Zmiznutie malého chlapca a jeho sestry v meste West Finger v Arkansase vyvolá živé spomienky a nezodpovedané otázky u bývalého detektíva. (HBO Max)

Slasher

“A missing person, a murder, a touch of Southern gothic. Two stone-faced men driving through a desolate countryside. A narrative jumping from decade to decade, following the detective’s voice as he slowly, so slowly, spills the tale to us, and to the men in the deposition room who already know it. Long overhead shots of roads, always roads. True Detective is back." ()

Kryton

Celá tíha třetí série je položena na úloze a herectví Aliho. Ta sázka vyšla. Jen škoda, že necitim chemii mezi parťáky jako tomu bylo u předchozích sérii. Atmosféra 80.let, konec vietnamské války a špinavý Arkansas je skvělá kombinace. Za mě skvělý začátek a těším se na zbytek série. Laťka je od začátku hodně vysoko. ()

0verseer

”I'm a feminist... They want to sell me a piece of ass, they got the right... Shit. You're gonna pay for it one way or another.” Nechám sa trochu uniesť a otvárak tretej série ocením plným počtom. Zatiaľ to totiž vyzerá tak, že sa seriál po experimente v druhej sérii vrátil späť do starých dobrých koľají. Opäť máme dvojicu zaujímavých detektívov, opäť panuje temná atmosféra a opäť to vyzerá na rituálnu vraždu. Tak snáď ďalšie časti nesklamú... ()

Tobias18

Třetí řada začíná docela dobře. Atmosféra, postavy, dialogy, samotný případ, napětí, tempo, to všechno na skvělé úrovni, podobně jako v první řadě. Co mi tam však chybí je nějaká originalita, která byla ve druhé řadě. Tohle je prostě tou základní kostrou příběhu kopie první série. Také je tam pár nelogičností, ale nic hrozného. Co mi tam ale vadí, je to rozdělení do víc časových rovin jako v první sérii, což je tak zbytečné! Hlavně ta prostřední linka. Kdyby to šlo radši po nějakých třech dílech a těmi lety bychom proplouvali postupně. Jakoby se báli po neúspěchu druhé série znovu zariskovat. Jsem hodně zvědav, co bude dál, zatím za čtyři hvězdy. 80%. ()

tron

Spoilery? Začíname dobre, ale opatrne. Možno až príliš. Že sa to moc podobá na prvú sériu (dvojica nesúrodých detektívov vo vizuálne výraznom prostredí vyšetruje brutálnu rituálnu vraždu) by mi nevadilo. Ale nevie sa to akosi rozbehnúť a finálne objavenie tela mi prišlo obyčajné, akoby sa tvorcovia zľakli, že už beztak ukazujú mŕtvolu dieťaťa, tak ho ukážu pomaly ako keby spal. ()