Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

• Slovensko Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (viac)

Vďaka tajomným stopám, ktoré hlavnému hrdinovi Jakeovi zanechá jeho milovaný dedko, a ktoré poodhaľujú tajomstvá iných svetov a doby, Jake objaví zázračné miesto. Toto miesto je známe ako sirotinec – domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Jeho tajomnosť i nebezpečie sa začnú prehlbovať akonáhle Jake spozná jeho obyvateľov a ich zvláštne, priam neuveriteľné schopnosti... (CinemArt SK)

classic

Čakal som v podstate viac, ako sa mi dostalo, lenže som zistil, že tento snímok, je viac - menej určený deckám do 15. rokov, inak si myslím, že ktorých sa to netýka, budú poriadne znudení, ako aj ja ! Niekedy ma zaujali pekné vizuálne scény, za doprovodu krásnej Evy Zelenej, ktorá si zopakovala spoluprácu, s kedysi mojou osobou rešpektovaným Timom Burtonom, t. j - po Temných tieňoch, vtedy tam boli tiež obľúbení Johnny Depp a Timova žena, Helena Bonham Carter, ( poznámka, nevidel som túto vec, ktorá mi napovedá, že ani toto nie je bohviečo ? ). Už som naznačil, že sa vo svojej novinke zaobišiel bez nich, ale ak by som mohol napovedať, tak naposledy táto trojica priniesla skutočne skvelý film, spred 9. rokov, a la - Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street, pamätám si, že som bol na ňom v THEATRE, ale mal som vtedy určite lepšie pocity, ako včera ! Samo za seba hovorí moje stopercentné hodnotenie ! Skrátka, ani Johnny, a ani Tim, už nie sú, čo bývali... 90. roky, tie sú dávno preč ! Najnovší film T. B. , je nemastný - neslaný, s príliš nudnými hercami, najmä Samuel L. Jackson, nie je moc spoľahlivý, kvalitný herec, a tak jeho výkon, je vo veľa prípadoch, dosť trápny, až to bolí, z Asu Butterfielda, asi nový DiCaprio nikdy nebude, ostatní podivní budú stále podivní, blondínka vo filme, Ella Purnell, si už zahrala v pár snímkoch, ale mala by si dávať bacha, kam nabudúce zamieri, lebo by jej mohla byť škoda. Výsledný dojem kazí i blbý dabing, ktorý to úplne zabil ! Neľutujem, že som za to zaplatil, maximálne ľutujem toho, že som bol vo výslednom dojme, sklamaný... PS : Finále v anglickom Blackpoole mi pripomenulo starodávnu klasiku Jason and the Argonauts, čiže bitka kostlivcov, ktorá má šmrnc. De - facto, za tento záver, sa hanbiť nikto nemusí, alebo aj scény s loďou, či s nacistickým lietadlom, ktoré sa chystá zhodiť bombu na sirotinec, to všetko sú vynikajúce zábery, ktoré sa mi dostali pod kožu... No, ostatné filmové zložky majú niekoľko KAZOV... ()

choze

Burton jede ani ne na neutrál a místo okouzlující podivnosti servíruje ucházející, ale ničím výjimečnou rodinnou podívanou. Sice se tu ve velkém baští vytrhané dětské oči, ale chybí tomu atmosféra a slečna Peregrinová a záporák působí jako vyčichlé odvary až karikatury Burtonových excentrických postav. ()

filmfanouch

Filmy Tima Burtona vždy sází na tři věci: Podivné postavy, podivný vizuál a podivný příběh. A přesně v těchto věcech se jeví i Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Dočkáme se i podivných postav, i podivného vizuálu i podivného příběhu. Tim Burton je pořád ten stejný šílený režisér který býval a po slabé chvilce u Big Eyes se vrátil k látce která mu jde. Pro člověka který je namlsaný z Harryho Pottera to nic velkého nebude. Pokud ale pro někoho je Sirotčinec první fantasy musí to pro něj být zážitek jako když jsem ve 3 letech viděl poprvé prvního Harryho Pottera. Sirotčinec je především fajn zábava s temnými okamžiky (hlavní záporáci jedí oči podivných dětí!) tak jak jsme u Burtona zvyklí. Obsazení je fajn (Eva Green super, Asa Butterfield fajn, Judi Dench je brutálně nevyužita a Samuel L. Jackson si svého padoucha Barona užívá) a Burton je po průšvihu Big Eyes zpátky na špičce. Tak ať mu to vydrží. ()

S.Quentin QUALE

Knížku jsem nečet, takže se nemusím rozčilovat nad úpravama v postavách ani věrností obsazených herců. Burton rozhodně mým favoritem není, sám od sebe bych do kina na jeho film nešel, ale jeho nezaměnitelná grafická aura mi nevadí, spíš u něj vždy záleží na příběhu, který zde nebyl z jeho pera, což me plnilo optimismem. Výsledek je přeci jen (a dle očekávání) rozpačitý. Výtvarné zpracování je super, tady se nedá vytknout nic. Příběh=kniha je vymyšlený taky super, bohužel film by zasloužil vykleštit minimálně o dvacet minut a hlavně první půlka by potřebovala zásadní facelift, protože nechybělo moc, abych se začal proklínat, na co jsem to vlezl. A dá se to považovat za velký Burtonův fail, protože zpravidla ty části filmů, které představují jednotlivé postavy, bývají zaručeně tím nejzábavnějším. A zrovna tady třeba ani nebylo nutné se věrně držet předlohy, bylo-li by to zapotřebí. Věkovka se určuje dost těžko, protože v první půli se neděje nic připosráníhodného, zato vše nahrazuje mnohem drsnější polovina druhá, kterou bych malým dětem asi těžko mohl doporučit. Ale to není od Burtona nic nového. Mně osobně Sirotčinec vyevokovat docela silnou vzpomínku na El Laberinto del Fauno, kde Burton s del Torem prohrává po deseti letech a s adaptovaným scénářem způsobem signifikantním, nikolivěk zásadním. Do červených to patří. 75% ()

Happens

Chvílemi jsem čekal, že zabředneme do Velké ryby. Ale přehouplo se to do zvláštně zvráceného pohádko-hororu. Nic pro děti. Nic pro dospělé. Lákat by mohly kulisy, barvy a celkové prostředí. To je tak všechno. Příběh víc než jednoduchý nenechává moc prostoru pro představivost. Spíše naopak klasický předvídatelný lineární boj dobra a zla. Dobrou noc. ()

• Když se Jake (Asa Butterfield) po probuzení z noční můry rychle zvedne z postele, zvedá se oproti oknu zleva. Když však o své narozeninové oslavě vejde do pokoje, vidíme, že část postele, kde Jake lehává hlavou, směřuje doprava. (Josephine)
  • Premiéra snímku do kín bola stanovená na 4. 3. 2016, neskôr bola posunutá na december a nakoniec sa uskutočnila 30. 9. 2016. (belinko)
  • Franklin (Chris O'Dowd) sa v bare pozerá na PDC World Matchplay 2014 (profesionálne majstrovstvá v šípkach) medzi Philom Taylorom a Michaelom van Gerwenom. (belinko)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona