Dvacetiletý Lukas objevuje svět dospělosti, noční život gay barů v Kolíně nad Rýnem za doprovodu loajální fag-hag a každodenní trapné situace, do kterých se dostává kvůli své probíhající proměně - narodil se totiž jako dívka. Především však potkává svého prvního osudového chlapa, svalnatého a divokého Fabia. Rozvinutí jejich flirtu je základem pro průšvihy i možnou lásku v drzé sexy komedii, která je zároveň citlivým vhledem do transgender dospívání. (Mezipatra)

Deleatur

No vida, i já mám předsudky - stejně jako Ine (Friesová) mě taky napadlo, jestli to stálo za to. Možná ale proto byl film nejen méně šablonovitý, ale zároveň gay-friendly i subverzivní; nešlo jen o tu změnu pohlaví, ale že jeden své biologické pohlaví neporazil zcela a druhý dostal šanci se k "normálnímu" vztahu vrátit aspoň oklikou (ve vulgárnější verzi se o to pokoušel i další gay ve filmu). Okon byl v těžší roli výborný. I s pomocí skvělých maskérů. // 73% ()

filmharmony

...stále a mile mě překvapuje německá kinematograie... filmy okrojových témat jsou opravdu výjimečně dobrá... s odvahou se pustili do tématu transsexuality a fakt skvělé... lidské, nepřibarvené, skvělý herecký Rick Okon (skutečně klobouk dolů)... inu láska je blázen a kdož jsi bez předsudků, shlédni a posuď sám ()

petangola

Pro mne úplně první takto zpracované téma "na plátně". S postavou "Lucase" se sice neztotožňuji, ale musím uznat, že byla zahrána fakt krutopřísně. Délka filmu, chemie mezi těmi dvěma, hudba (!!!) a opravdu zajímavé téma, to jsou ty ****. Když nad tím tak přemýšlím, Volný pád, die Welle, Das Experiment, Goodbye Lenin, Romeos..., německá kinematografie vážně boduje! ()

jiri.twist

Je to heterosexuální dívka, co se zamilovala do promiskuitního gay či bi kluka a jen její tělesná schránka se cítí mužem a nebo je to gay kluk v dívčině těle co by chtěl sexovat s dalším klukem, ale zatím nemá čím a nebo ještě jinak? Toť otázka asi jen pro ty, kteří se tak cítí… Nechtěl jsem se dívat, protože tyto otázky se mě niterně nedotýkají, ale nakonec jsem rád vydržel až do konce, neboť tento silný příběh mě uvrhl do chování a myšlení lidiček uvězněných v cizím těle. A tento kladný a nový pocit nemění ani dle mě „nedostatky“ typu věčného vypalování zobáků, chlastu a toho, že ve filmu byl poměr 96% ku 4% obrácený. Výborný Rick Okon … 7987 ()

Niktorius

Mám bohužel zcela minimální přehled o queer problematice a její filmové reflexi, takže nepopírám, že v tomto kontextu může mít Romeo a Romeo své kvality, které mi jednoduše unikají. Každopádně jsem v něm však nedokázal vidět víc, než šablonovité "issue movie", které se vyvíjí přesně dle nejotřepanějších konvencí a stereotypů (včetně těch etnických) a avizovaný vhled do "transgender dospívání" poskytuje velmi didaktickou, explikativní cestou - až tím trochu připomíná nějaké osvětové video do sexuální výchovy. ()