Králové léta

• USA The Kings of Summer (viac)

Tři teenageři se rozhodnou prokázat svou nezávislost tím, že stráví léto stavbou srubu v lese a budou se živit tím, co dá matka příroda. (Filmbox)

Big Bear

Odchází mi přítel. Stojím na bahnitém břehu řeky Styx a sleduji jak se Cháronova loďka za vrzání vesel pomalu vzdaluje v mlhách. Ještě vidím jeho siluetu i ten typický úsměv co jsem měl tak rád, ale už je vlastně pryč... Obolos již byl převozníkovi zaplacen. Nejde dělat vůbec nic. Nic!!! V duši mám bolest a tak jsem si řekl, že milý film o přátelství, o partě kamarádů v lese označený dokonce jako komedie bude to pravé. Koneckonců tu leckdo nešetřil superlativy a padlo zde i přirovnání k mému milovanému Malickovi. Očekávaje od filmu asi něco víc jsem si jej pustil. Film je točen v amerických reáliích  a tomu odpovídá i samo vyprávění. Pochybuji, že Amíci znají čundry jaké jsme my zažili za totatlity. Celá příroda patřila jen nám, lesy nebyli ničí a nikdo vás z nich nevyháněl pomocí dronů s termovizí. Mohl přijít hajný, ale když viděl, že se chováte jak máte, chvilku pokecal, zakouřil a šel dál. Případně doporučil další místo s pěknou zátokou či skaliskem. Hoši z filmu si žití v lese vzali po americku. Tedy když už, tak s barákem. Ale i tak v tom mile zaznělo to rebelství mládí a puberty, kdy se z milovaných rodičů najednou stávají trapní exoti se kterými opravdu nejde žít pod jednou střechou. Jenže většina rebélií vydrží jen tak dlouho dokud nedojdou zdroje a v případě nezkušených zálesáků nucených chodit pro potraviny do nedalekého KFC zdroje dochází setsakramentsky rychle. když pak někoho napadne prozradit ono tajemné místo dívkám, věděl jsem, že k závěrečným titulkům už nebude mnoho minut. Nevím jestli to bylo mou fakt mizernou náladou, nebo podivnými dialogy a hodně zvláštní místy až strašidelnou postavou Biaggia. Zkrátka balzám jež jsem ve filmu hledal jsem nenalezl. A možná je to nakonec dobře, aspoň že mně k tomu všemu ještě nerozsekal film. Dávám tedy jen za 2 hadí uštknutí. * * ()

argenson

Úplně si nemyslím, že by teenageři 21. století ve snaze uniknout z rodičovského područí museli nutně stavět chýše z větví a lovit divou zvěř, ale dejme tomu. Má to pěkný poetický scény, ale taky pár hluchých míst, případně jim tu jejich fajnovou partičku rozesere tuctová bloncka. Pak nastupuje druhá dějová linka pátrajících rodičů, která nabízí poměrně slušnou zábavu a to nakonec film vytahuje do lehkýho nadprůměru. ()

J*A*S*M

Popravdě řečeno mi na filmu objektivně vadilo docela dost věcí (v čele s podle mého názoru nepříliš přesvědčivými dětskými herci - kluci z Mud od Jeffa Nicholse jsou o několik tříd výš), ale přesto má v sobě něco, čím jsem se nechal okouzlit. Příjemné nezávislé pokoukání. ()

Aljak

Niečo ako detská verzia Into the Wild, avšak trochu komickejšia, aj keď aj to sa neskoršími okolnosťami dosť zmenilo. Trojicu dospievajúcich chlapcov už unavuje domáca atmosféra a zlé vzťahy s ich rodičmi, a tak sa rozhodnú ujsť do lesa, kde si chcú postaviť domček a budú v ňom žiť nezávisle v obklopení prírody. Celý dej mi prišiel taký dosť vlažný, sem-tam nejaká dobrá scénka alebo hláška, ale nič extra. No až príchodom Kelly sa začínajú vzťahy výrazne komplikovať a film konečne naberá na spáde, a od tej chvíle ma to začalo dosť baviť. No škoda, že ten zlom prišiel relatívne neskoro. Ale v konečnom dôsledku film ako celok mi prišiel celkom milý a zaujímavý, veľmi pekné zábery z prírody a chválim aj to vykreslenie vykreslenie meniacich sa vzťahov. ()

terunka003

Klučičí ,dobrodružné, zábavné, osvobozující, volné, přírodní, táborácké x zase ti rozmazlení američtí děcka. Pohodový vtipný snímek o třech kamarádech, kteří v létě utečou do lesa, postaví si chatrč a jsou sami svými pány, až na lovení zvěře a obstarávání potravy. Každý z nich má nějaký rodinný deficit. A jak je zvykem - na konci se vše uklidní a můžeme očekávat happyend. Trochu mi vadil hlavní hrdina, takový rozmazlený frocek, no tak co, holka se místo něj zamilovala do kámoše, komu se to nestalo, kvůli tomu se nemusí chovat jako vopičák. Film, který nic nevezme. ..nebýt postavy Biaggia, tak je to totálně o ničem, ten kluk je z jiné planety.. ()

• Televízne noviny vo filme uvádzajú, že Joe (Nick Robinson) má modré oči. V skutočnosti ich má hnedé. (joker211)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 2013, kde sklidil mnoho nadšených ohlasů diváků. (Terva)
  • Po záverečných titulkoch ešte nasleduje jedna krátka scéna s Biaggiom (Moises Arias). (MikaelSVK)

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

Na Metal Gear Solid si ještě počkáme

16.03.2015

Jordan Vogt-Roberts na sebe upozornil indie Králové léta a momentálně chystá dobrodružné retro Kong: Skull Island. Návratu nejslavnějšího opičáka se zúčastní třeba Tom Hiddleston (Avengers), Michael… (viac)

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (viac)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (viac)