Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Jack_F.

Objektivních asi 7/10. Je to horší, než Sedm od Finchera, což …sakra si říkáte, jak můžu srovnávat temnou čistokrevnou kriminálku od Finchera…well, I can…protože tenhle film, chce být více ve stylu Sedmičky, než klasického Batmana. A to ve skoro 3 hodinovém filmu ve vás zanechá docela velký vnitřní rozkol. Herecky jinak fajn, konec ala Batman docela weird. ()

liborson

Reevesův Batman je skvělý film plný autorských sebevědomých nápadů a nabízí jedno z nejlepších filmařských zpracování. Bohužel se ale tím film stává až moc nedostupný a většina běžných diváků bude muset prolomovat několik fasád filmu. Pro ale opravdové fanoušky je tento film vykoupením a splněním mnoha komiksových přání. Pattinsonův Batman nezklamal, naopak. Stal se ultimátním zpracováním, kterým možná v dalších dílech pokoří i své předchůdce. Budu mu držet palce. Více v mé recenzi na Batmana 2022. ()

SuzieS

3.5* … rozhodne by to potrebovalo lepsi strih. Ale jinak herci uveritelni, kamera pekna, scenar v pohode. Jen uz jsem asi rozmazlena netflixem ()

Franki69

To byl temný zážitek…a dloooouhýýý! Byli jsme s přítelkyní, která dosud žádného netopýřího muže neviděla, a kvůli tomuto filmu ztratila o ikonickou figuru světového comicsu definitivně zájem. A já se jí nedivím. Tři hodiny temných, deštivých, dlouhých a často umělecky rozostřených záběrů s monotónním soundtrackem, vycházejícím z drásavé hudební klasiky kapely Nirvana Something In The Way ( o dvou základních tónech) u ní prostě neměl šanci. A u mě taky neobstál. Přitom by mi dospělejší Batman, než byly třeba ty omalovánky Joela Schumachera až tak nevadil, ale tohle už jsem neskousl. Kde zůstal ten sebevědomý miliardář s vyvražděnou rodinou, který přes den provokuje bezstarostným hejskovstvím a po nocích v Gothamu v převleku eliminuje padouchy? Překlopení do vážně míněné „detektivky“ prostě nezafungovalo. Čtenáři i většina diváků přece ví jak to celé s Waynovými rodiči a taky Penguinem nebo Falconem bylo. Oproti tomu diváci, nepolíbení touto látkou nemají v tomto zpracování možnost pochopit, jakými událostmi z minulosti je motivovaný chlápek, co vypadá jako bedňák My Chemical Romance a po nocích se převlíká do netopýřího outfitu. Jasně, ono se to po první hodině a půl začne nějak alespoň zčásti vysvětlovat, po třech hodinách to dokonce dává alespoň v obrysech trochu smysl…Ale příběhu chybí expozice a mnohá vysvětlení, která by pomohla budovat vztah k hlavní postavě, daly důvody k sympatiím a probudily chuť v tomto pojetí Batmanovi fandit. ** Výsledkem je, že sledujeme melancholického až depresivního mladíka s neposedným účesem, který v neprůstřelné výzbroji ( a doplněné o plášť, který se mu může zamotat do zadního kola motorky) různě často rád výhrůžně kouká nebo se pere a často to není moc vidět. Dlužno podotknout, že dojem z filmu dorazilo ne moc dobré ozvučení ústeckého Cinema City a český dabing, který byl chvílemi komický. Omladina vedle nás se smála v místech, kde fakt neměla… Hodnocení male & female je tedy 45% : 25% a pokud nemáte lístky zdarma tak nedoporučujeme.  P.S. V televizi nebudete mít šanci, film je vážně temný a tmavý, uvidíte tolik kostiček, že to bude chvílemi černobílý minecraft! ()

