Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

Maynard.

Od tohodle rejži sem viděl zatím 2 filmy (oba dva za 5 hvězdiček, oba dva s opičákama:o) ). Docela se divím, že se pořád arvou prachy do tohodle příběhu s netopýřím mužem. To už fakt takle moc docházej nápady. Jako film je to hodně dobrej, oproti těm sračkám od Bena Afflecka je tohle skutečně kvalitní biják. Taková správná temná detektivka, který ovšem chybí mnohem víc akce. Přecijen, když jdu do kina na Batmana, tak bych si zaloužil víc akce než cca 3 hodičky v autě... Na Jokera tohle nemá, ten se povedl ještě mnohem víc. A na trilogii od Nolana už žádnej další Batman taky mít nebude, tak proč kurde pořád Batmanit? :o) ()

marrjaana

Velmi dobrá podívaná, na to, že to má tři hodiny, tak mi to uteklo, příběh pěkně odsýpá a dokonce i ten Pattinson se v roli Batmana ukázal, že na to vážně má (já ho opravdu nemám ráda a bála jsem se, že ho prostě v této roli nezkousnu). Krásně temné a kulisami (a i atmosférou) mi to připomínalo Burtonovi Batmany. Ano Temný rytíř je temný rytíř a žádný Netopýr už na něj asi mít nikdy nebude, ale i toto má své úžasné kouzlo a rozhodně je super vidět v kině něco jiného, než rozdováděný Marvel, kde ač mě ty filmy baví, tak žádný z nich už pořádně nepřinese nic nového a už mě ani neláká na ně zajít do kina, ovšem pokud tomuto odklepnou další díl, tak se rozhodně na něj zase zajdu kouknout. Jen teda bez té jedné postavy na konci bych se asi obešla. ()

upson

Je to sice celé dělané na efekt. Někdy až zbytečně moc. Hlavní protagonista mi nikdy nebyl kdo ví jak sympatický, ale jestli měl někdy šanci mě přesvědčit o opaku, tak právě v tomto snímku. Hudební kulisa film vytahuje o třídu výš, než ve skutečnosti je. S podivem se nejedná o zbytečnou látku a využití značky. Perfektní trilogii od Nolana to nikdy netrumfne, ale jsem zvědavý na další díl, protože vize Matta Reevese má skutečně co nabídnout. Obávám se, že postava Jokera už v podání Barryho Keoghana nikdy nedosáhne svého vrcholu, respektive by se nové podání filmu obešlo bez této nejznámější figurky. ()

