Prípad zmiznutia majiteľa autobazáru vyšetruje 1. oddelenie už bez Tomáša Kozáka, ktorý pod tlakom okolností odchádza z polície... (RTVS)

Autogram

Všetko dopadlo dobre, aj prípad bol náročný, ale nie až tak zaujímavý, ako by sa na posledný diel patrilo. Priestor sa musel nechať ukončeniu všetkých osobných liniek, a to sa podarilo dokonale. –––– Kamaráde, bejvalej policajt, to neexistuje. To je protimluv. To je jako bejvalej alkoholik. Obojí nelze vyléčit. –––– Staré myšlení, neperspektivní typ. Vy si ani neumíte srovnat mikrofon k videokonferenci. ()

Ironhead

Jak mě celá třetí série bavila a přišla mi nejlepší ze všech, tak poslední díl byl dost podprůměrný. Chápu, že potřebovali nějak uzavřít linky většiny postav, ale bylo takové malinko krkolomné a někdy až dějově naivní. Třeba odkopaný a zrazený Korejs, to nebyla ta samá postava z předchozích dvanácti epizod. Linka Kozákovi dcery taka taková... hmmmm... aby to jakože za každou cenu dojalo. Ale nejvíce to v této epizodě odnesl případ, o který tady ale asi až tak moc nešlo, vrah to hrál opravdu amatérsky (nevím jestli záměrně nebo špatný herec). Prostě po skvělé sérii bylo její zakončení pro mě celkem zklamáním. ()

Pepi74

Pražáka bych jako šéfa viděl radši ale Anděl si to taky zasloužil. Majka z Gurunu ve výsledku byla v týmu jen do počtu a kvůli těm pár větám co pronesla tam vůbec nakonec nemusela být. Korejs má Saturninovu školu a umí při roztahování se v Kozákově kanceláři vysunout čelist bojovně vpřed. :-) Nakonec to bylo fajn a i jsme se těšili. Za 5* ()

Necrotongue

Ha! Zcela zbytečně jsem si v komentáři / recenzi  k desáté epizodě sypal popel na hlavu. Podceňoval jsem se sice, ale ukázalo se, že jsem pořád bystrouš. Musím ale uznat, že to tvůrci dokonale zamlžili a pěkně si mě povodili. Závěrečné vyšetřování se mi zdálo být mnohem zajímavější než to předchozí, ale jeho zásadním nedostatkem bylo to, že jsem hned v úvodu správně určil pachatele. Ale to nic, za to tvůrci asi nemohou, vždyť už přece všichni víme, jak jsem předvídavý, že jo? S případem a s jeho vyšetřováním jsem byl tedy spokojen, zakončení dějových linií jednotlivých postav mě ale příliš nenadchla. Přišla mi trochu zkratkovitá a málo uvěřitelná, v jednom případě jsem cítil dokonce silné znepokojení, když jsem si uvědomil, kde může skončit člověk, který v životě ve všem selhal. / "Počítám s vámi do čela nově vytvářeného týmu." "A kolik v něm bude lidí?" "Na to stačíte sám." / Poučení: Doživotí nemusíš dostat jen u soudu. ()

Enšpígl

Zazvonil zvonec a seriálu je konec a je to škoda, protože se opravdu jedná o diamant v české seriálové produkci posledních let. Kvalita byla vysoká po všechny díly, včetně posledního závěrečného dílu, který byl atraktivní jak svým případem, tak gradujícím děním kolem vedení prvního odděleni. Postupem času jsem si zvykl na všechny herce a postavy. Seriálu se povedl krásný emotivní konec na více postavách a já jen budu doufat, že první oddělení dostane další sérii, protože takovouhle kvalitu na obrazovkách příliš často nevidám. ()

• Čin se stal v roce 2011, pachatelem byl 30letý Petr Němec. Inkriminovaný autobazar stojí v pražském Hloubětíně. (sator)
  • Ve chvíli, kdy spolu Kozák (Ondřej Vetchý) a Plíšek (Boleslav Polívka) chytají ryby, říká Plíšek, že policista by se neměl vracet na místa svých případů. V té chvíli sedí u Orlické přehrady pod Žďákovským mostem – místem, kde se tzv. orličtí vrazi zbavovali těl svých obětí. (HonzaR.)
  • V epizodě Poprava bodyguarda (2022) seriálu Devadesátky (od r. 2022), který je prequelem Případů 1. oddělení, je očividné, že Václav Plíšek (Martin Finger) nemá Tomáše Kozáka (Kryštof Bartoš) rád, a to jak lidsky, tak především po profesní stránce. Zlomový moment pro jejich vzájemný vztah je, když Kozák na Orlíku iniciativně přinese Plíškovi, jenž právě rybaří, spis ke staršímu případu, který jim pomůže s řešením aktuálního. Je tedy příhodné, že poslední společná scéna Plíška (Bolek Polívka) a Kozáka (Ondřej Vetchý) ve 3. sérii případů je, jak jsou opět spolu na Orlíku na rybách. (Šéfik)