Labyrint mysli

John je obdarován mimořádnými schopnostmi a pracuje jako "paměťový" detektiv společnosti Mindscape. Jeho úkolem je vracet se zpět v čase na místa zločinů, a odhalit tak vraha. Během jednoho sezení John dostane mrtvici a po dobu dvou let pro firmu nemůže pracovat. Bez finančního příjmu se dostává do dluhů, jeho dům je na seznamu hypoteční agentury a on si začíná uvědomovat, že musí začít vydělávat. Jeho novým případem je dcera bohatých rodičů, která z ničeho nic začala odmítat stravu. Johnova role je jednoduchá - musí docílit toho, aby opět začala žít jako obyčejná dospívající dívka, aby nemusela být umístěna do specializovaného ústavu. Jedná se na první pohled o snadný případ, ale čím hlouběji John proniká do dívčiny paměti, tím tajemnější a děsivější celý případ je. (Nova Cinema)

Freemind

U temného thrilleru je vcelku průšvih, když se každou chvíli potutelně usmívám - a tady jsem se bohužel často neudržel. Nejde jen o kolísavou kvalitu provedení (poměrně zdařilou technickou stránku kazí podivné vedení herců a nepřirozený postsynchron) - je to můj problém s ústředním tématem. Hrátky s nahlížením do minulosti jakž takž zkousnu s příměsí sci-fi, pokud ale někdo vypráví naprosto vážně o jasnovidcích a breathariánech, prostě ten škleb nezastavím. Takže sorry. Odpad tomu nedám, aby se na to někdo nepodíval ze zvědavosti - je to prostě špatný film. ()

George Stobbart

Problémový detektív so schopnosťou vstupovať do ľudských spomienok sa ujíma prípadu nadaného mladého dievčaťa, pri ktorom je nejasné, či je šikovnou sociopatkou alebo iba obeťou... Príjemné prekvapko; vzhľadom k tomu, že som doposiaľ o tomto filme buď nepočul, alebo som ho jednoducho prehliadal. Debutujúci španielsky režisér ponúka profesionálne a vcelku pútavo natočený mysteriózny thrill, nad ktorým sa vznáša príchuť Hitchcocka mixnutého s G. Moralesom, aj keď finálna pointa nie je práve originálna či prekvapujúca. Ústredné duo Strong vs. Farmiga nedá vydýchnuť a hoci sa podobné témy už prepierali v lepších filmoch (Inception, Dreamscape, Total Recall...), ani "Mindscape" si nezaslúži ostať v okrajovej pozornosti. ()

TheDon

Mark Strong konečně ve filmu, kterej mu dokonale sednul. Zdánlivě banální práce mu začíná přerůstat přes hlavu a je toho mnohem víc,co mu přerůstá přes hlavu. Taissa jako jeho ´pacientka´ neuvěřitelně sympatická, ale taky trochu zlovolná a mrchoidní. Oba dva podávají bezchybnej výkon ve slušně napínavým drámu, který pozvolna graduje až k závěrečnýmu , nevím jestli úplně nečekanýmu, twistu. Pobavenej minimálně na 70% P.s.: Všimli jste si, že v každým správným americkým bijáku má někdo(kdokoliv) Volvo? ()

Figu

Psychologická šarvátka mezi Strongem a mladou Farmigovou je poměrně lahodná. Střípky do sebe postupně pěkně zapadají a divák má asi nějakou představu o závěrečným rozuzlení... A právě u mě ten závěr tu čtvrtou hvězdu proměňuje v niveč! Už jsem to párkrát psal. Radši budu mít slabej děj ve filmu s naprosto šokující kvalitní koncovkou, než supr film s koncem na piču! Zde se to bohužel konalo! 60% ()

pavcas

Začíná to jako scifi inspirovaný Minority reportem, místama to zavání duchařinou, ale nakonec je z toho velmi zajímavej thriller s překvapivým twistem na konci. Kdybych řekla, kterej film mi ten twist připomněl, už bych moc spoilerovala, ale rozhodně se u toho nebudete nudit, protože to má přesně tu správnou dávku napětí i tajemna, kterou od podobně laděnejch snímků člověk očekává. Řekněme že ani vlastní vzpomínky nemusí být vždy tím, čím se zdají nebo lépe řečeno nemusí být pravdivé. ()

• John Washington (Mark Strong) má na svojej väzenskej uniforme číslo 213A312. Ide o palindróm, a teda slovo (znaky), rovnako znejúce spredu aj zozadu. (Weezy22)