Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) býval tím nejlepším zlodějem aut ve státech. Teď už sice nějaký čas seká dobrotu, ale pod slupkou sympatického slušňáka stále číhá dravec připravený kdykoliv zaútočit. To se skvěle hodí ve chvíli, kdy se Randallův mladší bratr ošklivě zaplete s krutým gangsterem a svou neopatrností ho připraví o desítky kradených luxusních aut připravených k prodeji. Pokud nemá bráška zemřít, musí se Randall vrátit k řemeslu a během tří dnů šlohnout pro gangstera padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů. Se starou partou kamarádů v čele se Sarou (Angelina Jolieová) by to Randall určitě dokázal, kdyby se mu ovšem na paty nelepili vlezlí poldové. Je na čase se připoutat a šlápnout na plyn... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Prosily: Vem si mě! A já si je bral." Mám slzu v oku, když zkušenej sběratel naivně zaparkovanejch bouráků plní přání jejich karburátorů. Mám totiž auta rád, ale zatím čekám až v OBI poněkud zlevní soupravu určenou k jejich kradení. Zatím mohu pouze konstatovat, že házení klacků pod nohy v podání policie, konkurence i čtyřnohýho klíčkožrouta nebylo vyloženě špatný, ale od luxusních aut a prvoligový herecký sestavy bych čekal trošku víc zábavy. ()

Hal_Moore

Po shlédnutí snímku v kině jsme domů jeli neuvěřitelnou rychlostí. Kamarád si myslel, že je Memphis Raines. 60 Sekund má v sobě tolik adrenalinu... Krásný snímek. Výborné dílo ve všech směrech. Navíc k tomu všemu hraje vynikající soundtrack, jak písničkový, tak hudební. Honičky jsou působivé a udělané profesionálně. Má ale i zápor. Nemám ani páru, proč je tady Angelina Jolie (ještě k tomu blondýnka). Do tohohle se nehodí. Její charakter v celém příběhu nic neznamená, tudíž je zcela zbytečný. Nic to nemění na tom, že 60 Sekund je pekelná jízda od začátku až do konce. Shelby Mustang GT 500? Už vím co chci k narozeninám. ()

DaViD´82

Původní verze je o několik kvalitativních tříd výše. Ovšem ani tato Senova není úplná ztráta času. Je to solidně odvedené průměrné řemeslo, které nenachází oporu ve scénáři a tak stojí vlastně jen na blbinkách herců. 60 sekund sice díky stopáži nejede na "plný plyn", ale ty dvě hodiny v jejich společnosti uběhnou nakonec celkem rychle. ()

Vitason

Jednoho večera si vyšel Dominic Sena s Nicolasem Cagem na pivo a probírali jejich další projekt. ,,Co maj lidi rádi?" ptal se režisér po pár kouscích Budweiseru. ,,Ženský," zadul Cage a praštil se pěstí do hrudi při pohledu na krásnou servírku. ,,Dobrej nápad. Obsadíme tam nějakou babu. Nemusí nic hrát. Hlavně že bude dobře vypadat. Co maj lidi rádi dál?" doufal režisér, že z opilého herce ještě něco vytáhne. ,,Auto," zabékal Nicolas. ,,Jasně. Baby a auta," zajásal Sena. ,,Ale ne. Moje auto. Chci jet domů." Opilá dvojice tedy nasedla to Nickova luxusního vozu a vydala se domů, jenže po cestě je zastavila policejní hlídka a dala jim dýchnout. Oba si tak ještě uvědomili, že lidé nemají rádi policii a remake Halickiho Gone in 60 Seconds byl na světe. A co tedy snímek nabízí? No pěkné baby a krásná auta. Nic víc toho nehledejte. Příběh je totiž neskonale tupý a lineární. Takže film láká spíše na pozlátko v podobě hvězdných jmen, které tu ovšem nemají moc co hrát, ale takový nemluva Vinnieho Jonese mě potěšil. Dále film nabízí hezky natočenou přefiltrovanou akci, která je celkem slušně sestříhaná a to je asi tak všechno. Na nudný večer a jedno podívání ideální. Nic víc od toho nečekejte. ()

Shaqualyck

Nejblonďatější letní film roku 2000 nabízí, jak se na klasický letní blockbuster sluší, oddechovou zábavu bez velkého přemýšlení. Scénář je sice prostý jako bulharská striptérka, ale svižná videoklipová režie, chytlavý soundtrack (Moby, Apollo 440, Chemical Brothers) a sympatický Nicolas Cage drží film nad průměrem a jsou zárukou 117 minut slušné popcornové zábavy, která neurazí. Takhle nějak by možná vypadalo "Ocean´s Eleven", kdyby ho natočil Michael Bay:-) ()

• Na tabuli, kde je seznam aut, je napsán 69 Dodge Superbird. V roce 1969 udělal Dodge jedině speciální NASCAR model nazvaný Charger Daytona. Jediný vůz, který se jmenuje Superbird, je od automobilky Plymouth, která tento model vyrobila v roce 1970. (Ahurmen)
  • Shelby GT500 „Eleanor“ ve skutečnosti není vůbec Shelby, nýbrž obyčejný Ford Mustang Fastback upravený, aby jako Shelby vypadal. Verze „Eleanor“, kterou vidíme ve filmu, se však nikdy oficiálně nevyráběla - vznikla pouze pro film. (Kohaves)
  • Před začátkem honičky jsou protagonisté v Minivanu. Pak se ocitnou ve staré Chevelle. (Ahurmen)

Naštvaný řidič Nicolas Cage

Naštvaný řidič Nicolas Cage

01.09.2009

Skoro by to mohl být sequel k 60 sekundám. Nicolas Cage si v akčním filmu Drive Angry studia Nu Image/Millenium Films zahraje muže, jemuž tlupa motorizovaných padouchů zavraždí dceru a unese její… (viac)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)