011. (Arsenal83)