Lúpež po taliansky

• Česko Loupež po italsku (viac)

Ich geniálny plán bol premyslený do najmenších detailov a prevedený úplne bezchybne. Každý z nich bol kedysi špičkovým profesionálom vo svojom obore a Charlie (Mark Wahlberg) by za svoj tím dal aj ruku do ohňa. Podaril sa im útek napriek tomu, že išlo o jeden z najstráženejších palácov v Benátkach. Ale jeden z nich zradil. Za Steveov (Edward Norton)  podraz zaplatil životom John (Donald Sutherland), veterán, ktorý sebe i dcére sľúbil, že po akcii zavesí remeslo na klinec. Stella (Charlize Theron) zdedila talent po otcovi. Ona však stojí na strane zákona. Pre Charlieho nie je ľahké získať si ju na svoju stranu a presvedčiť, že cieľom nie sú iba zlaté tehly, ale predovšetkým pomsta kamaráta, jej otca. Je potrebné zvážiť každý krok, pretože i Steve je profesionál na slovo vzatý a naviac závratne bohatý, takže čo nevie či nedokáže, si môže kúpiť alebo podplatiť... Manželská scenáristická dvojica Donna a Wayne Powersovci si z pôvodnej anglickej verzie vypožičala iba niekoľko dejových motívov, aby napísala celkom originálny príbeh, ktorý bude divák iste sledovať s mimoriadnym zaujatím. Obe krádeže sú premyslené a prevedené tak, že fungujú ako švajčiarske hodinky. Napriek tomu sú vo svojej podstate zložitým a prekvapivo komplikovaným strojom. Naviac ich režisér F. Gary Gray zveril do rúk skvelých hercov a situoval do malebných Benátok. (TV Markíza)

Eddard

Čekal jsem něco mezi Dannyho parťáky a Bournovskou sérií... A více méně jsem to dostal (ač třeba ne v takové kvalitě). Začátek výborný, děj svižný, akce napínavá, hudba tepe odpovídajícím způsobem... Bohužel, docela problém jsem měl s třemi ústředními herci - Wahlberg je nemastný, neslaný mix Dannyho Oceana a Mirka Dušína (což prostě nefunguje), Charlize je sice pěkná, ale jaksi ploše napsaná a nevýrazná a Edward Norton, na kterém to mělo všechno stát, je tam spíš aby se neřeklo... (větší část viny opět směrem k scénáristům). Ztracené body v castingu zachraňují řízný Jason Statham, kašpárek Seth Green, přesvědčivě mentorský Sutherland a především pak tři Mini Coopery, které mají k legendárnímu vozítku Mr. Beana opravdu hodně daleko. Za jedno podívání Italian job stojí, o památný film nejde. 60% ()

nash.

Spolehlivá parta sympaťáků doplněná o bonus v podobě Charlize Theron, Norton jako další podrazák, skvělý benátský rozjezd, svižné tempo proložené občas lahůdkovými momenty a sem tam nějakou tou hláškou. Zkrátka nenáročná vydařená zlodějská pohodovka, která se objede bez laciných lákadel jako je obligátní sex, krev nebo samoúčelné filmařské kejkle. ()

D.Moore

Tenhle remake (Cože, remake? S původním filmem má společné jen jméno hlavního hrdiny, zlato a minicoopery) se podařil. Je to věc plná sympatických postav, rychlá i vtipná akční podívaná s povedenou hudbou a pohodově (ovšemi nijak novátorsky, pravda) zrežírovanými scénami loupeží i příprav na ně. Wahlberg, Statham, Theron, Def... Všichni sympaťáci. Norton mi nebyl sympatický nikdy, a tak se mi tady v roli padoucha vcelku zamlouval. Takže dávámtři a kousek. Ještě k té scéně s minicoopery - ta v originálu je lepší, o dost nápaditější a tak nějak i vtipnější. Ale s tím se nedá nic dělat - originál je jen jeden. ()

SeBig

Rozkoukal jsem to vždycky tak do dvaceti minut, pak jsem to vypnul, protože se mi zdá na tom nejlepší jen ten začátek a pak se to příšerně táhne. Po letech jsem to konečně dokoukal a verdikt zůstává stejný. Kdyby trochu tvůrci přiostřili na akci, hláškách a drsnosti bylo by to mnohem lepší. Tahle loupež mě nebavila. Herecké obsazení super a přesto nuda. ()

gudaulin

Hvězdné obsazení a zručná, byť nikoliv oslnivá režie táhnou film nahoru, jenže co naplat, scénář, který řadu věcí neřeší a některé řeší jak z rychlíku, pro změnu stahuje snímek dolů... Pro mě jen průměrná podívaná na jedno použití. Akce pro mě ve filmech až na vyjímky není lákadlem a mozek vypínám jen málokdy, takže přes sympatické postavy a pár fungujících vtípků celkový dojem jen 55 %. ()

• Hodinky, které má Charlie (Mark Wahlberg) v Benátkách pod vodou, jsou značky Casio, model G-Shock. Později nosí model Khaki Field od společnosti Hamilton. (kwaicheng)
  • Každý Mini Cooper bol upravený tak, aby umožnil umiestnenie kamery na i vo vnútri auta. (Greenpeacak)
  • Počas toho, ako sa auto so zlatom prepadáva pod zem, si môžeme v dave utekajúcich ľudí všimnúť Spider-Mana. (damine178)

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (viac)