Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

ApsidalTill

Nečakal som, že sa to raz naozaj stane ale je to tu. Prvý film s Batmanom, kde mi nevadilo absolútne nič tak aby to stálo čo i len za zmienku. Bruce a Batman sú konečne totožnou osobou, nie hrdinom, osobou plnou vnútorného rozporu. Takto využiť komiks a priniesť detektíva a nie poskoka sa ešte nikomu nepodarilo, nie, ani Nolan to nedokázal. Noirová kriminálka akú chcete vidieť znova a znova. Ps: scéna s autom + IMAX = EPIC ()

H4ku11

Muselo to byť iné ako predchádzajúci Batman. Bolo a to je dobre, len mne sa takýto štýl bohužiaľ nepáči. A bolo to aj trošku zbytočne dlhé a prekombinované. ()

Milky.

Jako děcko jsem sledoval Burtonova Batmana, bál jsem se tučňáka, catwoman, žral jsem to všechno. Pak jsem vyrostl, přišel Christian Bale s Nolanem. Jejich militantní a epicko-militantně-realistický Batman mě naprosto dostal. Avšak je třeba přiznat, že tak dokonalá kombinace herců, peněz, hudby a vůbec celé produkce, se nedá jen tak předehnat. Poté Ben flek se pokusil z toho všeho udělat širší CGI vesmír a zapojil se do DCversa. Smůla. Ben šmouha bude z mého pohledu asi nejtrapnější netopýrák z těch moderních. Ale teď už k současnosti. Pattinsonovi jsem věřil už od prvních trailerů. Udělal si nekonečný trapas tím, že začal Twighlightem. Ale bez toho by se nedostal dál a nakonec mu to pomohlo. A po tom, co jsem jej viděl v pár novějších filmech jsem plně věřil, že Batmana zvládne skvěle. Pattinsonův Batman je konečně ta zoufalá, depresivní, noirovská svině, která sice nepoužívá zbraně ale sejme každého, kdo si o to koleduje. Letošní Batman je DLOUHOU, maximálně osobní a intimní NOIR detektivkou, která i přes svou délkou odsýpá a na nikoho se neohlíží. Pokud někdo čeká dalšího Nolana, tady nehledejte. Film je naprosto svůj, Pattinson si ho i přes své omezené herecké schopnosti krade pro sebe a svým podáním kombinuje Burtonovu pohádkovou depresi s noirovým vyprávěním a beznadějnou detektivkou. Scénář má sice pár logických děr (proč se američtí idioti šli schovat před povodní do největší misky na manhattanu), ale jako takový mi žádný problém nedelal. Akčních scén je bohužel málo, ale když už nějaké jsou, jde z nich cítit hněv, lidskost a chyby. Nemáte pocit, že koukáte na supermana, ale že opravdu jde o nasraného trénovaného chlapa, který neumí všechno a občas to i posere. Já doufám, že tahle franšíza nevyteče do hajzlu stejně jako předchozí aflekoviny. Já vlastně ani nevím, co víc říct, tohle byl hodně dobrý film. Bylo tam ale něco, co mi vadilo, nevím co to bylo a nedokážu do popsat, ale bylo to něco, co mi brání tomu dát 5 hvězdiček. Asi to chce nějaký větší drive nebo já nevím. Každopádně tohle je asi nejbatmanovější Batman za posledních 30 let, takže nejvíc Batman mého života. Škoda jen, že ten maximální noir s vyprávěním na začátku netrval celou délku filmu. Snad se to příště zlepší. Za mě 4, nevím jestli mi to stojí za 5. Časem třeba zlepším. Jestli uvažujete jestli na to jít do kina ....už klikejte na rezervaci!!! ()

