Mladou a ambiciózní Sarah Moss (Brit Marling) najímá elitní soukromá tajná služba a ihned jí zadává nebezpečný úkol. Musí v utajení proniknout do anarchistické aktivistické skupiny s názvem "The East" a zúčastnit se útoků na šéfy korporací, kterým bez trestu procházejí zločiny proti lidskosti. Čím více ale aktivity skupiny rostou, tím více se život Sarah ocitá v ohrožení. (oficiálny text distribútora)

Radek99

Eko-teroristický Donnie Brasco aneb velmi originální variace na téma infiltrace agenta/tky do extremistické buňky a jeho/její postupná indoktrinace vedoucí až k přepólování jeho/jejích hodnot a světonázoru. Navíc to velmi kontroverzní téma dělá z The East hlubší film, jdoucí ve šlépějích Fincherova/Palahniukova Klubu rváčů. Fuck the System... ()

cukorek

Východ - dosť neprimeraný názov pre skupinu dobrovoľných aktivistov. Vo mne toto pomenovanie evokuje skôr susednú Ukrajinu, či Rusko, tak som trocha očakával, že to bude mať s týmito krajinami nejakú spojitosť. Nevadilo mi, že sa to týmto smerom neuberalo, ale vadilo mi amatérske vystupovanie hercov ako aj slabé prevedenie filmu. Filmu zazlievať aj ďalšie nedostatky ako napríklad 70 percentné venovanie pohľadu len do hniezda beznádejných anarchistov, ktorý sa živia výhradne zvyškami z odpadkových košov, či nedôveryhodné počínanie si najlepšej agentky. Reálne bolo akurát ich povaľovanie sa v lesnom poraste a spôsob odplaty aký sľubovali v úvodnej vete ostal úplne zanedbaný. Týmto počtom akým disponovali a spôsobom akým chceli svoj názor demonštrovať bol zakrpatený a neúčinný. Porušenie klasického scenára, že super agent splní svoje úlohy bez problémov a že obráti kabát a pridá sa na stranu odporu bolo jediné plus. Film sa síce nesie v pochmúrnej a dramatickej atmosfére, ale nezaslúži si viac ako 10%. ()

3497299 odpad!

Tak hloupý film už jsem věru dlouho neviděl. Nesmyslný scénář, psychologická hlušina a emocionální debilita prvoplánově využívající černobílého vidění světa, v němž figurují zlé korporace vypouštějící beze studu arzenik na malé děti a na druhé straně uvědomělé milionářské dcerky a hodné agentky s přesvědčující silou Derrena Browna. Klišé, nuda, šeď. ()

flyboyeda

Dalsi zajimavy film s uzasnou Brit Marling. Zabyva se eko-terorismem a poklada celou radu zavaznych otazek. Film ma nektera slabsi ale i velmi silna mista. Jako celek me bavil. Stopaz utekla prekvapive rychle. Tema velmi sympaticke, provedeni bez zbytecneho citoveho vydirani na cca tri a pul hvezdy. Kolem Brit se pohybuje spousta hodne zajimavych lidi. Zal Batmanglij je rozhodne jednin z nich, coz naznacil uz predeslym snimkem. V budoucnu jej urcite budu bedlive sledovat. ()

Fr

,,LŽETE NÁM? BUDEME VÁM LHÁT TAKY. ZAMOŘÍTE NAŠE PROSTŘEDÍ? MY ZAMOŘÍME TO VAŠE. MY JSME VÝCHOD A TOHLE JE JENOM ZAČÁTEK…“ /// Spíš dobrodružství než revoluce v infiltraci, kde potěší, že konečně strčili agenta taky někam jinam, než k sjetýmu mafiánovi. Ekoteroristická gruppa pod vedením lišky (bez bursíka) podšitý Skarsgårda, to je taková sešlost sluníčkovejch lidiček, vobjímajících nejen sebe, ale i stromy (i ty Miloši?), co ve volnejch chvílích znepříjemňuje průmyslovejm, farmaceutickejm atd, atd. sviním život. Námět zajímavej, JEN NEVYMĚKNOUT! A nechovat se jako kráva (– to zas říkám já!), jelikož tady jde v první řadě vo ženskou (agentku), která to všechno vnímá jinak než chlap. Nebo taky ne. Ale jak tak koukám na hodnocení – tak spíš jo. To já s tím zase takovej problém neměl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kámošův kompas ukazuje na východ. (Ukrajinec? Pusť to z hlavy…) 2.) Jsem ZELENEJ. (néé, lampasáci se nepočítaj…). 3.) Thx za titule ,,JezeqsBitch“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Jedná se již o třetí spolupráci režiséra Zala Batmanglije a herečky Brit Marling, který spolu spolupracovali na do té doby všech režisérových počinech. (Itar)
  • Filmové natáčení probíhalo výhradně v americkém státě Louisiana v poslední čtvrtině roku 2011 celých 26 dní. (Conspi)