Mi mefahed mezeev hara

• Izrael מי מפחד מהזאב הרע (viac)

Polícia zatkne podozrivého zo série brutálnych vrážd malých školáčok. Podľa ich mienky je ním miestny učiteľ Dror, ktorý dievčatá údajne mučil predtým, než ich znásilnil a odrezal im hlavu. Vyšetrovania sa ujal detektív Mickey, ktorý použil pri výsluchu trochu brutality, no potom, čo náhodný svedok všetko natočil na svoj mobilný telefón a uverejnil to na Youtube, ho suspendovali. Avšak otec poslednej obete, štyridsaťpäťročný spisovateľ Yoram, berie spravodlivosť do vlastných rúk. Osudy všetkých troch mužov sa pretnú pri nezávideniahodnej okolnosti... (sochoking)

kaylin

Izraelských filmů jsem zatím moc neviděl, pokud se nepletu, tohle je čtvrtý, a to ty předtím byly i v koprodukci. Rozhodně mě ale překvapilo, co mi Izraelci naservírovali. Téma stejné jako ve filmu "zmizení", ale pojetí spíše jako thrillerová komedie. A ono to překvapivě funguje. Ano, jsou zde momenty, které jsou směšné, a to i přesto, že tématika je hon na pedofila. Je to variace a to, co člověk může, co by měl, ale právě tím pojetím je tohle naprosto jiné. Je to kontroverzní, je to překvapivé, ale rozhodně to není špatné. Tohle chce odvahu, což se nakonec vyplatilo. ()

C0r0ner

No teda. Z Izraele jsem snad viděl jenom tenhle jediný film, a pokud bych měl hodnotit národ podle jeho tvorby, tak bych si o Židácích nemohl myslet nic špatného, ale vlastně ani nic dobrého. Tahle mrda je vážně neuvěřitelný mix brutální komedie s ještě brutálnějším dramatem, což se vidí opravdu málokdy. Slabší povahy to nemůžou zvládnout. 90% ()

Kothy

Vážně zvláštní film. Taky je jediný izraelský, jaký jsem viděl. Celé je to o únosu údajného pedofila a vraha dětí. Dva chlapi se z něj ve sklepě snaží dostat přiznání. Poté se přidá ještě otec jednoho z nich. Používají násilí, ale stejně to nikam nevede. Místy se tu dějí až bizarní věci. Nakonec vše dospěje až k překvapivému finále. Je tento muž skutečně vrah? A kde se skrývá to, co muži hledají? "Zkoušel jsi oheň?" ()

Frajer42

To zase jednou verbal nakecal, že se jedná o nejbrutálnější černotumornou taškařici roku a ono hovno. Z mého pohledu se jednalo o docela nezáživnou a hrozně roztahanou blbost o třech a později čtyřech psychouších. Jediné, co bych zařadil do soudku toho velmi vydařeného je samotné rozuzlení. Hlavní mučitel pomalu chodí a pomalu mluví, a to je vážně k smrti ubíjející. Celé mučení obnáší lámání prstíků na rukou a trhání nehtíků na nohou. Malým bonbónkem nechť je závěrečné řezání hlavičky rezavou pilkou na kdoví co. Černý humor mám velmi rád, ale v tomhle případě jsem se párkrát maximálně pousmál. Dost jsem od toho čekal, takže nemohu zakrýt obrovské zklamání. Z židů už nikdo, s pod nosem zastřiženou mustáží, nechce dobrých 70 let vyrábět mýdlo, tak začínají vystrkovat rohy a chtějí svobodnému světu ukázat, že i jim se pomalu vrací smysl pro humor. Přesnější by tedy bylo napsat, že se snaží ukázat. Mě to minulo velkým obloukem, a kdybych měl obřezaný penis v trenkách a jarmulku na hlavě, tak bych se za své bratry moc styděl. Spojení tří žánrů, přičemž dobře nefunguje ani jeden. ()

mat.ilda

Škála výrazů, která mně proběhla během projekce ksichtem, by klidně vydala na samostatnou krátkometrážní One woman show! Neuvěřitelně fungující spojení thrilleru, krimi a komedie, domazlené skvělou hudbou a slow-motion záběry, kde sice není komu vysloveně fandit, ale ani koho zatracovat, a i když se tu stojí fronta na mučení, žádná traumata si neodnáším, neboť jak známo - maniaci se bojí zase jen maniaků :-). ()