Tajomstvo a zmysel života

• Česko Tajemství a smysl života (viac)

Čo je zmyslom života? Čo je láska, humor, strach a smrť? Je všetko len sen? Kto sme? Prebudíme sa, spomenieme si? Pomáhajú nám bytosti z iných dimenzií? Dokážeme už pochopiť zmysel Hry? Kto je Stvoriteľ? Kde je Kráľovstvo božie? Blíži sa doba odhalenia? Odpovede na tieto a mnohé iné otázky hľadá nový celovečerný film Tajomstvo a zmysel života. (Itafilm)

tsatsiki

Zajímavý, byť předvídatelný, příběh, Skvělé zahraný a skvěle napsaný.Film obsahuje spoustu myšlenek, nad kterými by se měl člověk zamyslet a měl by se zamyslet nad tím, jestli spoustu věcí, které v životě děláme, neděláme zbytečně nebo špatně. Graficky to bylo výborný a byl to milý umělecký snímek na světové úrovni, co mě vtáhl do děje, jen mě občas vadili ty,,myslitelé", co říkali ty své,,pravdy".Dalimil Klapka byl výborný a je škoda, že to byla nejspíš jeho poslední práce.Za mě 80%. ()

LilDevil

Film nie je pre kazdeho. Ak neviete ani len precitit prirodu, tak na neho nechodte. Usetrite obe strany negativity. Mne sa velmi pacil. Kto citi, citi a vie ci su to len blaboli, alebo nie. Jedna vec, s ktorou suhlasim s komentarom, kt som tu citala. Film je moc dlhy. Na to ake hlboke myslienky ma cely cas - to sa neda zvladnut (a najma v kine, kde na vas reve hudba az vam chveje cele vnutro a je vam zle). Ja teda nemam problem sa na nieco sustredit hodiny, ale tu som bola z toho doslove vycerpana po cca 85 min. a ako som vtedy s prekvapenim zistila, to sme boli len nieco za polovicou :D Najkrajsie na celom filme boli za mna posledne minuty. A este to umocnilo ked zacali ist titulky, pretoze sa nikto nezdvihol a v sale bolo uplne ticho (to som nikdy nezazila. okrem ventilacie ziadny zvuk). Titulky boli skoro na konci, ked ludia zacali odchadzat. ()

baiskon108 odpad!

Projednou jsem nechal svého vnitřního cynika spát a šel tomu vstříc, otevřený i těm sebehloupějším moudrostem a odhodlaný poznat ten tajemný smysl žití! A ano, pan čmelák tu hlásá vskutku nadživotní perly! Bez cynika to zkrátka nešlo, jinak bych se u tohoto idiotského zpracování jen propadával studem a trapností stále hloubš a hloubš do sedačky. Že se tam nepodaří z tak velkého kvanta zdrojů vtěsnat ani jednu zajímavou myšlenku, tomu tedy říkám jistá forma umění. Poté, co jsem si vyslechl, že „voda je šťastná, když se na ni díváme, a smutná, když se na ni nedíváme,“ jsem měl pocit, že už mě jen zkoušejí, zda ještě furt vnímám. ()

Psychor

Člověk musí podniknout cestu, aby zjistil, že tu cestu podnikat nemusel. Ale pokud tu cestu nepodnikne, tak to nezjistí.“ Formou i obsahem jde o zcela unikátní film; fascinující obrazovou mozaiku, která konečně rozčeří zatuchlé vody tuzemské kinematografie. V samotném jádru se jedná se o niternou autorskou zpověď člověka, kterému se dostalo prožitkového přístupu k transcendentním oblastem skutečnosti, v obecnější rovině pak i pomůcku k pochopení základních principů filosofie věčnosti v rámci divákova vlastního života v každé jednotlivé chvíli. Na pozadí relativně obyčejného životního příběhu snímek odhaluje důležité aspekty a dimenze reality, které jsou obvykle skryté běžnému vnímání. A vůbec nezáleží na tom, jestli se nacházíte v pokročilém stádiu duchovního vývoje, či se stále ztotožňujete s odděleným individuálním egem, jelikož Tajemství a smysl života je zcela ojedinělým příkladem živého filmu, z něhož si každý odnese to, co zrovna potřebuje využít na své cestě směrem ke světlu. Rozhodně však doporučuji projekci absolvovat několikrát, jelikož napoprvé nebudete schopni obsáhnout všechny roviny daného poselství. Děkuji Petrovi za možnost zúčastnit se předpremiéry a doufám, že jeho film nasměruje diváky k osobnímu osvobození z neosvícené existence. Snímku Tajemství a smysl života tak logicky uděluji plných pět hvězd. ()

maddy odpad!

Najhorší film aký som videl nielen tento rok, ale snáď za poslednú dekádu. Ono to nielenže vyzerá hnusne ako lacný český televízny film s ochotníckymi hereckými výkonmi, do toho ešte poletuje hnusný digitálny čmeliak, ktorý prednáša životné múdra ako z diskusie na Modrom Koníkovi. Úplný bizár, ale nie taký ten bizár, na ktorom sa aspoň môžete baviť aký je hlúpy, skôr birazný film v zmysle ako toto niekto mohol natočit a myslieť úplne vážne. Dve a pol hodiny tých najgenerickejších fráz maximálne pre mamičky s popôrodnou depresiou, no tváriacich sa, že prezentujú tie najdôležitejšia tajomstvá života avšak neraz podprahovo znevažujúce medicínu a lekárstvo. Dezolé film roka! A komu sa toto môže čoby len náznakom páčiť tak s tým nechcem mať nikdy nič spoločné. Ale tak takí tu dlho nebudú, keďže film im v prípade rakoviny odporúča vys*ať sa na vedu a myslieť pozitívne! :) CELKOVO: 0/10 ()

• Natáčení začalo již v roce 2012. Od poloviny června roku 2013 pak byly filmovány hrané sekvence na Šumavě. (AnčaRambo)
  • Ve filmu se objevuje kolem 60 respondentů. (Kaleidoskop)