Kto nájde priateľa, nájde poklad

• Česko Kdo najde přítele, najde poklad (viac)

Osud zaveje dvojicu dobrodruhov Alana (Terence Hill) a Charlieho O´Briena (Bud Spencer) do Tichomoria, na údajne ľudoprázdny ostrov, kde má byť ukrytý obrovský poklad. Na ich veľké prekvapenie však ostrov vôbec nie je opustený, o čom ich dostatočne presvedčí streľba, pri ktorej ide obom o život. Okrem domorodcov (a krásnych domorodiek) objavia na ostrove aj zabudnutého japonského vojaka Kamasuku (John Fujioka), ktorý netuší, že 2. svetová vojna sa už dávno skončila. Spoločnými silami sa vyberú hľadať záhadný poklad. Čelia útoku pirátov, ktorí po poklade tiež túžia. Kto sa k nemu dostane skôr? Budú Alanovi a Charliemu stačiť iba ich päste, aby premohli na všetko odhodlanú zločineckú bandu? (TV JOJ)

curunir

,,..A TOMU ŠAMANOVI DAJTE BRÓM, MÁ KOLIKU." __ Takto; mlátenie sa ,,Chudého a Tučného" som mal ako malý rád, hlavne všetok ten rachot a bengál a aj preto som tento film kedysi na Silvestra sklonku 90. rokov uvítal a bavil som sa. Azda preto, keď som si chcel niektorý z filmov tejto dvojice padla  možno zo sentimentálnych dôvodov voľba práve sem. Ostrov nevyznačený na mapách ponúka X rôznych vtipných príležitostí  a scenár ich pre zameranie sa na čo najširšie publikum prevažne využil. Inak povedané, od ľahkej letnej komédie divák ani viacej čakať nemôže. Predsa len som sa viac než na ranách a úderoch najväčšmi smial na homosexuálnej pirátskej bande a ich precitlivelosti.  Nedostatky dvoch záverečných point sú vzhľadom na žáner odpustiteľné, avšak neznamenajú, že by som sa k týmto komédiám znovu vracal. Veď už sú dávno pasé, že? (6468. hodnotenie, 164. komentár k filmu) ()

Lacike

Jeden z tych po kazdej stranke priemernych filmov dvojky Spencer/Hill. Zapletka by este usla. Po uvodnych peripetiach sa dá nedobrovolne ústredná dvojka dokopy, aby spolu isla hladat na ostrove stary poklad. Lenze epizodky, ktore zazivaju su dost nenapadite a nudne. Najprv su prilis dlho spolu sami na lodi, kde sa dá ťazko vymysliet nieco zaujimave a potom ked sa dostanu na ostrov, tak to mimo par bitiek tiez nicim nezaujme. Zaporaci su tentoraz nevyrazni. Jednu skupinu tvoria mafiani, ktorym Hill dĺži peniaze, takze vlastne idu po nom opravnene a druhu bandu tvoria pirati v gay sado maso kostymoch, ktori zneuzivaju miestnych indianov. Uz k tomu chybala len hudba od Village People a bolo by to dokonale gay. Namiesto nej tu je nevyrazny hlavny motiv, ktory si na druhy den vôbec nepamätam. No a bitky boli pre mna tiez sklamanim. Sice sa dockame dvoch velkych hromadnych bitiek, ale choreograficky su priemerne. Najhorsi je ale timing, kedze velmi casto vidno, ze sa mlati vzduchopazdno a udery dopadaju desiatky centimetrov od superov. No a obcasne zrychlovanie pohybov pôsobi tiez otravne. Humornych situacii je tiez pomenej, takze vysledkom je absolutny priemer. 5/10. ()

nogi

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Spencerem a Hillem, jako malí jsme jejich filmy ohrávali pořád dokola... Moc se líbí ta písnička, vykreslení padouchů (i když prostě jen na dětské úrovni), ale i domorodců a dvou hlavních hrdinů. Kdo neviděl tuhle komedii, je pro mě ztracený případ filmůvého znalce... :) ()

Jasmín

Teda ... Hrubou kostru příběhu by vymyslelo i sedmileté dítě a zbytek dodělali asi na místě a hned to natočili. Spencer neSpencer, Hill neHill, pro mě nuda a jen dvě hvězdy. Ty dávám aspoň za ty občasné duté zvuky, když Spencer někoho praští do hlavy a za jeho marketing s marmeládou - to jediné mě bavilo. ()

Han22

V dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů a to nejen od dvojice Spencer Hill. Skvělá dobrodružná komedie z tropického ostrova, kde Spencer a Hill pátrají po pokladu, pokoušejí se navzájem nezabít a čelí domorodcům, pirátům, gangsterům i vysloužilému japonskému válečníkovi. Nezapomenutlené hlášky (Ty špatně mluvit na Anulu papá... já tě teď zabit) scény (tank!) i postavy. Hlavně trojice Mamá, japonský voják a ultimátní retard Anulu, který (oprávněně) sklízí facky od všech na které natrefí. Mezi Spencrem a Hillem to tentokrát jiskří ještě více než obvykle a bitek je sice míň, ale to finální stojí opravdu zato. Jediný co bych vytknul je že v rámci tradičního konce "Spencer a Hill nic nemají" byli tvůrci až trochu moc krutí. A pak... že už to není tak úžasné jak když mi bylo náct. ()

• Filmový ostrov je nazýván Pongo Pongo, Chow Key nebo Corbucci's Island. Všechno to jsou smyšlené názvy. (NiaWolf)
  • Japonský tank, který byl ve filmu použit, byl postaven pouze pro film. Není to model ani replika skutečného tanku. (NiaWolf)
  • Postava Kamasuky (John Fujioka) byla založena skutečném předobrazu. Jeden japonský voják se skutečně skrýval v džungli ještě v sedmdesátých letech v domnění, že válka stále trvá. (GreatestFan)