Noční jízda

• Veľká Británia Locke

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Kanca

Jedno auto, jedna postava a 85 minut plných emocí může začít. V jednoduchosti je síla a Locke toto rčení jenom potvrzuje. Tom Hardy to zkrátka zvládnul. Celý tento film vlastně stojí na jeho hereckém výkonu a ten byl zkrátka geniální. Každý výraz, každá grimasa, každé slovo tak nějak dávalo smysl a já s ním naplno prožívala jeho životní krizi. Hardy tu opět potvrzuje, že je to zkrátka jeden z nejvýraznějších herců současnosti. 90% ()

HonzysKISS

Do prčic. Tak zajímavě natočený snímek, ale tak nevyužitý potenciál. Strašně tomu chybí napětí, drama, lepší příběh, víc naštvanosti po telefonu. Jako kdyby si ten děj někdo vymyslel v hospodě u piva. Osobně jsem se vůbec nenudil, zajímalo mě, jak to dopadne. Natočený to taky není špatně (i když jak by mohlo). Jenomže když se objevily na konci titulky, tak jsem si řekl „to je jako všechno?“. Velká škoda… Ne vždycky výborný herec zachrání méně povedený film.. ()

jakeer

Filmov, kde hlavná postava iba telefonuje som už videl niekoľko a preto to nepovažujem za nejaký riskantný experiment,, keďže to vždy dopadlo dobre. Výnimkou nie je ani Locke, kde Tom Hardy potvrdil, aký dobrý herec to je. Režisérovi sa naozaj podarilo vytvoriť atmosféru nočnej jazdy. Scenárista (totožná osoba s režisérom) zas vymyslel životnú situáciu, ktorá je zaujímavá a názory divákov na hlavnú postavu sa budú rôzniť. Veľmi príjemne sa mi na to pozeralo a zniesol by som aj rozsiahlejšiu stopáž. Trochu zamrzí, že na konci sa nedozvedáme, ako sa obe dejové linky (osobná a pracovná) uzavreli. ()

iampatrik

60% Hodně zajímavý film, kde divák sleduje celých 85 minut Hardyho v automobilu, jak telefonuje a řeší svůj osobní život, tak ten pracovní, který se týká lití betonu. Ano, čtete správně. Nic víc, nebo nic méně ve filmu člověk neuvidí. Nic přelomového, nic napínavého, ani nic, co by mi v hlavě zůstalo delší dobu. Přesto však Locke má určité kvality, protože kdyby ne, těžko bych se dodíval do konce. ()

dormouse

Na film jsem se podívala kvůli Tomu Hardymu. Je sice dost dobrej, ale ...nemohu sympatizovat s chlapem, který se chová jak kretén-mám li být velmi slušná, a neomlouvá ho ani to, že nad sebou dokáže brečet. Ze všech životních rozhodnutí si vybral ta nejhorší a nejméně zodpovědná a bláhově si namlouvá, že se rozhodl dobře. No ale co mne nejvíc vyděsilo, byla skutečnost, že se největší lití betonu v Evropě dolaďuje necelých deset hodin před započetím. Máte nás, diváky, za imbecily? ()

angloumene

Tom Hardy podává excelentní výkon, bohužel to samo o sobě ale nestačí. K tomu, aby film mohl opravdu bavit, by bylo potřeba trochu nosnějšího děje s nějakou závěrečnou myšlenkou. Takhle vše spíš vyšumělo do prázdna. Každopádně jako kraťas by tohle osudové rozhodnutí určitě vyznělo líp. ()

vander19

Od Telefónnej Búdky tu podobný film nebol. Jeden herec, uzavreté prostredie a pritom tak veľa. Tom Hardy ako Ivan Locke cestuje z Birmighnamu do Londýna a cestou sa rozhodne, že zmení svoj život. Má ku tomu len mobil, svoje BMW a pevný rozum. Ako cesta ubieha sa divák dozvedá čo vlastne leží Lockemu na srdci. Aký je jeho život a vlastne všetky životy nevypočitateľný. Počas cesty spoznávame všetky zvyšné postavy, ale len cez mobil. Jediný zobrazený je Locke a jeho strasti. Ako stavbyvedúci rieši pracovné aj životné problémy. Na ktoré sa zdá byť cesta do Londýna prikrátka. Knight ukázal ako sa dá spraviť výborný film, za krátky čas, s jediným aktívnym hercom a aj ten len sedí v aute. Škoda toho konca, je taký nedokončený. Možno práve tu sa prejavil ten obmedzený časový úsek, za aký bol film zhotovený - 14 dní. Čakal som niečo viac z neho. ()

ondrula

Konstrukce děje je neobyčejně silná, o tom žádná. Tom Hardy hraje výborně. Ze začátku jsem měl trochu problém s tím, že se celý děj odehrává v kabině auta, ale pak jsem uznal, že je to právě tento minimalistický záměr, který film dělá opravdu působivým zážitkem, kterej vám bude strašit v hlavě ještě dlouho. Problém mám s přepáleným product placementem (chvílema to fakt vypadá jako reklama na X5) a taky s pitomostí jednání jednotlivých postav. Ona by se totiž taky kikina u toho porodu sama neposrala, když by uvážila, jak strašlivou cenu za to bude muset Locke zaplatit. A vůbec - proč to všechno Locke musel vyprdelit svojí ženě, když věděl, že je kráva? Ala zase na druhou stranu - kdyby se postavy chovaly v souladu se zdravým rozumem, nevznikl by tenhle krásnej film. ()

Itar

Výborná psychologická partie jednoho zásadového člověka, který sice udělal chybu, ale rozhodně od ní nehodlá utéct. S využitím minima prostředků Locke baví celých 85 minut tak, že když začnou titulky, nevěřícně koukáte na hodinky. Jeden z vrcholů roků 2013 ()

Strandmon

Zajímalo by mě, co je na tomto filmu vlastně zvláštního? Nic, co by člověka dokázalo upoutat nebo zaujmout. Tom Hardy absolutně nemohl předvést co umí. Tvůrci ho prostě posadili do auta a hraje to co má, nic víc, nic míň. Žádný příběh, prakticky ani žádné emoce. Jenom série několika událostí, které ani nedávají smysl (jako např. liťí betonu). Tohle se nepodvedlo a nechápu, kde se vzalo, že si film zaslouží přes 70% ()

Marla Singer

Drama odehrávající se komplet na prostoru jedoucího auta, ve společnosti jediného řidiče s dlouhým telefonním seznamem a téměř v reálném čase rozhodně nevypadá na film, u kterého strávíte zábavný večer, jenže forma je mocná čarodějka. Locke je v zásadě opakem nedávného Drive - hlavní postava má normální a zodpovědnou (čti nudnou) práci, rodinné zázemí, jeho schopnost komunikovat s lidmi působí až nadprůměrně a morální kodex mu neumožní překročit rychlostní limit ani v případě nejvyšší nouze. Locke si nelibuje v osmdesátkách ani ve výrazném zpracování světla či barev a snímání i střih se naopak snaží působit co nejúsporněji. Oba protagonisté ale začínají prakticky v bodu nula a průběhu děje pomalu odkrývají své motivace. Osobní historie Ivana Lockea oproti očekávání postrádá fikční atraktivnost, ale multitaskingové hledání řešení na třech frontách naprosto fenomenálního kiksu (a vlastně i jeho zpětné rozkrývání) vás zatlačí do sedačky po celou dobu promítání. Jen vynořující se otcovský komplex a prázdné monology s ještě prázdnějším zadním sedadlem obrací oči v sloup. ()

zelvicka.

-clack - Ivan Locke. Můj letošní první film ve Varech a neviděl jsem tam nic lepšího. Hrdina, ve kterým se můžu shlídnout, co nasedne do auta a během 90 minut začne řešit veškerej svůj život, kterej ho čeká, protože sám ví, že minulost už ovlivnit nelze. Film o rovným chlapovi, kterej jde tam, kam podle sebe má jít, i když ví, že to bude i bolet. Chlap, kterej věří svýmu úsudku a má rád beton. Mimochodem scéna "C6" - kdo někdy něco stavěl s někým nezkušeným, bude se nejspíš jako já nahlas smát. ()

