Do pokojného domu amerického stredoškolského učiteľa hudby Keitha Reynoldsa (Guy Pearce), žijúceho s rodinou  uprostred prírody na severe štátu New York, prichádza v rámci výmenného programu anglická študentka Sophie (Felicity Jonesová). Hostitelia predpokladajú, že sa skamaráti s ich dcérou Lauren (Mackenzie Davisová), no v skutočnosti sa v ich príbytku začne vyvíjať celkom iný vzťah. Životom sklamaný Keith sa už celé roky utápa v spomienkach na svoj niekdajší život rockového muzikanta a zrazu ho prebudí mladá žena, ktorá je mimoriadne nadanou klaviristkou. A je to práve klasická hudba, ktorá  podnieti ich vzájomnú náklonnosť. Zrodí sa hlboký vzťah, ktorý však navždy poznamená svoje okolie a zmení doterajší život hostiteľskej rodiny. (TV JOJ)

ScarPoul

Vôbec nie zle natočené. Doremus nie je žiadny fušer. Vie presne čo od hercov chce a je schopný to dať na plátno a tvoriť pocity skrze detaily a zábery na prázdne lavičky, šumiace listy a kvapky dažďa na vode. Film si celý pre sebe kradne Guy Pearce. V úlohe starnúceho učiteľa s väčšími ambíciami je uveriteľný a vytvára sa medzi ním a divákom akési nevypovedané pochopenie. Mackenzie Davis pekná, Felicity Jones tiež - aj keď v úlohe akejsi famme fatale je príliš málo vykreslená a je vo filme príliš málo scén, kedy by nabrala jej postava na plnosti a zaujímavosti. Amy Ryan zostavu skvelo dopĺňa. Problém s filmom je ale neschopnosť presiahnuť tému. Vieme presne ako sa to celé skončí. Režisér síce nezavádza, ale čakal som, že ma aspoň niečim prekvapí. A to sa nestalo. Je vlastne super, že zobral klišé námet a dokázal ho transformovať do podoby, aká v sebe nenesie nič hlúpe, alebo prvoplánové. Na druhú stranu okrem hereckých výkonov film nemá čo ponúknuť. Formálna stránka akokoľvek dobrá, je len kópiou množstva podobných filmov. Ale inak som spokojný. Aj vďaka peknej hudbe. ()

DwayneJohnson

Nemůžu dát jinak, než dát plný počet, tenhle film si mě postupně omotal kolem prstu. Naprosto uvolněná a přirozená atmosféra, plus pomalý děj, ve kterém se toho zase až tako moc nestane. Žádné honičky, ani výbuchy, "jenom" drama, na první pohled dvou úplně odlišných lidí, kteří k sobě pomalu, ale jistě najdou zalíbení. A to mi dnes bohatě stačilo. Když jsem viděl jak to zase Guy skvěle zahrál, o dnešní pětce bylo rozhodnuto. Úplně jsem se do jeho nálad a pocitů dokázal vcítit a jeho chování zcela chápu. Při pohledu na Felicity, kdo by odolal.... ()

Dont

Perfektní Guy Pearce, zatím jsem ho neviděl v lepší roli (dle mého názoru neprávem opomíjený herec). Obsazení Felicity Jones bylo geniálním krokem, protože chemie mezí ní a Guyem fungovala bezchybně a ty její hluboké pohledy to dokonale podtrhly. Mimochodem tahle herečka má obrovský potenciál, stálo by za to ho rozvinout a dát jí více příležitostí předvést talent. Breathe In bohužel trpí několika nepřehlédnutelnými dírami ve scénáři, což je nepochybně hlavním důvodem, proč se nedrží v červených číslech. Z mého pohledu však převažovaly klady nad zápory a i kvůli skvělým hercům hodnotím za čtyři. ()

Marqta

Celkem povedený film se skvěle navozenou až poetickou atmosférou. Jen se to někde po půlce zvrtlo přesně tak jak jsem se lehce obávala, že by se to mohlo zvrtnout. Prostě přesně tak, jak by každého napadlo hned na začátku. Dramatická sekvence v závěru je sice super, ale jen za předpokladu, že graduje k něčemu, co by mělo člověka překvapit, nebo alespoň k nevyhnutelně tragickému rozuzlení, nebo tak něco :D Prostě to tady, kde člověk přesně tušil co se stane a možná i jak to celé skončí nefungovalo. Ale jakkoli scénář pokulhává je to hodně citlivě natočený snímek se spoustou hudby a syrově poetických momentů, navíc se slušnými hereckými výkony. ()

TeeAge

|| Scenár: Drake Doremus, Ben York Jones | Hudba: Dustin O'Halloran | Distribúcia: Cohen Media Group | Štúdio: Indian Paintbrush, QED International, Super Crispy Entertainment | Rozpočet: ? $ | Tržby: 298,445 $ | Ocenenia: - || Film, ktorý bol kôli jeho tamatike odsúdený na neúspech, pretože sa za jeho podtext hambý každý druhý človek, čiže každý, kto niekto podobné zažil vo forme vzplanutej "mladej lásky" voči novej osobe v priebehu už existujúceho vzťahu alebo nebodaj manželstva. Pointa filmu je však pre mňa naopak presne to, že i keď k životu patria podobné nevypočítateľné momenty, zdravý rozum, "dospelá láska" a životné a rodinné hodnoty ďaleko prevyšujú niečo, čo možno neni ani pudová alebo emočná záležitosť, ale hladanie niečoho oborovo blízkeho, čo sa na prvý pohľad človeku zdá vždy naplňujúcejším aspektom, než fakt, že to vôbec nemusí byť funkčné a dlhodobo láskyplné. 90% | HD, THX, EN DTS | ()

• Na notových stojanech v Keithově třídě jsou k vidění knihy z vynikající, již nevydávané série pro výuku hry na nástroj „100 Days to Sight Reading Excellence“ od Timothyho Kotova a Thomase Murphyho. (Johnny.ARN)

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

04.05.2014

Drake Doremus je jeden z mála filmařů, kteří dosáhli uznání již před svými třicátými narozeninami. Režisér, který sklidil velký úspěch na Sundance festivalu s filmem Zamilovaní se i svým následujícím… (viac)