Ako si vycvičiť draka 3

• Slovensko Ako vycvičiť draka 3 (viac)

Ostrov Blp je dračí raj obývaný Vikingami, alebo vikingský raj obývaný drakmi, ako sa to vezme. Bývalí odvekí nepriatelia tu žijú v závideniahodnej harmónii. Vládne im mladý náčelník Štikút, ktorý miluje lietanie s okrídleným parťákom Bezzubým. A miluje aj svoju kamarátku Astrid, len jej to ešte nestačil naplno povedať. Paradoxne práve láska sa stane predzvesťou mrakov, ktoré sa nad Blpem začnú sťahovať. Štikút je v tom nevinne, môže za to rozkošná biela dračica, ktorá doslova omráči Bezzubého, ktorá sa pod jej vplyvom premení z obávaného Nočného draka na neistého puberťáka. Možno aj preto včas vo vzduchu neucíti nebezpečenstvo pre všetkých drakov, ktoré sa k brehom ostrova blíži. V snahe nájsť pre ne nové útočisko sa Štikút a Astrid vydávajú pátrať po mýtmi ospevovanom Skrytom svete, v ktorom by sa všetci draci mohli pred touto hrozbou ukryť. Nájdu ho? A nájdu ho včas? (CinemArt SK)

Jinny

70 % Lehkonohé, vizuálně krásné. Jako zakončení série je to plnohodnotný film, byť jediný vývoj u lidských postav vydíme u hlavního hrdiny. Hvězdou je tedy Bezzubka a jeho nová přítelkyně - bílá dračice je mimochodem neuvěřitelně roztomilá. Asi největší překvapení je ovšem to, že tvůrci si nenechali skoro žádná zadní dvířka pro pokračování a skončili předtím, než sérii zničí. ()

Blackhand47

Tak tu máme (snad) finále jedné z nejpovedenějších animovaných sérií, která si naštěstí dokázala udržet kvalitu. Samozřejmě i tady platí pravidlo, že s každým dílem je animák blbější, ale jako důstojné završení to funguje na výbornou. Docela mě mrzelo, že humor byl tentokrát opravdu cringe a stupidní, přičemž jsme s rodinou nechápali, jak se celý sál může smát. Nejvíce to šlo vidět na Škyťákových parťácích, z nichž byli tentokrát opravdoví dementi, kteří se ve své hlouposti neustále předháněli. U záporáka jsem pak zase nechápal, proč draky rovnou nezabíjí, ale první je uspává (nedělejme z dětí blbce, ve starších animácích se normálně zabíjelo). Abych jenom nekritizoval, tak musím pochválit hudbu, která byla tradičně skvělá. Samotná animace byla zase neskutečná a realistická. Doufal jsem v něco lepšího, ale i tak dávám 75% ()

Gemini

Vizuálně úžasné (a nakolik to dokážu odhadnout, věřím, že i 3D verze stojí za to), s "tradičně" skvělou hudbou Johna Powella, v rovině emocionální i komediální funguje výborně, jen ten příběh je poznamenaný tím, že už je to zkrátka třetí díl, a další největší padouch na světě (u kterého se už navíc některé záležitosti řeší hooodně velkými zkratkami) prostě tolik netáhne. Že je to slabší kus, je ale zřetelné v podstatě jen ve srovnání se skvělými dvěma předcházejícími díly - samostatně v rámci žánru posuzováno je to solidní počin. 80% mu přece jen dám;) PS: A málem bych zapomněl - Rafana je prostě přírodní úkaz:)) ()

Tsuki

Stačilo pár prvních minut filmu a už jsem si říkala, že si u mě bohužel tahle série ani třetím dílem nespraví reputaci. Nebavilo mě to podobně jako dvojka. A postavy mi stále nepřirostly k srdci. Navíc mi vadí, že se film místy pokouší o vtip, ale humorné scény jsou téměř vždy nedotažené, takže to působí spíš uboze než vtipně (samozřejmě až na pár povedených výjimek v čele s ukecanou Rafanou ve vězeňské cele - do té doby na mě působila pouze jako trapně otravná postavička, ale tímhle povýšila na vtipně otravnou postavu. A tak by to mělo být - zkrátka dotáhnout vtip do jeho maxima). Dějová linka ale rozhodně nebyla špatná - tentokrát šlo hlavně o téma vyvíjejícího se přátelství mezi Škyťákem a Bezzubkou, které neodvratně spěje k tomu, že se jejich cesty (a potažmo i cesty lidí a draků obecně) rozpojí, aby nalezli každý své vlastní místo. Tahle myšlenka se mi na tom líbila. Nehledě na vizuální zpracování, které mi do teď nesedí, musím říct, že konec filmu hodně spravil můj dojem a dokonce mě i dokázal dojmout. Takže film rozhodně stoupl v mých očích, minimálně na podobnou úroveň, jakou má za mě první díl. A ještě poznámka na závěr - záporák byl tady vykreslený rozhodně lépe než ve dvojce, takže i za to plusové body navíc. ~(3,3)~ ()

Fíla

Samotný film není na pětihvězdičkové hodnocení ale celá série třech dílů, po sobě jdoucích, rozhodně ano. Zakončení třetího dílu a nejspíše celé série, bylo velmi dobré a nemusí se za nic stydět. Tyto dračí příběhy, budou navždy mé oblíbené a zároveň jedny z nejkrásnějších animovaných filmů, co jsem mohl vidět. Vynikající prolínání postav a děje, vynikající záporáci a skvělý Bezzubka. Za mě paráda a slza ukápla. :') ()

• So stopážou 104 minút ide o doteraz najdlhší animovaný film štúdia DreamWorks. (Astonko)
  • Steven Spielberg měl možost si přečíst scénář v předstihu. To později komentoval s tím, že se u scénáře rozbrečel, a že je to jeden z nejlepších příběhů, které kdy viděl. Stejně oslavovala scénář i autorka předlohy, animační tým, scénář pochválil i hlavní přestavitel Škyťáka Jay Baruchel, i když měl možnost přečíst jen malou část. (Spinelion)
  • Do kín bol film distribuovaný pod krycím názvom "Royal Flush". (MikaelSVK)

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům