Školák zabitý v pražském parku. Šlo o oběť pedofila? Nález chlapeckého těla v pražském parku zavádí kriminalisty z 1. oddělení do prostředí pedofilů, pro něž je Praha levnou a bezpečnou destinací, a do prostředí homosexuální dětské prostituce, která s nástupem internetu zažila zásadní změny. (Česká televize)

SOLOM.

Pedofilie + dětská pornografie – dvě věci, ze kterých mi je na blití. Podobně to mám i u rodičů, kteří na své děcka totálně serou a jejím u prdele, co dělají a není pro ně důležité (nebo se nezajímají), kde tak najednou ti jejich haranti vzali tolik peněz. Svým obsahem dost nechutný díl, ale za to tvůrci nemůžou a jsem rád, že tohle nezůstalo nepotrestáno. Bylo mi líto „Kozáka“, že neschopnost a řitní alpinismus Korejse vyžral ON a musel být odklizen. V tomto dílu se ale objevila spousta hlášek či výpovědí, u kterých jsem se musel i pousmát (nejen co se strkání věcí do konečníku týče – ten starý úchylák to zahrál dobře), ale i výpovědi ožralého pedofila o sraní a posrání…a Blažkovy (Pražákovy) odpovědi…“Vykakaný z domova jste ne… Z hospodských hajizlů máte strach, ale onanovat před mateřskou školkou, to vám nevadí…" ()

Jara.Cimrman.jr

"Vzrušuje se tím, že krade mužům drobné předměty a strká si je do konečníku, což ovšem není nebezpečné." Vítejte ve světě úchylů. Jeden podezřelý si strká do konečníku uříznuté varle, druhý si stolicí maluje kalhoty na hnědo a třetí je normální, úplně obyčejný německý pedofil. Tak to je přesně ten typ případu, na kterém bych chtěl stavět svou kariéru. Tentokrát je objektem vtipkování mjr. Plíšek, který nemá šetřit v ústavu, aby si ho tam nenechali, ani ve škole, aby si ho nespletli s pedofilem. Taky se mi líbil fórek s vysoko nastavenou laťkou, protože tu 2. série zatím rozhodně drží. ()

Autogram

Predchádzajúce časti postavili laťku hodně vysoko a teraz sa odvážne tvorcovia chytili aj takéhoto nechutného prípadu. Nechutného z viacerých strán a pritom z toho nevznikol ani náhodou nechutný film. Ťažko výsledku aj uveriť, nieto ešte o ňom uvažovať pri vyšetrovaní. –––– Psychiatrii nech klukům, někdo by si tě mohl splést s pacientem. –––– Rostla támhle. Přišlo mi to takový, zajímavý. ()

Nonna

Co se případu týče, z nové série jde asi zatím o nejděsivější, ale pro mě zároveň i nejlépe zpracovaný. Z pachatele člověku naskakuje husí kůže a na vyšetřovatelích je vidět, jak jim vše, čeho se dopátrali, je odporné. Snad se mi i tento díl líbil proto, že Korejs dostal méně filmového prostoru a díky tomu jsem se mohla soustředit na děj a neskřípat zuby nad jeho povýšeneckou stupiditou.......a stejně to nemohu překousat, jestli to na vedoucích postech našich krimi složek vypadá takto...... ()

fabecc1222

Docela drsný, čím vším si mohou děti vydělávat, a řekl bych, že zpravidla je impulzem nezájem jejich rodičů, a tedy i špatná výchova, jako tomu bylo i v tomto případě, kdy je matka naprosto katastrofální, a fotí si mrtvé dítě, aby následně hned zmizela na dovolenou. Tvůrci dokázali i takhle vážný díl poměrně odlechčit několika vedlejšími linkami s případnými podezřelými, kteří se svlíkaj u Víťy v kanclu, či nestíhaj domů na velkou. ()

• Filmaři měli problém obsadit roli Nicholase Behenského. Rodiče všech vytipovaných komparzistů roli odmítli. Nakonec byl obsazen až syn produkční České televize Markéty Hauznerové. (Šéfik)
  • Když Kozák (Ondřej Vetchý) vyklízí kancelář, neúspěšně se pokouší obléknout sako uniformy, kterou nikdy nenosil. Josef Mareš podle svých slov uniformu Policie ČR nikdy ani neměl. Při svém nástupu k policii r. 1990 nafasoval ještě zelenou komunistickou. Až ke konci kariéry mu nabídli ušití slavnostní uniformy, což s díky odmítl. (melica)
  • Doktor Vojíř (Ondřej Malý) prohlásí o podivně nízké teplotě nalezené mrtvoly: „Nebo ji očaroval Mrazík berlou Mrazilkou.“ Jedná se o odkaz na ruskou pohádku Mrazík (1964). (melica)