Podplukovník v.v. JUDr. PhDr. Karel Vaš, CSc pomohl jako soudce a prokurátor na smrt víc než 20 nevinným lidem a stovkám k dlouholetým trestům v době politických procesů 50. let. Souhlasil s natáčením a v dokumentu vysvětluje zvrácenou logiku toho, proč je např. v pořádku, že měl být oběšen generál Heliodor Píka, v jehož procesu vystupoval současně jako žalobce i soudce. (oficiálny text distribútora)

Rockerman

Pětima hvězdama nehodnotím úroveň dokumentu, ale jeho velkou potřebnost. Je opravdu velmi smutné, že se demokratický režim nedokázal vypořádat se zločiny komunismu! Důsledky této obrovské chyby, kdy jsme se zaštiťovali heslem, že "Nejsme jako oni", sklízíme dodnes ve všech sférách našeho našeho života po roce 1989. Karel Vaš byl jen jedním z mnoha takových zločinců, kteří spokojeně dožili své hanebné životy, aniž by jim byl zkřiven vlas na hlavě. Prosím všechny mladé lidi, aby se dívali a vyhledávali podobné dokumenty a nedopustili, aby se něco podobného mohlo v naší krásné zemi opakovat. Komunismus a fašismus jsou nejzrůdnější režimy, jaké člověk ve své historii vymyslel a uvedl do praxe. ()

radektejkal

Zřejmě již nemůže být sporu o tom, že Karel Vaš byl násilnické až brutální povahy, a (bohužel) se narodil do doby, která tyto povahy podporovala prosazovala - za Franze Josefa i za První republiky by se nejspíš jako bolševistický bouřlivák pohyboval v ilegalitě nebo ve vězení. Pole působnosti, které se mu otevřelo především po roce 45, bylo téměř neomezené. A protože ho uměl využít, využíval ho co možná nejvíce. Co se týče kvality samotného dokumentu viz ORIN ***. Pozn. 1: Vraťme se k povaze Karla Vaše, která není v naší době nijak netypická (převším dle televizních zpráv). Můžeme tedy usuzovat, že i v našem soudnictví je spousta vašů čekajících na svoji příležitost. Pozn. 2: Vražda Emila de Backera je zvlášť "pozoruhodná". Vaš nevěděl co s ním, nemohl ho propustit ani odsoudit. Tenhle případ není sice precedentní, ale již typický pro všechny vládnoucí junty (špunty i šunty). Pozn. 3: V 25 jsem byl na rok vojně v Benešově u Prahy. V podstatě jsem ji ignoroval, včetně velitelů a jejich rozkazů. Teprve, když jsem v jejím závěru byl jako divák u vojenského soudu (rvačky, opuštění posádky apod.), jsem si uvědomil, jak málo stačí dostat se do Vašova nebo Urválkova kostimlýna a skončit jako americký agent v gulagu. ()

Othello

Strašidelně debilní a klasicky český tendokument, který v rukou drží opravdu zlatý námět, který si o zpracování vyloženě říkal. Leč místo faktografického a v rámci možností objektivního zmonitorování úchylných názorů Karla Vaše tu máme tabloidní mýtus absolutního zla zaobaleného v étosu dredaté středoškolačky, která si je vědoma, že kdyby to bylo všechno na ní, tak jsou všechny problémy světa vyřešeny. Ale na to děvče nemá bohužel čas, protože musí dělat ách u Davida Kollera a óch u Davida Černého. Otřesně trapné ironické komentáře, šíleně stupidní hrané pasáže a démonizace protagonisty smrdí jasným zaměřením na školní výlety. Tedy na to, aby si ty nebohé hlavinky apdejtovaly svoje FB statusy, protože jim někdo řekl, že je něco špatné. Namísto toho, aby se nechaly mluvit strany konfliktu a umožnili tvorbu vlastního názoru. Ovšem nápad posadit každého hosta před knihovnu, byť v ní dominuje kompletní trilogie Eragon je veskrze zábavná a nosná sama o sobě :D ()

chelseaman22

Kardinální idiot, diletant, prašivý bídák či doktor práv - to vše je pan Kaše. Mně sic nikoho na provaz neposlal, avšak připojuji se k stádnímu názoru "Kšeho na kaši!". A pro ty co neví, co je Kaše, posílám vysvětlení z otevřeného zdroje informací (wikipedie): "Bramborová kaše se připravuje tak, že se oloupou, vyperou a uvaří brambory, pak se rozmixují a přimíchá se do nich mléko, sůl a máslo." Jelikož je to otevřený zdroj, tak prosím neinterpretujte tenhle poznatek dále - mohli by jste být za hlupáky. 74% ()

B4TM4N odpad!

Rozverný lynč (nejen) z úst soudobého kádrováka Davida Černého, pózujícího zásadně před svými klenoty, prokládaný četnickohumoreskovými přehrávanými (a velmi přehrávanými) pasážemi a smrští místy velmi bulvárně podávanými pravděpodobnými pravdami autorů. Burleska o jednom neoddiskutovatelném lidském monstru tak zároveň divákovi poskytuje především útěchu, že Pravdu! inscenující autoři dnes nemají k dispozici Vašovy nástroje a aparát - i když po tom velmi okatě touží. Naštěstí drží v rukách pouze propagandistické manýry ve střižně i kolovrátkovém narativu vypravěče, které při kritickém čtení zbavuje tento dokument posledních zbytků smyslu a relevance. ()

• Rozhovor s Karlom Vašom trval osem a pol hodiny. Vaš hovoril v kuse – bez akejkoľvek prestávky na jedlo či záchod. (Illioplius)