Jedného dňa sa na usadlosti Cassie Naylorovej objaví neznámy cudzinec nevedno odkiaľ, ktorý tvrdí, že poznal jej manžela. Cassie práve prechádza rodinnou a jej statok hospodárskou krízou. Prítomnosť tajomného Adena akoby prišla práve vhod. Avšak na samotách, kde sa každý pozná s každým, jeho osoba neunikne zvedavým očiam usadlíkov. Aden je odhodlaný ísť pevne za svojim, ale čo je to? Aká je minulosť jeho a Cassinej rodiny? (sochoking)

sochoking

Kto má rád anglické, stále prechcané, studené počasie, prostredie fárm a usadlostí, hrozivú, temnú muziku, ktorá iba vystupňúva atmosféru filmu, príde si určito na svoje. Ja som sa zrovna vrátil z Lake District , takže som mal tú atmosféru filmu trošku viac vymakanejšiu a je dosť možné, že i teda som nadniesol svoje hodnotenie, pretože týchto psycho- thrillerov už tu bolo mraky, ale ja jednoducho milujem anglánske filmy! ()

Marsik

První vteřiny - úděs, tep 200 a obava, že to bude horor. Po 2 minutách je už klídek a my sledujeme matku s nechutnými pysky jako řízky, do jejíž života zasáhne jeden podivín. Po půl hodině - hmm, tak tímto směrem se film bude ubírat? No proč ne, psycho-thriller není čas od času na škodu. Po hodině - Ajéje, onen podivín všechny krosí a začíná se z toho stávat pěkná pakárna. Závěr - WTF? To je shitka. Suma sumárum. 57% ()

zolo23

Už len úvodné obrázky a hlavne práca s kamerou naznačovala, že by nemuselo ísť len o priemerné dielko z britskej produkcie. Pekne pomaly plynule vyrozprávaný príbeh, ktorého dej sa pekne stupňuje od začiatku až do záverečných titulkov. Atmosféra vidieckej farmy má niečo do seba a niektoré scénky (nielen vraždy dotyčného psychopata, ale napr.pôrod malej kravky :)) sú natočené brilantne. Ja som sa slušne bavil a práve takýmto "nenápadným" filmom rád pomôžem aj slušným bodovaním. ()

Fr

,,KDOKOLIV PROLEJE KREV ČLOVĚKA, TOHO KREV BUDE ČLOVĚKEM PROLITA, NEBOŤ ČLOVĚKA BŮH....“ /// I ta maličká tam kdesi na farmě ví, že každej má svý tajemství. Prostě tak to na světě chodí. Tři holky (máma + 2), farma, která jde pomaličku doprdele (Prodat? Fuck! Vdát se? …). Do toho komplikovanej porod krávy (zvířete) a ….,,MÁTE ŠTĚSTÍ, ŽE JDU ZROVNA KOLEM“! Je to opravdu klika? Třeba daj aspoň pokoj ty dva vidláci, co maj zálusk na farmičku a možná i na kun… . No že by mě tuhla thrillerová krev v žilách – to zrovna ne. Jsme na venkově, takže všechno trvá tak nějak dýl a moc mě to nebere. Je jasný, že mladá paní lásku potřebuje a že tomu čurákovi začne hrabat – to už je jen vedlejší produkt (jestli tys to holka neměla radši prodat…). Spíš mě to začíná srát (než cokoliv jinýho). Kundy si tam vylejvaj srdce, magor zase palici a já chytám ,,nechápavej“ tik. ,,TOLIK VÁS MILUJU“ (Kdo? Koho? … všichni a všechny). Idioti (Kdo? … všichni)! Ty krávo (člověče)! Dlouho jsem se tak nezasmál…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jak se dostat do farmářčinejch kalhotek (jako voblíct jo? Uchyláku, tohle je film pro slušný lidi!). 2.) Mám natočit reklamu na Zippo. 3.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne (ale dyť ses smál?) AKCE * NAPĚTÍ * ()

Beastmaster4

Hodně povedený thriller, který zaujme zejména oko diváka, který dokáže ocenit práci kamery, barvy a perfektní záběry. Jako fotograf si podobných záležitostí všímám i ve filmu. Kompozice jednotlivých záběrů je dokonalá, k tomu všemu věrné podání barev, které jsou dost syté a vyvážené. Film tak působí věrně a neodfláknutý. Je podivuhodné, že "větší" filmaři a filmy nemají takový obraz, který alespoň u mne několik procent k hodnocení přidá. THE HOLDING má sice celkem průměrný scénář, ale právě zasazení do prostředí dobytčí farmy v krásné přírodě na samotě a celkový obrazový dojem spolu s jednotlivými charaktery postav z něho dělá jeden z těch lepších. Propracované charaktery postav a hodně dobré herecké výkony spolu s detailními záběry dodávají filmu jinou šťávu, která dokáže utáhnout i jinak "obyčejnou" zápletku. On už začátek dává tušit, že ne všechno bude tak jak vypadá. Vincent Regan (Aden), David Bradley (Cooper), Kierston Wareing (Cassie Naylor), Georgia Groome (Gemma), všichni tihle a i ostatní podali hodně nadprůměrný výkon. Vincent Regan jako chorobný člověk, kterého narušilo trýznivé dětství a hledá "normální" život. Kierston Wareing zas dokonale ztvárňuje matku dvou dcer, která si nese děsivé břímě, tajemství staré 10 let a přitom se urputně snaží žít normální život a zachránit živobytí, které jí farma dává, žít život tam, kde je doma, na místě, které je divoce krásné a přitom děsivě nevyzpytatelné. THE HOLDING určitě doporučuju každému, věřím, že nikoho doslova nezklame. Kdo má rád kvalitní práci kamery a výborné herecké výkony spolu s ucházejícím scénářem, tak si přijde na své. ()