Sťahovať sa do bytu cudzích ľudí sa nevypláca. Spoločný prenájom sa skončil dvojnásobnou vraždou. (RTVS)

Frajer42

Z Majdy tedy vyrostla kolosální píča. Vypadá jak nějaká nechutná emancipovaná lesbická feministka. Byl jsem moc rád, že jsem ji v seriálu dosud neviděl. Neskutečně mě tady srala, naštěstí nedostala moc prostoru. Případ jako takový mě velmi bavil. Hlavně bylo zajímavé vyobrazení  a chování mládeže v podnájmu, kde dotyční neměli mnohdy ani tušení, s kým vlastně bydlí. To bych asi ani úplně nedával. Ani tu společnou koupelnu. Hezky zamotaná a poměrně zajímavá epizoda. A to nejenom, co se případu týče, ale zásadní trhliny zažívá i vyšetřovací tým. [75 %] ()

Autogram

Tak to bolo drsné priznanie, a k tomu ešte šialená dôslednosť v zahladzovaní a manipulácii stôp. Tá odcudzenosť spolubývajúcich bola až neuveriteľná, keď nevedeli nielen mená ale ani počet spolubývajúcich. A tiež súkromný život dcéry Kozáka, teda skôr akejsi filmovej karikatúry mladého slobodného života. Táto epizóda sa musela zaobísť bez ošúpaného jabĺčka. ()

Pepi74

Nuda nuda, šeď šeď... Ty dvě hvězdy jen za to, že se Pražák konečně postavil vedoucímu, který protěžuje nového kolegu. To, že se dcera stěhuje z bytu a za pět vteřin se vrací s tím, že si přečetla o vyšetřování a vrací se zpět...no comment. Jinak pachatel, co mluví deset minut proč to udělal a jak to udělal..ne to fakt ne. A nechápu ty, co dali pět hvězd. ()

Mlle

Musím se přiznat, že moc nechápu stylizaci sdíleného apartmánu – s něčím takovým se v reálném životě ani na pražských náplavkách fakt nesetkáte. „Berlínský model“ je v českých poměrech docela nákladný, lakování zárubní tón v tónu a výmalbu válečkem proto zrovna ve studentských (tím spíš že pronajímaných) bytech opravdu nenajdete, natož aby takovou rafinovanou výzdobu doplňovaly britské designové polštářky. V bytě, kde má mít ke všemu (a tedy nelze nepředpokládat, že i k designu) osazenstvo totálně lhostejný vztah, to působí nepatřičně. Co ovšem sedí, je paradoxně malá a šíleně zasviněná kuchyně ;) Přesto tady úplně nerozumím tomu, proč tvůrci zaměnili Krč za vltavské nábřeží – běžný byt by do příběhu zapadal důvěryhodněji. Stejně jako ostatním se i mně líbila snaha poukázat na nešvary digitálního světa, pořád ale vnímám tyto výchovné linky v poslední sérii jako příliš křečovité. I když třeba ze stylu života Kozákovy dcery jde opravdu strach – a ten je přitom velmi věcným vyobrazením reálného prožívání nejednoho čerstvě dospělého… O to víc oceňuji vývoj vztahu mezi Kozákem a Pražákem, který je stejně realistický jako obě jejich postavy. Boj s vlastním egem Pražák zatím prohrává, uvidíme, kdo z toho nakonec získá nejvíc… ()

milwaukee

Z Pražáka se stává čím dál větší magor a dost dobře si notuje s paní ředitelkou. Korejs měl nejspíš dovolenou, nebo někde tiskne další kalendáře. Jinak pachatel byl fakt děsnej psychopat a Kozák opět boduje, jak tu pizdu ředitelku posílá do prdele. Tam ostatne tahle kráva patří. Na plný počet to nebylo, ale čtyři dám. ()

• Ve 21. minutě vychází Martin Pražák (Filip Blažek) z budovy farmakologického ústavu (Purkyňův ústav) 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. (Winster)
  • Skutečným pachatelem byl Zbyněk Prokop, jenž byl v roce 2013 odsouzen k doživotnímu trestu, který byl později zmírněn na 30 let. Znalci ho označili jako těžko zařaditelného do společnosti. (sator)