filipvrbik

Je to zatraceně dobré a zatraceně temné - ale pozor, není to jak ty filmy dřív, je to opravdu akční kriminální drama, v podstatě bez sci-fi prvků (trošku odbočím, nechápu, jakto, že to má rating PG-13 a ne R, když Joker měl R a oproti tomuto je to oddechová komedie). Co se týče technické stránky je film takřka dokonalý, musím poschválit hlavně réžii, efekty, střih a pochopitelně kameru... Ale i herci se celkem snaží a Robert Pattinson to zvládl, ještě lépe, než jsem čekal a Zoe Kravitz je krásná a skvělá v roli Catwomen. Samozřejmě mínusem může být tříhodinová stopáž, ale ono to odsýpá, má to spád a nejsou tu hluchá místa.. Ze začátku mi přišlo, že Hádankář (Riddler) nebude tak dobrý, jako Joker Heatha Ledgera, (to samozřejmě nebyl), ale byl to důstojný psychopat a geniálně zahraný Paulem Dano. Chvilku jsem se bál, že z toho bude horor jako Sedm, ale naštěstí to hranu nechutnosti nepřekročilo a je to vážně kvalitní film, a docela se svojí ponurostí hodí do dnešního světa...(bohužel). Nelíbilo se mi to tolik jako Temný rytíř ani Joker, ale i tak jasných pět hvězd a rozhodně je to potřeba vidět v kině... Jediné co, jak říkám děti bych na to nebral...Viděno v kině 2D (eng.)...95% ()

TwoFace

— When that light hits the sky, it’s not just a call. It’s a warning. To them. Fear is a tool. They think I'm hiding in the shadows. But I am the shadows. — Nejnovější filmový Batman je úžasným filmovým zážitkem a skvělým moderním ztvárněním ikonické postavy, a to takovým, které tu ještě nebylo. Jako velký fanoušek Batmana velmi oceňuji to, že se Matt Reeves ve svém filmu rozhodl navrátit ke kořenům batmanovských příběhů a jeho Temný rytíř je tak v prvé řadě především detektiv. Tento základní prvek Batmanova charakteru totiž většina adaptací prakticky ignoruje. Na rozdíl od ostatních superhrdinských filmů, ve kterých co patnáct minut něco vybuchuje, je The Batman pomalu budovanou tříhodinovou detektivkou zahalenou do skvělé noirové atmosféry. Akce není tolik, zato je však úžasně natočená. Film se na rozdíl od ostatních batmanovských filmů méně soustředí na Bruce Waynea a mnohem víc na jeho maskované alter ego. Robert Pattinson je jako Batman naprosto skvělý, jeho emo Bruce Wayne je však kvůli scénáři (který je jinak skvělý) prakticky neexistující postavou. Příběh se odehrává ve druhém roce Batmanovy kariéry, přesto mám však pocit, že se filmu moc nepodařilo vybudovat svět, který by měl nějakou historii a žil by i mimo hlavní děj a jeho postavy. Což je něco, co se například skvěle povedlo Zacku Snyderovi a stačilo mu k tomu jen pár scén. S odklony od předlohy výrazný problém nemám, i když mi obsazení některých postav moc nesedlo. Mnoho postav mi naopak zase přišlo nevyužitých, stejně tak interakce a chemie mezi nimi (např. Bruce a Alfred). Naopak se mi velmi líbilo ztvárnění ikonického páru Batman a Catwoman, jejichž vztah jako by vypadl ze stránek komiksů. Co se mi však na celém filmu líbilo úplně nejvíc je kromě fantastické hudby (jako fanouškovi Nirvany se mi velmi líbilo zakomponování Something in the Way do soundtracku a hlavního Batmanova hudebního motivu) především neuvěřitelně atmosférický vizuál. Star Wars, Duna a teď i Batman – Greig Fraser se svou kamerou opět stvořil umělecké dílo. The Batman je zkrátka jeden z nejkrásněji natočených filmů, které jsem kdy viděl a jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. ()

Renfield

Fantastický "prolog" nadchne atmosférou, je nejen portrétem Gothamu, ale i samotného Batmana, o jehož vnitřním rozpoložení hodně prozradí. Jeho boj se sebou prostupuje celým filmem, proto mi pojetí Roberta Pattinsona velmi sedne a to u obou identit, i když je tu Bruce Wayne jen v takové ochutnávce. The Batman je nejsilnější tam, kde se nejvíce inspiruje, fantasticky se v něm pracuje s kamerou či temnou atmosférou. Co záběr to perla, obzvlášť noční městské kompozice, vždy přesně a velmi poutavě nasvícené. Příběh by chtěl být chytrou detektivkou, což se mu jistou dobu i daří, ovšem nohy mu podráží neuvěřitelné scény jako pohřeb, nebo ještě hůře celý závěr. Na celkovém napětí udělá své i silně přestřelená délka. Dlouhé pohledy a pomalá chůze do toho sice zapadnou, ale brzy se okoukají, uspávají. Naštěstí se tu velmi často ostře svítí do kamery, dobrý to tah! Uspávání neplatí pro scény, v nichž se vyskytují záporáci, společně s Batmanem/Brucem nejlépe napsané a i na malém prostoru zahrané postavy. Paul Dano a Colin Farrell jsou výborní, ale hlavní slovo si zde bere Carmine Falcone v podání Johna Turturra. Hudba stejně jako kamera dokáže připomenut doby dávno minulé, ovšem v tomto případě nemám pocit nějakého souznění, navíc se ústřední motiv opakuje až příliš. Přesto po druhém zhlédnutí zvýším, na třetí si však dám odstup několik let. 70% ()

mosnak

První co mě napadlo:"Proč další Batman a proč jej nehraje Ben na kterého jsem si zvyknul." A výsledek? Více než dobrý. 3 hodinová stopáž je dlouhá, ale zábavná. Pochmurne prostředí a boj s bezmoci. Velmi dobrý film za 81% ()

Ant_Antony

Mám rád Batmana, za mne je to hrdina, jak má být... Bránil jsem se srovnávání s Nolanovou trilogií, jak jen to šlo, ovšem jakmile přišlo streamované druhé mučení, vzpomněl jsem si na Ledgera, jakmile zazněl upravený Riddlerův hlas, vybavil se mi Hardyho Bane... Jenco se objevil Serkis (asi nejslabší článek filmu), stýskalo se mi po Caineovi... A takhle bych mohl pokračovat ještě s řádkou věcí... Jako detektivka to funguje... Rozuzlení a závěr bohužel už ne... Pattinson v kostýmu není špatný, bez něj už to taková paráda není... Bude to nejspíš jeden z těch filmů o netopýřím muži, po kterém často nesáhnu, když se budu chtít vydat do Gothamu... ()

AveSive

Vidieť Paula Dana v úlohe Riddlera, ktorý nám dáva veľmi zlovestného darebáka, schopného urobiť neočakávané a zároveň ku každej vražde, ktorú spácha, dáva svoje charakteristické hádanky je pre mňa jedinečny zážitok. Paul Dano ponúka zobrazenie, vktorom dokonca hrozí, že prekoná samotného hrdinu. Silné výkony a oveľa strašidelnejšie prostredie pôsobí ako závan čerstvého vzduchu, čo vedie k jednému z doteraz najväčších Batmanovských filmov! Verte mi, že po vzhliadnutí samotného filmu a vystrihnutej scény s Jokerom budete jednoducho povedané V RAUŠI! ()

Ollie235

,,Fear is a tool. When that light hits the sky, it's not just a call. It's a warning." Když jsem po zveřejnění castingu přemýšlel nad tím, jak může Pattinson navázat na Balea nebo Afflecka a co může do této postavy vnést, takové pojetí mě popravdě nenapadlo. Nový Batman je o poznání temnější a depresivnější a právě Pattinson se na takovou superhrdinskou postavu hodí velmi dobře. Jeho pomalé pohyby v doprovodu melancholické hudby a konstantně stejný smutný výraz však byly i tak poněkud unavující, zejména v kombinaci s dlouhou stopáží. Naštěstí Reevsovo dílo zvládá poměrně dobře pracovat s napětím a díky výbornému záporákovi (Riddler patří ve světě DC mezi mé oblíbené) ty tři hodiny poměrně utekly. Každý z dílů Nolanovy trilogie je u mě o stupínek výše, i tak ale tato nová adaptace rozhodně nezklamala. ()

simply

Nejsilnější filmový zážitek tohoto roku. Líbilo se mi, že se nový Batman vydal jinou cestou než ten Nolanův. Moc se mi líbila atmosféra a celkové vyznění filmu, které ještě víc podtrhl skvělý soundtrack. Jak už bylo mnohokrát zmíněno první polovina byla silnější než zbytek filmu, kde to ovšem zachraňoval skvělý Hádankář. ()

