Anton Jackson (Eddie Griffin) je Afroameričan, ktorý na prvý pohľad vyzerá absolútne neškodne a pohodovo. V skutočnosti je však šikovným tajným agentom černošského Bratstva, ktoré ustavične bojuje o zachovanie hodnôt černošských obyvateľov USA s belošskou korporáciou, ktorú vedie tajomný muž, známy len pod prezývkou Človek (Robert Trumbull). Spolupracuje s mondénnou krásnou Sistah Girl (Aunjanue Ellisová), ktorá mu pomôže zmeniť jeho zovňajšok, pretože má Anton pred sebou novú, mimoriadne náročnú úlohu v operácii s krycím názvom Bieloba. Musí totiž odhaliť, prečo sa afroamerický kandidát na prezidenta, generál Warren Boutwell (Billy Dee Williams) začal počas prezidentskej kampane správať veľmi čudne. Antonovi sa podarí zistiť, že na trh sa dostala neodolateľná halucigénna droga, ktorá zmení všetkých ľudí ba bezduché zombie. Podarí sa Antonovi zabrániť katastrofe? (TV JOJ)

Stejšn

Neni to úplně blbý. Problém je, že je to hovno dobrý. Čili když na to člověk náhodným přepínáním televizních kanálů poprvé narazí, nepřepíná automaticky dál, ale vydrží aspoň do nejbližších reklam. Potěší vedlejší postavy z Hvězdných válek (Lando Carlissian) a Hvězdné pěchoty (Carl Jenkins), ale celkově dost slabé. ()

majec4

Na tomto filme sa da poriadne zasmiat. Eddie Griffin je opat riadne funny. Samozrejme nejde o standartnu komediu a tento styl humoru musite vediet ocenit. Alebo proste musite mat naladu na takatu hovadinu. Dost sa to podoba na Austina Powersa. Samozrejme je to plne odkazov na ine filmy. Ma to akciu a vela necakanych momentov. Tak isto sa nevyhneme plno kecom o rasizme na cernochoch. Ale samozrejme to vsetko bola riadna prca. "Biela diablica" bola sexy. Takze, bavil som sa. ()

lennyd

Bílý muž, On, chce ovládnout celý svět. Začíná tím, že prvního nadějného černého kandidáta na post prezidenta US zdroguje, a přinutí jej prodávat grilovaná kuřata (GFC - znáte ?). Jediné co stojí v cestě před zkázou celého afroamerického světa je - tajemné bratrstvo s Tajným Bratrem v čele ... Ehm, celý film mi byl svým pojetím dost odpudivý, rasistické vtipy (oboustrané) každých 10 vteřín (že se do toho pustila i Denise Richards, ouvej). Jediné co bych mohl pochválit je docela dobrá hudba, a asi 2-3 momenty kdy jsem se usmál (cesta z holičství do tajné centrály, paranoidní bratr).. Většinou jsem ale snad i zavíral oči před trapnými rasistickými pokusy o vtip ... chjo ()

TheEvilTwin

Nejde o čistou parodii, nýbrž komedii s jasným dějem a několika absurdními scénami. Naštěstí je film dostatečně zábavný a téma bělochů snažící se zabránit vstupu černocha do funkce prezidenta je využito dostatečně dobře, dojde zde na kupu rasistických fórů a narážek a má to i pár kvalitních gagů. Celkově úplně neseriozní prkotina, ze které pořád převažují kvalitní dojmy a pobavila dobře, ale do trojhvězdy mi něco prostě chybělo. Eddie Griffin je ale neskutečné zvíře a do tohohle filmu se snad narodil!:D ()

tempus

3* ale 1 musím přidat, jak jsem se bavil a tenhle film je o tom, aby se lidé bavili. Dokonalé dotažení klišé akčních a špionážních ad absurdum, ale i přesto něčím mě překvapil (SPOULEry:_např tím, že neodhalil, kdo je Mistr, a to jsem se na to čekal po celou dobu_:/SPOILEry) třeba způsob zániku pana Pírka...aneb smrt nikdy nebyla tak zábavná. ()