SamGee

Najnovšie filmové spracovanie o netopierom mužovi pochádza od režiséra Matta Reevesa, ktorý sa rozhodol zamerať viac na detektívny žáner a psychológiu postáv. Podarilo sa mu to alebo unudil divákov k smrti?      Počas deja Bruce Wayne (Robert Pattinson) rieši vraždy napáchané tajomným Riddlerom (Paul Dano), uzatvára neľahké spojenectvo s podsvetím a postupne odhaľuje krutú pravdu o Gotham City.    Tento krimi film perfektne mieša dusivú atmosféru s prekvapivými odhaleniami a  charakterovými vývojmi postáv.  Jedinú výčitku vidím v trojhodinovej minutáži. Určite by snímke prospelo vystrihnutie niektorých pasáží.      Chválim herecké obsadenie. Robert Pattinson prináša zaujímavé poňatie u Batmanovej osobnosti, Zoë Kravitz perfektne dopĺňa titulného hrdinu, Paul Dano predvádza mrazivý výkon sériového vraha a herci vo vedľajších rolách majú, čo povedať.     Akčné scény sú v poriadku, ale najlepšou je napínavá automobilová naháňačka medzi Batmanom a gangstrom Penguinom (Colin Farrell).  Popri akcii, soundtrack má zapamätateľné motívy, kamera chrlí vizuálne zábery a kulisy s kostýmami obohacujú príbeh.        Jednoducho, The Batman je typ filmu, pri ktorej si fanúšikovia komiksoviek a kriminálok užijú silných hercov, napínavý príbeh, trilerovú atmosféru a kvalitnú technickú stránku.     Príbeh: 8/10,  Herci: 8/10,  Hudba: 9/10,  Akcia: 7/10,  Kamera, vizuál, kulisy, kostýmy: 9/10,  Celkovo: 8/10. ()

Antikritik

Podle mě zajímavý záporák a další pohled do zkorumpovaného podsvětí Gotham city. Jako kalsický Batman film byl hodně temný, ale také na mě až moc dlouhý a párkrát jsem se přistihl při dívání se na hodinky. Film předčil má očekávání a doporučuji se na něj jít někam podívat, dokud ho dávají v kinech. Jenom ten název je lehce matoucí. ()

Pavlosos

Hodnocení a komentář udílím až po druhém shlédnutí snímku. Jsem nadšen. Jako zastánce Nolanovy trilogie a divák mající rád filmy o duševně nemocných, šáhlých až hypertrofovaných lidech, kteří tvoří nepřátele, a o jejich protipólech, tedy hrdinech a lidech bojujících za pravdu a spravedlnost, jsem opravdu naplněn z nového snímku. Prvně zápor - nízká přístupnost při PG-13 tomu celkem ubírá, trochu krve navíc by neuškodilo, občas mě to při druhé projekci tahalo za nos. Už i Rattnerův Hercules se snažil víc. Tolik negativa. A teď superlativa - prvně atmosféra, která je víc kriminálková a krásně špinavá a i díky hlavnímu zaporákovi krásně všechno zapadá do sebe jako skládačka. Batman je zde prvně vyděděnec a terč policistů, na konci je daleko větším světlem naděje pro lidi než samotná Socha Svobody, do jejíž role se při vyproštění lidí při držení světlice tak trochu pasuje a má na to nárok. Bruce Wayne je životem ošlehaný člověk, co nerad dává najevo své emoce a proto je moc neprojevuje, tím spíš se projevuje v masce, která determinuje jeho vlastní já jen jím samotným dané, nezávislé na rodině či původu. Robert Pattinson pochopil, co a jak má hrát a zvládl to na výbornou. Riddler - konečně taková nevinná tvářička, která kujici plán postupně jako hnida se zakousava a počká si, dokud nedostane svou oběť dle gusta. Paul Dano to zmakl výborně. Ovšem to nejlepší z herců, A TO OPRAVDU NEJLEPŠÍ JE COLIN FARRELL. To splynutí s postavou pod tunou masky mě nechávalo na pochybách o pravdivosti jeho obsazení do role až do projekce. Nejvýraznější herecký výkon filmu. To nejvýraznější vůbec je ale syrová reálie, v níž se celý film nese. Od Batmobilu přes Batbike až hlavně ke skoku z policejní budovy. Žádné zvláštní látky reagující na elektrický proud, prostě jenom wingsuit. Nejcitelnější je ale každá fyzická rána, která Batmana opravdu bolí a hned ji daleko silněji oplácí. A ani anti-smoke zásah mě zde nerušil, spíš jsem se o něm dozvěděl až při hledání informací o filmu, spíš velká formalita, ale pro hutnou atmosféru nepodstatná. Co dodat závěrem? Sice mě to nechce přimět dát 100 %, ale dám je, poněvadž jsem se už hodně dlouho netěšil na premiéru a následnou derniéru filmu, jako na tuhle. Naposledy to byl film Skleněný, teď The Batman a letos i Jan Žižka. Už ať můžu sjíždět Batmana doma na plazmě. P.S.: Po několikerém shlédnutí musím říct, že pár malých chybiček se zde najde, ale také spousta eastereggs, např. odkaz na Matrix díky psaní si s Riddlerem skrze stránku rataalada.com nebo zvonění telefonu postupně spějící k vyvrcholení scény jako v Tenkrát v Americe; o tom není pochyb, ale je to pouze a jen film a ten je vším okolo a uvnitř k sežrání. Prostě pecka na mnoho shlédnutí dopředu. Mám i tričko The Batman a povlečení The Batman a vím, proč tričko nosit a v povlečení spát. Prostě a stále 90-100 %. Film jak víno. P.P.S.: Nechápu jak mohl být tenhle film být zpřístupněn dětem od 12 let, když si vezmu jak civilně a vulgárně adekvátně ku originálu byl film nadabován. Nemluvě o tom všem, co se v něm výše popsáno děje. Slova jako "kurevsky", " zasraní zkurvysyni" apod. byla dost za uši chytlavá. Ale což, já jsem si to užil. () (menej) (viac)

v.indruchova

To je ten film který mi doporučovalo několik přátel? Nedívala jsem se na jiný? Já nemohu doporučit!  Oceňuji herecké obsazení hudbu a hádankáře. To byl dobré psychoš. Chápu budování atmosféry to bylo dobré ale občas už to bylo moc a zdlouhavé. Kdyby to někdo ještě zestříhal tak dobré. 3 hodiny podivného mixu toho co už jsme tolikrát viděli. Padlo hodnocení jedním slovem několikrát. Film je příliš odosobněný. Nedokážu se vžít do jakékoliv postavy, jsou mi všichni fuk. Patison je jako Bruce Wayne velice špatný. Škoda že nemůžu říct že je to dobrej film. Nelogické chyby jako vražedná zbraň ponechaná policisty v pytlíčku na místě činu? Některé hlášky typu, po chvilce ticha: opatruj se. Jej! užasný to ty dialogy můžu napsat rovnou já ? EmoBatman chodící jako Bruce s vlasama v obličeji a věčně zničeným pohledem, chudáčka. Kde je ten Bruce Wayne, který se na veřejnosti chová jako zbohatlík ale i gentleman. Proč lidi takový to depkaření tak baví. Moda negativních hrdinů, kteří jsou doopravdy nešťastní se svými kostlivci ve skříni? Asi aby čím dál lidí si řeklo, ach celej já. Taky ho šikanovi ve škole. Chtěla jsem tomu dát 3 hvězdy a říct Not great, not terrible. ALe teď si říkám že je to dost zklamání. Schválně otevřenej konec ok, ale tak podivně, po 3 hodinách? Patison má sice hranatou bradu která se hodí na batmana, ale Batman má být trochu udělanej chlap, a né emodítě. Dojemné scény, se nedokázali dotknout. Akce fajn, ale bylo až divné jak některé delší sekvence už přestaly bavit. Zbyla pachuť. Před deseti lety to byl dobrej biják..točil to Nolan a to je záruka dobré podívané. Co mi přišlo komické ta banda policajtů /někteří jen na okrasu/ která všude běhá a taky občas míří na našeho hrdinu. ()

tele.kom

Vlastně to bylo skvělý a je tu tolik věcí které bych označil za naprosto fantastický - je to určitě nejlépe natočený a nejlépe vypadající Batman, Pattinson dokázal, že mi snad poprvé na postavě Batmana záleželo, Paul Dano podle mě musí být ve skutečnosti šílenec, jinak si ten jeho výkon vysvětlit nedokážu. Ale proč to má proboha tři hodiny? Kdyby se někde ubralo 40 minut, tak je to definitivní verze filmového Batmana. Tahle verze mohla být Director's Cut ()

Tristanian

Já nevim, nějak mi to nesedlo. Když se nad tím zpětně zamýšlím, nechápu proč tak triviální příběh někdo roztáhl na tři hodiny. Film je celkově víc tmavý, než reálně potřebuje. Vůbec nám chuť vidět to někdy znova. ()

Adhol

Na nového Batmana jsem se opravdu moc těšil. Ponurá atmosféra DC mi byla vždy sympatičtější než barvičkami hrající Marvel, který na můj vkus působí někdy i dětinsky. Do toho v hlavní roli Robert Pattinson, jež se v průběhu let vypracoval na pana Herce s velkým H, Something in the Way od Nirvany jako soundtrack a perfektně atmosferický trailer. Ano, prosím! Batman je de facto můj jediný oblíbený superhrdina, u něhož mám ale laťku nastavenou nesmírně vysoko trilogií Christophera Nolana. Nadšené reakce kamarádů obrovská očekávání ještě zvýšily, což samozřejmě neúměrně zvyšovalo i riziko možného zklamání. A Batman nezklamal. Atmosféra byla parádní, Riddler opravdu děsivě šílený, vizuál prvotřídní. Koukalo se na to krásně a na papíře hrůzostrašná tříhodinová stopáž utekla jako voda. Místy z toho okatě vykukovalo Fincherovo Sedm, ale to je inspirace, na kterou si opravdu nelze stěžovat. Od Pattinsona jsem možná čekal trochu více, ale chápu, že v roli morouse, který toho mnoho nenamluví, nevynikne tolik jako třeba v Majáku. Kdyby vyloženě pětihvězdičkové momenty nestřídala tříhvězdičková a tisíckrát omletá klišé, kterých ke konci pořád přibývalo, tak je to v pohodě na plný počet. Takhle za mě velmi slušné 4 hvězdy. Na Temného Rytíře to nemá, ale kéž by takhle vypadaly všechny superhrdinské filmy. ()

Predator77

Jako za mě se po nolanovi jedná o druhého nejlepšího batmana, a říkám druhého protože i když se robert snažil tak zkrátka na toho bale nemá, a trožku za ním zaostává, a i hlavní záporáci jsou na tom podobně ale i tak rozhodně všichni předvádí skvělé výkony, co se týče akce tak ta je pěkně natočená a přehledná ale rozhodně jí není tolik a film je spíše detektivní triller než akční komixovka, ale mě to rozhodně nevadilo a matt reeves nám tak naservíroval skvělí počin, a zmíněná délka filmu my taky nevadila a krásně my utekla, tak že za mě se rozhodně jedná o velké překvapení a skvělí film který by měl vidět každý. ()

BlackAdder87

Byl jsem k tomu docela skeptický, ale nakonec mě velmi příjemně překvapil. Nový Batman nabízí zatím asi nejsyrovější pojetí a ta všudy přítomná špína a deprese mu vážně sluší. Robert Pattinson je v roli Batmana jako Michael Keaton, je to ten poslední o kterém by jste uvažovali, ale když ho pak vidíte v akci tak si to sedne jak hrnec na prdel. ()

anti.rybka

Na Bale prostě Patizón nemá a asi ani mít nebude. Nicméně rozhodně nebyl to špatné na filmu. Co mě rozhodně zarazilo byla tma, kdy víc jak polovina filmu nebyla téměř vidět :D. Nejdříve jsem se lekla, že mám rozbitou televizi, ale ukázalo se, že je to opravdu zvláštní záměr filmu, kdy holt posloucháte depresivního upíra a Nirvanu, ale vizuální stránky filmu se už nedočkáte. Možná tak chtěli autoři projektu docílit větší deprese. Kdo ví. Dávám tedy za tři! ()