mira007

Když dám na jeden konec žánrového spektra série o Batmanovi tu dětinskou kravinu Batman a Robin (1997) , na druhém konci bude tenhle temný místama hororový The Batman. Překvapivě to je spíš taková noir detektivka s menší dávkou akce než by člověk čekal a překvapivě ten chlapec ze Stmívání (2008) byl perfektní jako Bruce Wayne. Není to špatný film, ale já bych zakázal filmy s délkou tří hodin (pokud se nejedná o nějaký historický opus) Vlastně jako film podle komiksu je to pětihvězdičkové zpracování, když to dám do řady těch marvelovských barevných spektáklů, které svým  provedením cílí na desetilété kluky a holky. ()

Jaro_slav

Remember me, jenom komiksově. Tyhlety nový pomalý komiksovky od DC jsou po předchozích řachandách pro dementy hotový požehnání. Herecky, scénáristicky, výpravou, stilizací, upozaděním bouchajících břinkavých akčních scén. ()

Jeržik

Emo načančaný Batman bez jediné kapky krve a skutečné divácké emoce. Pokus o budování ságy, ve skutečnosti spíš telenovela pro teenagery. 50 % ()

Spacecore

Příšerný film. Možná, kdyby to bylo sestříhaný o hodinu a půl. Hvězdičku dávám za super netopýří oblek plný vychytávek (batarang coby symbol na hrudi, dírka na aplikaci injekce, čočky s kamerou apod.). Celý snímek působí dojmem, že pan scenárista a režisér viděli jenom Nolanovýho Batmana, se kterým jsem měl problém už tehdy. Mě ten filmový „realismus“ v komiksových adaptacích fakt vadí. Nejsem proti tomu, udělat film realisticky, ale ne takle. Kdyby se ve filmu nahradil Batman, Catwoman a Riddler obyčejným mafiánem, policajtem a femme fatale, byl by ten film naprosto nekoukatelný i jako detektivní thriller. Na Edwarda coby Batmana jsem se těšil, ale dopadlo to katastrofálně. Je prkenný, nehraje a působí jako tydýt. I scenáristicky je to bída. Nevyřeší vlastně ani jediný problém během filmu, nepřijde ani na nejtriviálnější řešení a je opravdu pitomoučce napsán. Film se ani neopírá o žádnou předlohu, což je obří škoda. Takových skvělých komiksů je. Podívejte na Sandmana, jak krásně to lze udělat pouhým opisováním předlohy. Chápu, že se musí u Warnerů točit nový Batman snad co pět let, ale prosím ne takhle. Oceňuju, že chtěli temného rytíře, co je detektiv, ale šlo by to udělat tisíckrát lépe. ()

Untentrauer

Nedělejte z toho Batmana. Město - prostě někde v Anglii a v USA postrádalo tu známou depresivní atmosféru a komixovost. Sice tam furt pršelo a byla tma, jenže to nestačí. Hlavní představitel se do role nehodil zejména s ohledem na všechny ty borce, kteří ho hráli před ním a to už jsem měl i s Balem problém - kdybych jen tehdy tušil co přijde! Po celou dobu sem se nemohl ztotožnit s filmem, jako s Batmanem. Stále mi skákalo do mysli, že je to dobrej akčňák, ale ne Batman. Takovej spíš Max Payne s okřídlenou krysou. Taky se tu objevil podle mě nejhorši Batmobil, který v podstatě potvrzuje a odráží to, co se zde snažím říct - skvěly auto, parádní tlumiče, dobra honička, ale Batmobil? Ne! Je to prostě zvláštně naroubovaný film, divně pojaty Batman, který mi nesedí. Nicméně Catwoman byla skvělá a Penguin taky - jako akční film s prvky detektivky by to bylo opravdu mnohem lepší.. ()

Marys

Prečo tak vážne? Ale nie, ďalší film s Batmanom bol zase odlišný od ostatných, veľmi realisticky pôsobiaci so skvelými hereckými výkonmi a stvárneniami postáv. Páčil sa mi veľmi, no asi bol na môj vkus až príliš vážny, čím sa zaiste chcel dištancovať od ostatných akčných komixoviek, no drochu väčšia dynamika by mu možno neuškodila. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023