herr_carter

Dark Knight byl, je a bude nejlepším ztvárněním Batmana, nic víc, nic míň. Filmu se nesmí upřít snaživost a pár dobrých momentů, ale Nolan je jenom jeden prostě...........................................................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Má očekávání s novým Batmanem bohužel nebyla naplněna, a to z mnoha důvodů, které sice nejsou nikterak zásadní, ale na mém výsledném dojmu se podepsali natolik, že mé hodnocení je sice ještě pořád nadprůměrné, ale opravdu s hodně odřenýma ušima. Pravdou každopádně je, že doslova zbožňuji skutečně temně pojaté snímky, a v tomto ohledu okupuje nový Netopýří muž ty nejvyšší možné příčky, jenže si zároveň kladu otázku, hodí se tyto vážně už hodně potemnělé zpracování i do komiksového žánru? A má odpověď je, že myslím, že ne. Já jsem měl s tímto pojetím tedy problém už v předchozích DC snímcích, konkrétně právě třeba u Úsvitu spravedlnosti, ale zde ona potemnělost byla již natolik výrazná, že spíš působila rušivým, než přesvědčivým dojmem a v podstatě ani nedovolovala vyniknout čemukoliv dalšímu, čím film ještě disponuje. Zápletka mě pak zklamala asi ze všeho nejvíc, kdy jsem se po celou dobu nemohl zbavit pocitu, že si chce hrát na něco mnohem víc, ve výsledku ovšem není ani chytrá, ani nápaditá, ani strhující, v mnoha momentech navíc jen neskrývaně vykrádá, a vrcholem je pak závěr, při dopadení Riddlera, kdy měl přijít vygradovaný absolutní twist, ale zůstalo jen u mdlého pokusu, který se hrubě nepovedl a vyzněl vyloženě naivně. Co se jinak týče akce, ta byla zpracována na výbornou, tam nemám sebemenší výtky, jen jí bylo ale tedy jakože vážně fakt nedostatek, napětí jsem tu jinak postrádal úplně, stejně tak jako emoce, a atmosféra a styl tohoto filmu jsou pak sice na maximálních kvalitativních hranicích, jen jak už jsem ale zmiňoval, nejsem bohužel ani trochu přesvědčen, že zrovna komiksový žánr by měl vyznívat zrovna tímto způsobem. No a mírné rozčarování se bohužel dostavilo i po stránce castingové, kdy sice třeba konkrétně Pattinson se tu po celou dobu tváří přesvědčivě nasraně, nesmlouvavě, hrdinsky, ale jelikož prakticky po celou dobu mu jenom vykukuje kus brady z podmasky, tak si ho divák příliš neužije, nehledě na to, že mi ta jeho spodní viditelná část obličeje nepřišla snad ani jako jeho. Zoe Kravitz je pak typ dívky, ženy, která je možná svou vizáží zajímavá a atraktivní pro dnešní omladinu, ale mé generaci úplně rajcovní nepřijde, no a mé natěšení na Colina Farrella a především Paula Dana vzalo taky za své, jelikož i oni byli namaskováni, respektive zamaskováni tak, že hrát jejich postavy Tonda z Horní Dolní, tak to stejně nikdo ani nepozná. Důležité je nicméně konstatovat i to, že i když ona stopáž má opravdu téměř tři hodiny, tak film uteče jako voda, což ovšem nemění nic na faktu, že toho šlo spousta prostříhat, jelikož v mnoha scénách mi to připadalo jako ryzí přešlapování na místě, nicméně jako celek to i tak funguje záživně, a to je důležité. Abych to tedy nějak stručněji shrnul, v novém Batmanovy převládají, či ještě přesněji řečeno, dominují prvky, které podle mě do komiksových filmů již úplně nepatří, a tak místo nového superhrdinského opusu nabízí tento film spíš temný krimi thriller s detektivem s nadpřirozenými schopnostmi, a to mi prostě nesedí. Když ale pominu tuto skutečnost, tak jako zábavná podívaná funguje skutečně působivě, což očividně většině publiku stačilo ke vřelému pojetí, a já se tomu rozhodně nedivím a ani nebráním. () (menej) (viac)

xLIGHTx

Pomalé, potemnelé tempo filmu dosť sekne. Krimi poňatím vniesol M. Reeves čerstvejší vánok do značky. Something in the way od Nirvany snímke dodáva zádumčivý, zaujímavý a akosi vťahujúci tón. Inak politická korektnosť tu riadne zaúradovala. Film je slušný, len trochu akoby forma víťazila nad obsahom. Colin Farrell ako Tučniak možno až prehnane zamaskovaný (ale veľmi dobrý, možno najzaujímavejší výkon). (Nové, viackrát zdôrazňované narkotikum zostalo potom akosi odignorované.) Primiešaná romantika aktuálneho Batmana vhodne ozdobila a hrdinu/hrdinov viac poľudštila. Štyri svetlice, ehm, slabšie štyri hviezdy. ;) ()

Soweek

Nový Batman je jednoduše skvělý a je zobrazený tak, jak mně asi vyhovuje nejvíc. Není úplně komiksový, není ani extra temný, je spíš takový...gloomy. Farrell a Dano jsou naprosto úžasní a jejich verze Penguina a Riddlera jsou zatím za mě nejlepší, které jsem viděl. Že mému nadšení neodpovídá hodnocení? Ač nejsem nepřítelem dlouhých stopáží, zde mé nadšení z neo-noirové detektivky postupně od začátku opadávalo až bohužel přešlo k frustrujícím modlitbám, aby už další stopa byla konečně finální a film už skončil. 175 minut je na tento typ filmu opravdu velice VELICE hodně a místo toho abych si užil film až do finále, jsem televizi vypínal otrávený, naštvaný a unavený. ()

Sdoom

Po prvních dvou hodinách nejnovějšího Batmana jsem byl naprosto nadšen a unešen - hudbou, atmosférou, nápaditým a inovativním podáním a dokonce i Pattinsonem, kterej tu roli zvládnul perfektně. Čistých 5 hvězd. Jenže pak přišel poslední akt (nechci spoilovat) a já začal bejt smutnej, že to totálně rozbilo vyznění filmu, jeho atmosféru a vlastně to ani nebylo moc zábavné. Takže výsledné hodnocení je o hvězdičku nižší a budu hodně doufat, že poslední třetině filmu při další projekci přijdu na chuť. (kino Premiere Cinemas, orig.) ()

Melios

Batman Matta Reevesa je presne to, čo som si žiadal od Tima Burtona, len v modernom prevedení. Jedná sa o tradičnú, silne štylisticky natočenú, štandardnú detektívku, z ktorej ak by ste vyškrtli Batmana, ostal by vám stále solídny príbeh. Niečo, čo mi v Nolanových inscenáciách silne chýbalo. Síce som sa naozaj obával ako Pattinson zvládne svoju rolu, no opäť tento chlapík prekvapil a potvrdil, že nie je len fešák z Twilightu. Ak ste schopní prežiť takmer trojhodinovú stopáž, môžem srdečne odporučiť. Ak máte HBO Max, potom ešte lepšie. ()

OughJay

Než mě někdo obviní, že Batmana možná trochu protěžuju, tak bych chtěl jen podotknout, že je to pravděpodobně pravda. V top 10 za rok 2022 si ale podle mě místo tak jako tak zaslouží. Nolanova trilogie nasadila laťku proklatě vysoko a např. nedavná Justice League se jí ani nepřiblížila (a fanoušek Batflacka se ze mě taky úplně nestal). To se o osobitym zpracování Matta Reevese říct rozhodně nedá. Jakoby se ani nejednalo o film podle komiksu, ale o plnohodnotnou noir detektivku v prostředí zkorumpovanýho a krysama prolezlýho Gothamu s atmosférou New Yorku 80. let. A ta kamera...! The Riddler: "What is the price for your blind eye?" ()

JamesSi

Tohle je moje recenze na The Batman 12: Quest for more money. Mám pro vás hádanku: Co v sobě má třetího Batmana za posledních deset let a čtvrtého Jokera za posledních deset let? Odpověď vás možná šokuje. Jak řekl jeden Žolík, který bojoval za práva gamerů "My opravdu žijeme ve společnosti". Tenhle film je o tom, že hlavní hrdina je nihilistický cringelord avšak jen do té doby než potká někoho, kdo je skoro ten samý cringelord jen trochu víc za hranou. Pak si uvědomí, že se celou dobu choval jako kretén a začne na svět nahlížet pozitivněji. Story of my life. Hádankář si v tomhle filmu našel komunitu na stránce, která je něco mezi 4chanem a Patreonem. Co bude dál? Joker si založí vlastní minecraftový discord server? Batmanovská série bojuje trochu sama proti sobě. Podobně třeba jako nejnovější bondovky. Avšak trochu jinak... Když poprvé vyšel Batman ve čtyřicátých letech - tvůrci oslavovali osvícenecké milionáře. To už teď trochu vyšlo z módy. No holt všichni miliardáři nejsou úplně Kůl a Swag, jak jsme si mysleli. Filmový Joker, série od Telltale a nejnovější komixy se snažili ukázat, že papánek Wayne asi nebyl klaďák za kterého ho máme. Tenhle film není výjimkou. Film polemizuje jestli nebyl zkorumpovaný jako zbytek Gothamu a nemohl dokonce za nějaké ty vraždy. Nakonec však Tomáš Wayne neudělal nic špatného. Tomášova najatá vražda a kamarádění se s mafiány byl jen omyl. Ups, shit happens. Právě herní epizodickou sérii od Tellataleu mi to připomínalo nejvíc. Je tam Falcone, a dozvíme se právě ty věci o rodu Waynů, které MĚLY BÝT SKRYTY. Možná je to inspirované i nějakými komixy, což ale nevím, protože nečtu capeshit. Nejvíc mě bavili vedlejší postavy např.: Catwoman a Gorden, kterým jsem celkem fandil. Catwoman mi přišla dobře znázorněná a propracovanější než celý netopíří mužik. Ale asi možná budu jediný - feministkám bude vadit její obvyklé sexualizované znázornění (i když upřímné to nikdy nezajde do tragédie Catwoman s Halley Berry) a alt-right chlapákům bude vadit, že jednou ve filmu řekne: "FUCK RICH WHITE PEOPLE". Ale musím říct, že vztah kočky a netopýra byl celkem nucený. Je tam naznačený lesbický vztah s další bordel-dámou (důležitá postava Anitta!!!), ale ten zmizí než řeknete: "ČÍNA A RUSKO ZAKAZUJE LGBT VZTAHY NA FILMOVÉM PLÁTNĚ". Paul Dano tam je jen na pár minut. Hraje dobře, ale moc tam není. Je tu scéna v Riddlerovo bytě, která trochu vykrádá Fincherovu Sedmičku. A dali se poznat i nějaké ty odkazy na Zoidaca. S Pattinsonovým Batmanem jsem trochu na vážkách. Skoro nic jsme se o něm nedozvěděli a občas mi přišel jako přezrálý emař z roku 2008. Když jsem v úvodu slyšel jeho sáhodlouhý monolog o tom jak je "Spravednost", myslel jsem, že to říká Riddler a ne hrdina v kápi. Prostě to znělo jako edgy blogový příspěvek teenagera. Je to prostě další Batman. Viděli jsme to už spoustakrát. Doufám, že jste hádanku rozluštili a čus bus autobus. Ať vás kočky hryžou celou noc. ()

NifKor

Konečně po dlouhé době Batman, který se přibližuje kvalitou tomu od Nolana. Matta Reevese mám rád hlavně díky planetě opic, a když jsem viděl 1. trailer od jeho Batmana, tak jsem se nemohl dočkat až výjde. Musím ale předem říct, že nejsem zklamanej a ale ani nadšenej. Už od první vteřiny film dokáže nahodit neskutečnou atmosféru, která je až někdy víc creepy než dnešní horrory, což je dost smutný. Režie je prostě dokonalá a film nemá scénu, kterou bych doslova v kině nehltal tím jak je provedená, zoorganizovaná a hlavně natočená. Scény jsou tak strašně extrémně dobře natočené, že i prostě ty akční jsou prostě přehledné a divák se v nich neztratí. Jak jsem psal předtím tak atmosféra je už ze začátku neskutečně creepy a silně vážná a neskutečně zde miluju to jak se časem stupňuje. Příběh je skvělá detektivka, která neskutečně dobře funguje. Batman má také skoro perfektní první 2 akty ale bohužel 3. akt dost zaostává a dost někdy i snižuje kvalitu samotného filmu. Co mi ve 3. aktu nejvíc vadilo byla nelogičnost, která se zde ukáže hlavně při velkolepém finále, které bohužel také není nijak moc velkolepé. To je docela škoda, když se zamyslím nad tím, jak všechno v těch předešlých aktech perfektně fungovalo. Co ale je neskutečně skvělé u tohodle filmu je délka, která je zde sice velká, ale má vážně co nabídnout a snaží se ji využít na maximum. Další skvělá věc nebo spíš člověk v tomhle filmu je sám perfetkní Colin Farrel, který je zde k nepoznání. Pattinson si zde získal zase můj obdiv. Dříve jsem si ho začínal vychvalovat díky filmu Král a tady si mě získal na plno. Riddler si zde bere celý film jen pro sebe (výjimka scén s Pinguin) a má vážně neskutečně moc úžasných scén. Soundtrack byl skvělý a zněl vážně dobře. Čekal jsem neskutečnou detektivku v kině a taky jsem ji dostal. Sice nevím přesně jestli tomu dát 9/10 nebo 8,5/10 ale zatím to nechám na 8,5/10 a později se uvidí. Doporučuji také jít na film do kina, protože nikde jinde si ho divák tak moc neužije. "To the Batman" 9/10 ()

666Carnage

Dostali jsme Batmana, který je doména temnoty a hlavně výborný detektiv. Ano film má svoje chyby a zvláštní finále, ale je to parádní podívaná. Pattinson je fakt hodně dobrej Batman, ale špatnej Bruce Wayne. Přišlo mi, že bez obleku to prostě není ono, že Bruce Wayne je člověk bez jakého koliv sebevědomí a jen ustrașený kluk. Riddler je tu zajímavý, spíš mi připomínal Zodiaca. Na tři hodiny film nemá moc hluchých míst. Soundtrack je dost povedený a správně ponurý, jako celá atmosféra filmu. Batman láme kosti a řeší rebusy. Hodně mi to mi připomíná některé hry z Arkhamu. Klidně bych si v tohle stylu dal víc dílů. Určitě povedený DC snímek s netopýřim hrdinou. 80% ()

sQelle

V tomhle mě prostě DC baví, ačkoliv se snažili udělat svůj velký vesmír, podobně jako Marvel, nakonec se jim to nepodařilo slepit, ale o to víc mohou být jejich filmy experimentální a dovolit si něco, co si konkurence zatím jen tak lehce oťukává v seriálech. Může vzniknout klidně 15 Batmanů a každý z nich může mířit na jinou cílovku. A vlastně o tom pro mě ten Batman je. Zasiflený město plný krys, ať už na ulicích a nebo v byrokracii. Člověk chce vidět ty zlomený lidi, co se snaží z toho hnusného města udělat aspoň trošku přívětivější místo pro běžnej život. Člověk chce vidět jak si Komisař Gordon riskuje všechno, co má. Člověk chce vidět někoho, kdo skomírá sám v sobě a nakonec zapomenout, že na sobě nosí přiblblej pláštík a škrabošku. Baví mě ty barvy, kdy když je Batman na scéně je to celé lehce oranžové, ale i přesto temné a když nastoupí na scénu Bruce, celé to zchladne. Hudba to celé krásně podkresuje. A hlavně tady Robert Pattinson už poněkolikáté dokazuje, že už dávno není tím Edwardem Cullenem, že už dávno tuhle nálepku strhnul, ačkoli mu ji lidé stále lepí. ()

iXtr3m3

Technicky, rozumej kamera, strih, maska pre Farella atď., kvalitná remeselná práca, ale neskutočne uťahaná nudná detektívka. Videl som všetky animáky a boli aj na kratšej ploche ďaleko lepšie a to aj tie detektívne viď. Batman The Long Halloween, Year One atď. Čo k tomu dodať? Pattinson je síce dobrý herec, ale pre Batmana je to trasľavé tintítko, ktoré by dostal aj Bale a Affleck je oproti nemu kulturista a hovado chlap. Warneru totálne jebe na karbid. Pri prvej verzii Justice League, kde vystupovalo xy postáv dali pevnú dĺžku filmu dve hodiny, čím odjebali doslova väčšinu postáv, ktoré dovtedy nedostali svoj singláč a tu pri v podstate jednej postave, ostatné len do počtu, dokonca bez tisíckrát omieľaného originu,, jebnú tri hodiny a umelo to naťahujú nudnými a fádnymi dialógmi, ktoré k ničomu poriadne vo väčšine prípadov neviedli? Chcelo to byť detektívkou a trilerom ála Sedem či Zodiac, ale oproti tomu je Sedem aj Zodiac fakt megadielo, ktorému sa nový Batman len so závisťou z diaľky pozerá na päty. Alfred dostal minimum priestoru a nepriblížil sa ani len ku Cainovi a nieto Ironsovi. Keď budem chcieť realisticky stvárneného Batmana, tak si pozriem Nolanovu trilógiu. Keď budem chcieť komixového Batmana, tak tu mám Batflecka, toto stojí mimo hodnotiacej čiary. Dal by som štyri hviezdy, keby to bolo aspoň brutálne, keď už to chcelo byť ako tých spomínaných Sedem. Toto že bolo nevhodné mládeži do 15 rokov? A to kvôli čomu? Kvôli jazyku, či kvôli tomu, že drvivá väčšina filmu sa odohrávala v noci, keď deti majú spať? Aby som sa zbytočne nerozpisoval, tak scény, ktoré mali evokovať nejaké emócie u mňa totálne nefungovali, bitky boli obyčajné, záporáci boli chudáci, Pattinson mal účes ála ošťatá slama a tak. O filme veľmi povie to, že jediné dve scény, ktoré na mňa zafungovali, tak bol nástup v jeho "bouráku" a potom záverečný fight. A to je na trojhodinový film fakt že kurva málo. Preto aj volím horší slovník, lebo už vopred som nečakal nič extra a bral som to ako nútenú odbočku prijebaného Warner-u, ktorý pri každom filme ohlási vopred celú trilógiu a potom po prvom nezdare to zatrhne hneď po prvom filme a rozbíja si akékoľvek plány do budúcnosti ohľadom previazaného vesmíru. Predvčerom som čítal, ako sa niekto z ich vedenia znovu vyjadroval, že idú nie na kvantitu, ale na kvalitu filmov zamerať svoje cielenie. Akú kvalitu? Za kvalitu berú to, že hrdinov, ktorých väčšina ľudí chce vidieť znovu pokope v podobe Justice League sa vydajú smerom Batgirl, Supergirl a iné súčasné tendenčné trendy? WTF? Ani Marvel nemal na začiatku filmy, ktoré by boli kasovými trhákmi, ale vytýčil si jasný cieľ aj aj z vlažne prijatých filmov ála Captain America či Ant-man, Thor 2 a podobne nakoniec vybudoval ako jediná značka enormne obľúbené a enormne rozšírené multiverzum. Veď aj Hawkeye bol lepší ako tento Batman. A pozor, ja som jednak fanúšik všetkých komixov a nerozlišujem medzi Marvelom, DC a ďalšími firmami, ale dokonca moji najbľúbenejší hrdinovia sú práve Batman a Superman a tých žiaľ nezabudnuteľne stvárnili Cavill a Affleck. Prečo to celé zatli? Veď tie filmy keď aj nesplnili kasové odhady, tak neprepadli kvôli hereckým výkonom, ale kvôli určitým veciam v scenári, ktoré niektorým ľuďom nesedeli a dávali zmysel až pri rozšírených verziách, ktoré už ale videlo podstatne menej divákov, ako tie pôvodné v kinách (BvS Ultimate a Snyder´s Justice League). A pozor, kinoverzie nesplnili očakávania preto, že ako vždy opäť do finálnych zostrihov radikálne zasahovalo štúdio Warner, pretože plný scenár bol pri každom filme úplne niekde inde, ako kinoverzie. Fakt je jeblá doba, ktorá nahráva indivíduám, chriachľom v hlavných úlohách (to nenarážam na Pattinsona, ale všeobecne). Keď teraz nedotočia pôvodnú Justice League, tak najbližšia šanca bude až za dlhých pár rokov, kým ľudia zabudnú na SnyderVerse. Ktorá iná firma urobila v priebehu posledných rokov toľko recastingov, toľko rebootom, reštartov a ďalších "re"kokotín? Je hanba, že animovaná tvorba je ďaleko lepšia ako tá hraná, pretože pri Marveli je to presne naopak. Nuž čo, doba je zlá a svet ovládajú agitky typu MeToo, LGBTQXYZ+, genderideológia a neviem čo všetko ešte a vôbec sa nehľadí na to, čo chcú fanúšikovia, čo by bolo lepšie a podobne. Končím, serem na to, aj tak som to prehnal s komentárom, viem, že nič nezmením, ale sere ma táto doba. Staré zlaté osemdesiatky a deväťdesiatky a s privretím oka aj prvých desať rokov 21vého storočia. Malo to ambície, malo to sexy Kravitzku aj keď v takom Gypsy štýle, malo to Jeffreyho Wrighta, Farella, Dana, Turtura, Serkisa atď., ale žiaľ to malo aj Pattinsona, ktorý je na Batmana príliš chudák (telesne, nie herecky). Keď v Marveli urobili z hovado chlapa v podobe Punishera takého vzhľadom aj telesnými proporciami obyčajného Jona Bernthala, ktorý sa jednoducho fyzicky nemohol merať ani Thomasovi Jane-ovi a nieto ešte Rayovi Stevensovi, ale tam to Jon nahradil tonou charizmy, hereckého umenia a nekompromisným bodycountom. Nový Batman sa tvári ako fest inteligentná detektívka s obrovskou porciou rozumu na všetkých frontách, ale má toľko logických chýb, až to bolí, viď. útek pred vodou na štadión a pritom okolo xy mrakodrapov, nepriestreľnosť jednak samotného Batmana, pritom stačí jedna strela do tváre a hotovo a taktiež ostatných materiálov viď. krytie sa Gordona pred automatickými zbraňami za obyčajnými dverami auta atď. Ďalej sa nový Batman tvári ako temný a noirový triler, ktorý je ale temný len zasadením do noci. Ďalej sa nový Batman tvári ako brutálny a drsný v akože realistických bitkách, pritom samotný Batman jednak vydrží to, čo ostatní Batmani aj tí komixovejší (strely kdekoľvek do tela pištoľou, samopalom, puškou, brokovnicou) a jednak totálne absentuje bodycount ako v prípade BvS, Justice League či obyčajných seriáloch typu Netflixáckej Marvel tvorby, kde je Punisher a potom DareDevil topka. Ďalej sa nový Batman tvári ako osudový príbeh plný emócii, ale reálne na mňa nezapôsobila ani jedna jediná scéna, okrem dvoch spomínaných hneď v úvode tohoto komentu. Jednoducho, keď to zrátam z každej strany, tak si myslím, že aj tie tri hviezdy sú viac než dosť. Mať to dve hodiny a reálne využitú "neprístupnosť do 15 rokov", tak idem s hodnotením vyššie, takto to považujem za remeselne výrazne zručnú, ale celkovým vyznením absolútne zabudnutiahodnú kriminálku, ktoré dáva na frak aj jeden z novších počinov v podobe 21 Bridges a to bol ten film kratší o polovicu. () (menej) (viac)

HiddenDragon

Zatim zustanu trochu pri zemi, i kdyz mam chut dat patou hvezdu jen za ten soundtrack s Nirvanou :) Ma ocekavani byla ale vyssi. Podlehl jsem hypu. Za me urcite rikam, ze Nolan nebyl prekonan. Tohle je jine. Hodne jine. Coz je dobre, protoze je to odlisitelne od vsech ostatnich Batmanu. Ale neco mi tam trochu chybelo. I kdyz presne nevim co. Vsechno to jakoby funguje. Ten setting je velmi dark. Casto jsem si rikal, jestli jsou nektere exteriery CGI nebo se opravdu podarilo najit tahle dokonale zapadla a spinava zakouti v realu. Casto to pusobi jako LA z "Blade Runnera" (1982) - neutesene, depresivne, plne deste, chudoby a nasili. Tomu neni co vytknout (az na to, ze se to fakt neda koukat ve dne, videli byste velky kulovy :-D ). Story je vypravena misty az hororovym stylem podobnym serii "Saw". Celkem vtipne (a dobre zvolene) bylo, ze je to vlastne "Year Two", jak si Bruce pise do deniku :) cimz se vyhnuli otravnemu origin pribehu. Zkratka Bruce ma uz neco za sebou, ale zatim je to porad ucho. Neni to zadny machr. Dostava rany, chybuje. Mozna i to je vec, ktera mi uplne nesedla. Neni to jeste "world s greatest detective". Obcas jsem si treba rikal "nesahej na to vole, dyt ses Batman, musis myslet dopredu, predvidat" :-D Ma skill, to ano. Ale v nekterych scenach se chova hloupe az nevyzrale. A nedokazu rict, jestli to byl zamer, nebo je scenar deravy anebo to proste Pattinson neumi zahrat. Snazi se. Neni to uz rozhodne debilek z "Twilight". Ale celou dobu mi prislo, ze mu tu depresi a nastvani uplne nebastim. S Balem jsem tento problem nemel. Tam to bylo jak prdel na hrnec vsechno. Tady je to jeste jakesi "na pocatku". Navic mi prislo trochu vtipne, jak ho radi zabiraji lehce zpredu z boku :) Bale mel vyrazne rty, tady asi zjistili, ze Pattinson ma prilis hranatou hlavu (proste jak tykev :-D ) a zpredu to jeho celo nevypada tak cool, takze jeho masku strasne radi zabiraji lehce nasikmo :) kdyz to uvidite popate, uz je to divne :)) Mozna ale, ze s pokracovanim nebo druhym zhlednutim zmenim nazor a pujdu na pet hvezd. Treba maska Farrella je neskutecna, ale (opet ale) Penguin ma byt prcek proste. A neni. Catwoman ujde, i kdyz za me je prilis anorekticka (ramena ma jak raminko na saty). Nejvetsim trnem v oku byl ale prekvapive Torturro. Mam ho strasne zafixovaneho jako prdleho (v dobrem slova smyslu) agenta Simmonse z "Transformeru" a jako mob boss zde na me nepusobil presvedcive. Take cela ta story...ehm, no proste...kdyz reknu, ze je to Batman o ekologii a oteplovani zemekoule, opravdu jsem se nezblaznil, to spis trochu tvurci :) Podle me si zbytecne svazuji ruce tim, ze od Nolanovy trilogie (s vyjimkou "BvS") Gotham toci jako New York. Doslova. Kdyby se od teto provazanosti oprostili, muzou si dovolit vic veci. Navic je to nekterymi prvky hodne podobne "Dark Knight Rises (2012)". No uvidite. Film ma sice dobrou myslenku (chcete-li poselstvi), ale na sve ceste obcas klopyta: jednak vse vyse zminene, plus ta trihodinova stopaz (fakt by to slo sestrihat) mi nejak brani jit s hodnocenim na max. Po druhem zhlednuti si budu jist. Je to kazdopadne prislib na solidni reboot radu, pokud to nepodelaj. A uz by kurnik mohli zas vratit Robina nebo pridat Nightwinga ci Red Hooda. Animaky a videohry ukazaly, ze sidekickove nemusi byt jen trapni, jak to predvedl Schumacher. [po titulcich neni klasicka dotacka, ale i tak doporucuju vyckat] () (menej) (viac)

LEATHERFAC

Wau a tohle že napsal a natočil ten stejný nýmand Reeves, co zmrvil druhý díl nové Planety opic a třetí díl téhož úplně zabil? Hmm... zajímavé. No asi už se chlapec trochu něco naučil. Myslím, že lze směle říct, že jde o nejlepší velkofilm posledních let. Má hutnou atmosféru, spoustu známých jmen viděných už dříve jinde (mimochodem Jeffrey Basquiat Wright začíná vypadat, jako černější brácha Ládi Menšíka v témže věku...), Colina F. tu fakt nepoznáte! a můj oblíbenec Paul Dano konečně dostal roli ve velkém filmu, které si bezesporu zaslouží a o kterém jistě jěště uslyšíme, byť se tady zrovna mohl předvést trochu líp - minimálně ve Zmizení předvedl, že na to herecky rozhodně má. Andy Glum Serkis sice taky potěšil, ale předchozí herci v téže roli u Burtona i u Nolena mi tam seděli určitě víc. Naopak John Turturro byl velmi příjemným překvapením. Celkově zkrátit aspoň o půl hoďky a místo 125 verze Batmana tentokrát ve stylu Seven, raději se stejným hereckým ansámblem natočit regulérní krimošku ve stylu Seven - bylo by to nejspíš za jednoznačných 5*. Třeba se někdy dočkáme. Každopádně po nedávném ultra útrpném zážitku z Jokera, byl tohle balzám na duši. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023