The Banshee Chapter

• Nemecko Banshee Chapter - Illegale Experimente der CIA

V horore s občasnými prvkami "found-footage", mladá reportérka odhaľuje zvrátenosť tajných testov CIA. Reportérka Anna sa snaží vyriešiť záhadné zmiznutie jej priateľa, ktorého zaujímali experimentálne utajené testy CIA, a drogy, ktoré predtým skúšali na ľuďoch. Tieto látky, o ktorých oficiálne nikto nič nevie, vyskúšal sám na sebe. Anna sa postupne prepracúva k rôznym tajným informáciám a dokumentom, no sama sa pritom dostáva do smrteľného nebezpečenstva. (kubqo)

Bloody13

Tenhle projekt mi proplul trochu pod radarem, a to i přesto, že trailer mě před pár měsíci celkem navnadil. The Banshee Chapter rozhodně není bez much (mnohdy jsou to fakt masařky), ale nedá se mu upřít zajímavý námět a několik opravdu děsivých momentů, obzvlášť ke konci je ta atmosféra nepříjemně naléhavá. Jo, a dvě lekačky jsou téměř infarktové! Pokud tedy nemáte do čeho "píchnout", nebojte se ho zkusit. (65%) P.S. Je fajn zase slyšet po delší době v hororu češtinu. ()

Morholt

Téma mě docela navnadilo a zprvu se zdálo, že poloviční FF je přesně ten vhodný formát. Navíc tu byla sympatická Katia Winter, čili herečka s talentem. V FF hororech věc nevídaná. Jenže...........kamera se roztřepala, obraz zazrnil, nic nebylo vidět, slyšet byl jen řev a ty dvě lekačky s Katiou to vytrhnout nemohly. Erickson nějaký ten talent nejspíš má, ale měl by to ukázat v klasickém formátu a u scénáře, pod kterým by nebyl podepsaný. 30% ()

darkrobyk

Lovecraft? Aha, tak to mám mnohem raději Gordonovo Ze záhrobí. Zpočátku jsem hodně bojoval, abych film nevypnul. Nakonec nejde o úplnou tragedii, ale ani nic světoborného se nekoná. Oni přicházejí! Akorát divák (zejména neznalý Lovecraftovy povídky) zřejmě netuší odkud - z Astrálu? Z temné strany lidské duše? Z druhé strany? Ze záhrobí? Nebo že by E.T.? Což je nakonec jedno, jelikož film je postaven hlavně na lekačkách (dobře, děsivých, ale třísknout do bubnu a vymrštit ruku ze tmy umí kdekdo...). Nebudu snad ani řešit věčné pobíhání s baterkou a neschopnost postavit se nebezpečí. Průměrné, na jedno podívání dostačující. ()

dubinak

O absurdním a hodně špatně zvoleném příběhu se tu asi nemá cenu bavit, protože vše už zde bylo vyřčeno a zkritizováno. Já se tedy taky musela dost přemlouvat, abych dala ty hvězdičky tři, i když je ta třetí téměř bezvýznamná. Ty hvězdičky ale dávám hlavně za atmosféru, pokud zrovna děj nestál v kaluži totální nudy, dalo by se říct, že atmosféra byla poněkud hutná a po dlouhé době i zjevně snaživé lekačky, které jsou dalším plusem. Ještě naopak podotknu hodně nepřesvědčivou kameru, kdy opravdu nevíte, jestli je to standartní nebo ta FF a máte pocit, že hrdinka každou chvíli začne mluvit na ni, což se nestane. Tohle je další, co mi vadilo. Špatné, ale snaživé. No a to je asi tak všechno. ()

EvilPhoEniX

Originální premise a velmi slušná atmosféra tenhle nadpřirozený found footage lehce vyzdvihuje do nadprůměru. Banshee Chapter má velmi obvyklé found footage putování a pomalu stupňuje atmosféru s pár slušnými lekačky (z níchž jedna je hodně efektivní). Já osobně tomuhle subžánru příliš neholduji,poněvadž roztřepané kamery nejsou nic pro mě, ale pro příznivce žánru určitě doporučuji. 60% ()

• Mezi ženskými hlasy v rádiu, které říkají čísla, zazní i čeština. (FritoleXx)