The Human Race

• Austrália The Human Race (viac)

Skupinka osemdesiatich ľudí vytrhnutých zo svojich každodenných životov sa objaví na neznámom mieste, kde sú prinútení zápasiť o svoj život. Títo ľudia sú vybraní z rôznych etnických skupín, sú medzi nimi mladí i starí, športovci, zdravotne znevýhodnení alebo dokonca aj bezdomovci. Ak chcú prežiť, musia dodržiavať isté pravidlá, ako napríklad nevstupovať na trávnik, nezísť z cesty alebo neprestať súperiť na život a na smrť. Ak začnú porušovať pravidlá, zomrú. Osemdesiat boj začne, no len jeden človek preteky dokončí. Kto sa stane víťazom? (Steny94)

Astaroth12

Prvom rade chcem poďakovať pornogrindovi, ktorý mi tento film doporučil a práve preto budem k tomuto filmu mierny. Vadilo mi pri väčšine vražd, stále ten istý priebeh, tam by som to troška skomplikoval ako napr. v kocke. Bolo tam veľa účastníkov a tak pojem chaotický tento film pozná. Ale hlavný problém vidím v scenári, keby sa zabíjali medzi sebou a občas by niekomu prišiel trest v podobe šípu do oka, tak by to bola aspoň sranda, ale toto sa minulo účinku. A to v pár scénach sa už zdalo, že prišlo vykúpenie v podobe viacúčelového vyraďovania účastníkov efektnými vraždami a potom zas spadol do všednosti vybuchujúcich gebúľ. A herecky to tiež nebolo najlepšie zahrané. Aj keď mám veľa negatív, sú tu aj pozitíva: Dostatočné množstvo gore, neopozeraný námet, hlavného hrdinu, ktorý vie akrobatické kúsky s barlami a stále sa tu niečo deje. Tak u mňa čistá stredná cesta. ()

SeanLSD

Hrozne lacne vyzerajúci filmík s nádherne dvojzmyselným názvom, realizovaný s veľkým nadšením a so skvelým vývojom i nápadmi. Najprv sa iba bavíte, ako krásne tu vybuchujú hlavy (a že ozaj výnimočne parádne!), potom každú chvíľu zastavujete, aby ste premysleli, či odvíjajúci sa dej nie je proti logike stanovených pravidiel (lebo ako to teda je, boli prví hluchonemí alebo ten šprintujúci indián ?) a napokon je to také úchylné psycho, že zabudnete, na čo ste prišli. PS. (spoiler) Rozprávačsky zaujímavému začiatku, kedy v podstate hlavná hrdinka zomiera ako prvá, by zodpovedal ešte lepší záver, kedy by divák z posledných troch preživších poznal iba dvoch, ktorí by zahynuli vo vzájomnom zápase a film by tým mohol krásne prejsť k titulkom... "Who the fuck is Acerod ?" a áno, chceme drahší druhý diel! ()

AlistairMir

No tak z tohoto snímku se dalo vytřískat podstatně víc. Proč tam bylo 80 lidí když stejně cca 70ti z nich prostě jen bouchne hlava? Čekal jsem spoustu různorodých smrtí, totální jatka, skupiny šílených lidí zuřivě bojujících proti sobě, pochybná spojenectví kde si každou chvilku někdo vrazí kudlu do zad (doslova) prostě brutální vyvražďovačku. Jediné co jsem viděl byl běhající pitomec ve žlutém trikotu jak pro lídra tour de France co obíhá lidi, kterým bouchá hlava a jeden jedinej gang pár tragédů co jsou schovaný vedle dveří a strkají na trávník vybíhající lidi, kterým pak bouchne hlava. Tolik k vraždám. Dočkáte se bouchnutí hlavy a pokud vám to nestačí tak tam dokonce zloměj vaz, nasaděj kravatu, uškrtěj drátem a umlátěj chlapa tak že není nic vidět. Paráda co? Brutalita nulová chápu že na efekty asi nebylo, ale sakra tak alespoň něco záživného a ne tohle. Postavy nudné kromě jednonohého a ke konci se dalo koukat na tu hluchoněmou, která ale do té doby musela každému pít krev jak tam u gestikulace furt skákala jak když dostává dvě stě dvacet přímo do pr... Divím se že mi z tohoto skvostu a hlavně z pro mě naprosto pitomého konce také nebouchla hlava. Asi jsem odolnej, ale jestli natočej pokračování tak se bojím že to už neustojím. Jedna hvězda za jednonožce a sexy zadek hluchoněmé. ()

easaque

Tento styl filmů - kde skupinka lidí musí bojovat o holý život - stejně jako Battle Royale, vůbec nemusím. Smyslupnost se rovná nule a nemá cenu se k němu vracet. Ale je fakt, že v tomto je cítit tvůrčí zápal, kamera byla zajímavá a v neposlední řadě autor nemá s nikým slitování. Takže ho zavrhnu nebo ne? Při rozhodování mezi jednou a dvěma hvězdičkami dám tentokrát tu lepší známku. A kdo má chuť na vybuchující hlavy, ať jde do toho! [ PŘÍBĚH: 1/// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

*CARNIFEX*

Skupinka rôznych ľudí s rôznymi osudmi sa ocitá v starej opustenej väznici aby súperila o život. Pravidlá sú "jednoduché". Dodržuj ich, zabi svojho "ne-priateľa", a prežiješ. Posledný vyhráva. Duchaplný zážitok. Muselo dať námahu vymyslieť tak ťažkú pointu. Až na gore, nemá tento snímok čím zaujať. K samotnému záveru sa radšej nebudem ani vyjadrovať - 45%. ()