jasse

Jedna obrovská stavba v Birminghamu, jedno kurevsky důležité lití betonu....a jeden stavbyvedoucí, který se rozhodne tam nebýt kvůli přítomnosti u porodu milenky v Londýně. ....Obdivovala jsem ho, po celou dobu, po celou jízdu, kdy po telefonu dokázal svým klidným hlasem řešit jednu věc za druhou...i když už věděl, že kvůli svému rozhodnutí dostal od firmy padáka. Snahu věc dovést do konce chápu, tohle by udělal každý správný chlap...Na jedné lince mobilu běsnící manželka, na druhé hysterická milenka a do toho všeho ten beton...páni...Asi v polovině filmu, když zjistil, že veledůležitá složka s pokyny není k dispozici kolegovi na stavbě, ale v jeho autě, jsem se přistihla, jak si říkám, to zvládneš, Ivane...i tak to zvládneš a ten beton zalijí správně..Pokyn Donalovi, aby se nenechal svést od dodavatelů jinou, horší směsí, patřil mezi nejsilnější momenty filmu (i když betonu vůbec nerozumím). V životě by mě nenapadlo, že vydržím 90 minut napjatě koukat na jednoho chlapa, který má navíc rýmu. :) Jsi skvělej chlap, Donale!! - Souhlasný komentář: Gemini. Cítím to naprosto stejně. ()

Santino7

Že ide o minimalistický film, to by malo byť všetkým jasné už z popisu, čiže nadšenci megalomanských blockbusterov by sa mali poobzerať asi radšej niekde inde, pretože tu si asi neulahodia. Alebo možno aj áno, za pokus to stojí... Priznám sa, ja som sa na tento snímok vyložene tešil, keďže prvé ohlasy boli viac než sľubné a navyše Toma Hardyho radím medzi obľúbených hercov, takže jeho herecké sólo mi neprekážalo, práve naopak. Taktiež príjemným prekvapením pre mňa bolo, že po mnohých agresívnych psychopatoch (ktorých ale vie zahrať vskutku perfektne) sa konečne objavil aj v polohe (viamenej) racionálne zmýšľajúceho kľuďasa, no a že tú zmenu zvládol fantasticky! Myslím si, že sa nenájde veľa hercov, ktorí by to tú necelú hodinku a pol dokázali utiahnuť na takej vysokej úrovni, ešte raz klobúk dole. Ono pochvalu si zaslúži rozhodne aj Steven Knight, pretože z tohto minima (1 herec, auto + pár hlasov), dokázal vydolovať skutočne neobyčajnú psychologickú drámu, ktorá ani sekundu nenudí. A to sa pritom jedná "iba" o betón... 5/5 ()

Mikino00

Na konci mě napadlo jediné: "A to je všechno?". Jedná se sice o atmosférickou pecku, který by bez Hardyho a jeho charismatu i přesvědčivého herectví byla sotva poloviční, ale tak nějak jsem postrádal závažnější konflikt nebo problém. To co hlavní hrdina řešil bylo očekávané, tak nějak to plynulo ke konci bez nějakého zlomu, Hodně mě zklamal konec, poloviční happy end není to pravé. ()

petrskoc

Herecký koncert Toma Hardyho a jeho geniálního přízvuku. Po větě: "How Could I Love You?" si mě film naprosto získal a po celý zbytek stopáže jsem neodtrhl oči od monitoru. Minimalistické povídání o tom, jak důležité je dělat v životě rozhodnutí, ať už jsou správná či nikoliv. Snesl bych klidně ještě o 15-20 minut víc a ač bylo vcelku jasné, jakým způsobem snímek skončí, přece jen se mohli tvůrci snažit vůči oné šablonovitosti nějak vymezit. Ale tohle odpouštím. K plnému počtu chyběl opravdu kousíček. ()

gumolit

Jednu hviezdičku len za Toma Hardyho pretože je skvelý herec a pozerať sa hodinu a pol na jeho telefonovanie kde sa mu za jednu cestu zmení celý život je i na mňa veľa! Toto je podľa môjho názoru šliapnutie vedľa... ()

jarmik

Balada o Ivanu Lockovi aneb Silný příběh jednoho řidiče/betonáře. Ale jako fakt,na to, že se tam jen 80 minut telefonuje, je to celkem síla. Tom to zvládl skvěle! ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (viac)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

11.09.2020

Režisér Doug Liman (Na hraně zítřka) a herečka Anne Hathaway (Interstellar, Debbie a její parťačky) společně chystají nový snímek Lockdown, jenž má podle všeho být mixem nízkorozpočtové romantiky a… (viac)

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut

12.02.2013

Koncem roku završil mimořádně náročné natáčení Mad Max: Fury Road v žhavých afrických pouštích, a hned jde do dalšího filmu. Britský thriller Locke se může pochlubit scénářem Stevena Knighta … (viac)