Updated_Cake

Když se oznámil nový Batman v čele s Robertem Pattinsonem v režii Matta Reevese, tak jsem to považoval za vtip. Playboy ze Stmívání, který bude tancovat podle toho, co říká někdo, jehož nejúspěšnější dílo byla Planeta opic a podle dalšího, komu se povedlo podělat poslední 2 díly Hunger Games? Ten film byl od začátku na papíře podle dat a selského rozumu odsouzený k propadáku. Pak vyšel trailer, kde se scénáristi chopili toho, ukázat nadcházející film v co nejlepším světle a vypadalo to docela nadějně, ale trailer není film. Když v dubnu dorazil Batman i na HBO, tak samozřejmě byla povinnost se na to jít podívat. A scénáristi i herci mají moje uznání... Dokázali z toho udělat vážně zajímavý počin, který balancuje na dost temné a depresivní hraně a zároveň se vydali směrem bez Jokera, který v Batmanovi visí pomalu už všude a je to už nadužívaný příběh. Kostýmy byly super, Alfred možná zasloužil o trochu víc prostoru ale byl taky super, Batman/Wayne byl dost charismatický s temnou atmosférou kolem sebe, jak to má vypadat. Bylo z toho filmu cítit snad vše, i ta nenávist policie a veřejnosti vůči Batmanovi, který byl vždy spíše "nutné zlo" z pohledu veřejnosti, než jak je obecně představován. Film hodně překvapil a snad se scénáristi rozhodnou pro pokračování. Ovšem nemyslím si, že by tohle jakkoliv překonalo Nolanovky. Film to byl kvalitní, pobavil, měl v sobě dávku dramatičnosti, ale Nolanovky pořád stojí o kus výše, protože byly dotažené po všech stránkách skoro do dokonalosti. Jak jsem řekl, Alfred by tu zasloužil víc prostoru, zasloužila by tam víc prostoru i samotná postava Bruce Wayne, John Turturro prakticky za celý snímek ze sebe nesundal brýle a těhle drobností tam je víc. Ne že by to celkově kazilo dojem, spíš to jsou přesně ty důvody, proč to nikdy nemůže být film na úrovni toho, co tu kdysi stvořil Nolan. ()

Kushina

Měl jsem stále pocit, že je to taková lacinější kopírka Batmana od Nolana, ale to se dá říct téměř o všech filmech, které kopírují od Nolana. Na remake to bylo dost dobrý. Chvílemi jsem z toho neměl dobrý pocit, ale ve finále je prostě nový Batman jeden z těch kvalitních filmů a Pattison ho zahrál nad míru dobře. 70% ()

mouzi

Asi nejlepší pojetí ze všech zfilmovaných Batmanů. Ke konci to sice trochu haprovalo, ale jako celek to působilo správně ponuře a bezútěšně. ()

Velislav

Temný či ponurý Batman? Možno pre divákov mladších ročníkov. Žiadny komorný štýl Joker 0.2 sa nekoná, čo je fajn, ono by to ani s lepším predstaviteľom hlavnej úlohy nebolo dosiahnuteľné, zvlášť pri kvalitách Phoenixa. Nemá to ani nádych fantasy ako Burtonova práca, ani to nenasleduje reálne temnú, ale zároveň aj majestátnu trilógiu Nolana. Detektívka s fincherovskou neo-noirovou inšpiráciou je u mňa v poriadku. Len jednoducho to ťahá dolu jednak občas škrípajúca logika, ale najmä herec titulnej postavy, ktorý sa po slušných rolách (Maják, Tenet) duchom asi vrátil k svojim upírskym rozprávkam pre sexuálne sa prebúdzajúce pätnástky. Jeho submisívna poloha, bez autority, bez rešpektu mi absolútne nesedela. Analógia s predchodcami pri totožnej látke je namieste, keďže to na rozdiel od Jokera vs. Temného rytiera nemenilo vo svojej podstate ani žáner. Tu Netopierí muž nemá ani eleganciu a charizmu Keatona, ani hrubú silu Bala, nepôsobí dobre ani v civile, kde pripomína poslucháča My Chemical RomanceNapriek tomu, že ide o prvého EmoBatmana, je to v konečnom dôsledku stráviteľné, s odstupom času tomu možno dám šancu na reparát. P.S.: Zoë je kočka (v oboch bratských jazykových mutáciách), Colin je kráľ! (HBO Max) 6/10 ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023