Celebrity

Scenár:

Woody Allen

Kamera:

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen (viac)

Komickou stránku protagonistů s jejich existenciálními pseudoproblémy zachycuje nejnovější opus Woodyho Allena. Jeho postavy se buď pachtí za popularitou, nebo si užívají jejích nečetných slastí a početných strastí. Ústřední postavou filmu je zneuznaný romanopisec a scenárista Lee, živící se jako úspěšný novinář. Ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika. "Stačilo dívat se na jeho filmy, trochu se přihrbit, trochu změnit hlas a naučit se mávat rukama, což mě jako dítě odnaučovali," smál se Branagh při uvedení filmu na benátském festivalu. "Nejvíce mi ale pomohly skvělé dialogy, jaké píše jen Allen. Umět rozesmát není snadné, proto pro mne byla spolupráce s ním i poučná," dodal Branagh. (oficiálny text distribútora)

Galadriel

Pro mě jeden z nejslabších Woodyho filmů, který jsem zatím mohla shlédnout. Není vlastně špatný globálně, ale mezi ostatními díly prostě z mého pohledu dost ztrácí. Líbí se mi atmosféra, černobílý materiál, hudba a výborní herci (i když koktající Kenneth Branagh podle mě není to pravé ořechové). Co mi ale hlavně nesedlo již přede mnou stihl napsat Radyo - nečekané skoky v čase, kdy se rozehrál nějaký příběh, něco se začlo řešit, objevil se nějaký problém a pak najednou skok a jsme někde o kus dál, všechny problémy vyřešeny, jako by nebyly a vypráví se dál, jako by nic. Je mi jasné, že to musel být umělecký záměr, snaha o originalitu, ale na mě to bohužel nefungovalo úplně tak, jak asi mělo. ()

Fiftis

Skoro všetky filmy od Woodyho Allana mám celkom aj rád, ale tento film ma od neho nejako nebavil. Leonardo DiCaprio, kvôli ktorému som si tento film aj pozrel, podal asi najlepší výkon zo všetkých zúčastnených hercov, hral perfektne agresívnu postavu ale to je asi jediné plus tohto filmu. Možno ešte čiernobiely filter. Film inak plynul pomaly, mal hluché miesta, ktoré dosť nudili a mal som často chuť posunúť film rýchlejšie. ()

F.W.Colqhoun

What goes through your mind when you're doing oral sex? (...) The Crucifixion. Branaghův Woody se rozvedl a randí. Jeho žena je rozvedena, pracuje v televizi a učí se kouřit ptáky. Plus spousta aktuálně a brzy poté slavných figur(ek) okolo. Woody Allen komentuje explozi kultury celebrit paradoxně optikou (a výhradně svou poetikou) Federica Felliniho, jehož Sladký život směsí způsoboval závrať z toho samého o bezmála 40 let dříve. Jestliže v roce 1960 vzbuzoval pohled do otevřené rány showbyznysu fascinaci, v roce 1998 smích, jakou reakci by navodil takový pohled asi dnes? And your next project? / "Birth of a Nation", an all-black version. ()

viperblade

Film napěchovaný celebritami až to pěkné není a v hlavní roli tomu velí Kenneth. A tomu jsem to jeho chování věřil, protože on vypadal jako úlisný svůdník žen, který neví, co má dělat. Ve vedlejších rolích mě opravdu potěšili Leonardo, Famke a Gretchen a Charlize. K absolutnímu hodnocení mi chyběla nějaká opravdu silnější scéna (ta konečná sice byla pěkná a měla něco do sebe, ale to je za celý film trochu málo) ale jinak jsem vcelku spokojený. Zkrátka a dobře, prakticky vše, co jsem vytkl Woodyho předchozímu snímku, tady nebylo (hlavně tady nebyl Woody v hlavní roli, že jo). 80 %. ()

Skip

Skvělý film. Woody Allen prostě umí, a to jak za kamerou, tak na papíře. Jeho dialogy jsou skvostné. Vůbec mi nevadil Kenneth Branagh, kterého tentokrát Woody "poslal" na plac za sebe. Zvládl tu roli skvěle. Jak jen to Woody dělá, že ze "svých" herců, ať už těch stálých, nebo těch, které obsazuje dosti překvapivě, vždycky dostane tak dobré herecké výkony? ()

• Když se modelka Frederique Van Der Wal otáčí kolem dokola v první barové scéně, můžeme zahlédnout bezdrátový mikrofon, resp. nahrávací zařízení kolem jejího pasu. (dokec)