A Fantastic Fear of Everything

Jack (Simon Pegg) je spisovateľ pre deti, ktorý prežíva osobnú krízu. Chce napísať kriminálny román o viktoriánskych vraždách, a tak sa oddáva podrobnému štúdiu vrahov tej doby. Lenže postavy, ktoré vytvára, ho začínajú prenasledovať od momentu, ako sa večer uloží do postele. Už tri týždne čelí iracionálnemu strachu, že ho niekto zabije. Nikomu neotvára dvere, zriedkavo odpovedá na telefóny a po byte chodí neustále s kuchynským nožom. Všetko sa zmení vo chvíli, keď mu jeho agentka Clair (Clare Higgins) dohodne schôdzku so záhadným hollywoodskym producentom, na ktorú ale nemá nič čistého na oblečenie. Minúty bežia a jeho paranoidná myseľ pracuje na plné obrátky. Jack musí vyjsť na ulicu medzi ľudí do práčovne a po prvýkrát čeliť svojej nočnej more - práčkam. (sochoking)

buzzwoody

Tohle byl zvláštní film, Pegg pořád pobíhá po bytě a je ze všeho posranej. Konec byl příšernej, ve stylu Texaského masakru motorovou pilou, kdy jsem dostal pocit úzkosti a horlivě jsem čekal na konec. Příběh byl o hovnu, vedlejší postavy naprosto o ničem, jen pár scén vtipných a je fakt, že dostkrát jsem se lekl. Ale znova už se na to nikdy nepodívám, to teda ani náhodou. ()

Terva

CITÁT - Bylo.....nebylo...ne zas tak dávno............ Krásné, temné a humorné úvodní titulky z červenou barvou na temném pozadí. Další věc, které jsem si všiml, je perfektní práce kameramana. On si prostě hraje a je to vidět. Vytváří zvláštní úhle pohledů a všemu tomu pomáhá i dobrý střih. CITÁT - Vrahové dnes nad svými vraždami nepřemýšlí.......... Příběh spisovatele, kterého pronásledují jeho vražedné postavy z jeho příběhů a navíc se přidá jedna zvláštní fóbie. Strach z praní v pračce. Scéna s nožem okolo 30 minuty je děsivá a hnusná - fuj. Při cestě Jacka do prádelny jsem brečel smíchy. Tohle polechtá bránici. CITÁT - Všechno je automatické.............Ve výčtu plusů musím také upozornit na velmi povedený a vtipný hudební doprovod. Film má dobrý námět, Peggovský humor ale je strašná škoda, že ve své poslední části strašně uvadá děj a trochu to i nudí. Konec byl totiž divný a vůbec mi neseděl. CITÁT - Technicky to není rock, ale Heavy Metal 80. let............Ale i tak, jako celek to funguje a já dávám 70% CITÁT - Dobře ozbrojený, dobře oblečený............. ()

Firebug

A Fantastic Fear of Everything je zvláštní film, jehož žánrová kategorie je velmi těžce definovatelná. Určitě bych film nedoporučil těm, který chtějí strávit večer s nějakou komedií, ani ortodoxním fanouškům hororů, ale právě k syntéze těchto dvou žánrů má snímek nejblíže (a klidně si k tomu přihoďte i psychologické drama). Místy dokáže být znepokojivě děsivý a vzápětí propukáte v záchvaty smíchu (návštěva prádelny je vážně famózní!). Skvěle se pracuje s divákem a jeho emocemi, rozpoložením a očekáváním, takže se zážitek z filmu dvou různých lidí může zásadně lišit. Mě to celkem sedlo, ale určitě to chci vidět ještě jednou a věřím, že si to vychutnám ještě víc. Napoprvé sice trochu horší, ale stále ještě 4*. Pegg je dokonalý! ()

B!shop

Tenhle film rozhodne neni jen komedie, spis neco mezi cernou komedii a hororem, ale v prvni rade to je solidni uchylarna. Vetsinu casu film stoji na perfektne hrajicim, neustale vysilujicim Peggovi a po pul hodince filmu jsem si rikal, ze tu asi o nic jinyho nepujde, Pegg pobiha po byte, neustale se neceho boji a ne ze by to bylo spatny, ale precejen jsem si nedoved predstavit, jak by to mohlo vyplnit 90 minut filmu. Nastesti podobne na tom byli i tvurci a tak se za chvily rozjede druha dejova linie, pravdepodobne jeste uchylnejsi nez ta prvni. Celej film ma slusnou atmosferu, fajn vizualni stranku a skvele sladenej humor s hororvejma prvkama, nehlede na to, ze i ty slabsi momenty skvele zachrani Pegg. Takze za me spokojenost, obzvlast za druhou perfektni polovinu filmu. ()

F.man

Míň by v tomto případě bylo víc. A Fantastic Fear of Everything má několik skvělých nápadů, které by vážně stálo za to rozvinout. Místo toho se ale pořád přidávají bizadnější a bizarnější situace, úlet střídá úlet a najednou je z toho dort Pejska a Kočíčky. Škoda. Well, actually, writers and serial killers are very similar. They're practically brothers. ()

• Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sitges 2012. (Terva)
  • První nízkonákladová britská produkce podpořená společností Pinewood Studios. (Hal_Moore)
  • Natáčelo se převážně ve studiu Shepperton a pár scén bylo natočeno v londýnských ulicích. (Terva)