Reklama

Reklama

Zrodila sa legenda

  • Česko Zrodila se legenda (viac)
Trailer

Film je inšpirovaný skutočným životným príbehom čínskeho národného hrdinu Wonga Fei Hunga (1847-1924). V roku 1868, počas neskorej dynastie Čching,  pôsobia v Kantone dve zločinecké frakcie - Čierny tiger a Severné more. Obávaný boss Čierneho Tigra, majster Lei Gong, sa už roky snaží zbaviť svojho konkurenta. Jeden z jeho najnovších regrútov, 21-ročný majster bojových umení Wong Fei-Hung, mu po neľútostnom boji prináša hlavu vodcu konkurenčného klanu. Majster Lei Gong si všimne jeho talent, prijme ho ako svojho štvrtého krstného syna - jedného zo Štyroch tigrov, najdôveryhodnejších mužov v gangu. Lenže Fei má ešte ďalší, prísne tajný a veľmi nebezpečený plán, ktorý začne realizovať hneď, ako sa usadí v gangu... Fei sa chce v skutočnosti pomstiť všetkým gangstrom, čo zavraždili jeho otca, dobrotivého učiteľa a lekára, ktorý viedol miestny sirotinec. Od toho dňa Fei a jeho brat Fiery trénujú bojové umenia a sú odhodlaní splniť si svoj sen - zbaviť spoločnosť zlých síl a pomáhať slabým a chudobným. (TV JOJ)

(viac)

Videá (2)

Trailer

Recenzie (48)

Ceres 

všetky recenzie používateľa

Jednoznačně je tento film zklamání, protože souboje stojí za nic a ten zasraný digitální marast tam byl pro mě tak otravný. Film je dobrý jen v těch dramatických scénách, ale přepálená stopáž to tahá zase dolů. Takže typický nahypovaný čínský spektákl, který ma s MA málo společného. Je to tedy celkově podprůměrný film a mnoho povyku pro nic. ()

tombac 

všetky recenzie používateľa

Dunění úderů a řinčení mečů v přepáleně stylizovaném souboji se synem šéfa konkurenčního gangu, včetně zbytečně použitého matrixovského bullet-timu, uvozují dějově rozbředlou poslední třetinu filmu, jež poněkud kazí dojem z našlapaných prvních dvou třetin. V těch se v soubojích sice také jede dost na efekt, ale drží se víceméně při zemi. A šetří se v nich digitálním ohněm. Za pěknou choreografii, výrazný vizuál a sympaťáka Eddieho Penga zaokrouhluji hodnocení nahoru. 7/10 ()

Reklama

majo25 

všetky recenzie používateľa

Na úvod musím napísať, že meno Wong Fei-Hung mi nič nehovorí, nepoznám túto čínsku historickú postavu, preto som si užil film bez kritického porovnávania s historickými skutočnosťami. Ide o moderne poňatý film, nielen akčnými a počítačovými prvkami, ale hlavne poňatím príbehu. Infiltrácia do gangu a silný prvok pomsty z neho robia nadštadartné historicko-akčné dielko. Kvôli dlhšej stopáži sa ale nevyhne niektorým hluchším miestam a množstvo flešbekov, počítačových efektoch pri súbojoch i menej výrazné obsadenie zasa nie sú jeho silnou stránkou. Vrátane Sammo Hunga, ktorý je síce legenda, ale v zápornej postave Krstného otca je málo vierohodný a pri efektoch mu hutne vypomáhal počítačový "dvojník", takže nie príliš šťastné obsadenie.Napriek tomu film ako celok nenudí, fajnšmekri si pochutnajú na štandartne dobrej akcii a dobre fungujúcom príbehu. ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Prva polhodina je uchvatna a ja som myslel, ze ma caka nezabudnutelny zazitok. Lenze postupne nadsenie opadalo a zaver bol prinajlepsom priemerny. Jak ja neznasam, ked sa tak dobre rozbehnuty film postupne prepadne do priemeru. Zapletka je zaujimava. Taka jedna väcsia pravdepodobne vymyslená epizodka (ale na tom nezalezi) zo zivota legendarneho hrdinu Wong Fei-hunga. Problem je, ze strasne dlho trva, kym pochopime o co tu vlastne ide. Keby to bolo podane chronologicky, tak by bol film podla mna napinavejsi, pretoze by divak nebol zmeteny a hned od zaciatku by mohol s hrdinom prezivat trnistu misiu, na ktoru sa Wong Fei-hung odhodlal. Dalsim problemom je stopaz. Skratenie aspon o 20 minut by tempu filmu rozhodne prospelo. Vysledok bol take hutne susto a ja som sa miestami nevedel dockat, kedy skonci. Ale podme ku kladom. Film ma velkolepu vypravu, ktora je zaznamenana v nadhernych dlhych kamerovych najazdoch. Pribeh sice nie je podany tak strhujuco, ako by mohol byt, ale postavy su dostacne charizmaticke, aby vas zaujimal ich osud. U mna jednoznacne vedie viacvrstva postava zaporaka v podani Samma Hunga. Dalej Eddie Peng ako hlavny hrdina, v malej epizodke jeho otca Tony Leung Ka-fai a nakoniec ma potesil aj beckar Byron Mann. Skoda len, ze on nemal ziadny suboj. A pri bitkach. Tie su dost umelecky stylyzovane jak nieco z Matrixu. Evidentne to kazdemu nesadne, ale mne sa väcsina z nich neskutocne pacila. Choreografia od Corey Yuena je spickova a hlavne vsetko je absolutne dokonale prehladne. Pomaha tomu minimum strihov a kopa spomalovaciek. Paradoxne jedine bitky, ktore sa mi vôbec nepacili su tie dve, ktorych sa zucastni Sammo, ktore su absurdne predratovane. Aj v ostatnych bitkach su pouzite lana na zvyraznenie uderov, takze super odlete nerealne daleko. To som ochotny akceptovat, ale ked riadne plnotucny Sammo zacne poskakovat jak gasparko, robi premety ake nerobil ani za mlada a dokonca nezmyselne meni trajektoriu pri tom poskakovani, tak to na mna absolutne nepôsobi. A takto dokalicena je cela finalna bitka v hnusne digitalne horiacej budove. Skoda, ze choreografiu neprispôsobili Sammovej sucasnej kondicii. Stale ma rychle a neskutocne silne ruky, takze by sa bez problemu dala vymysliet pôsobiva bitka. Ale napriek vsetkym vytkam vysledok rozhodne odporucam. Ponuka dost kvalitnych ingrediencii, akurat vysledny pokrm je dost tazky a preto ho neodporucam konzumovat prilis casto. Raz za cas, ale stoji za to. 7/10. ()

PetrPan 

všetky recenzie používateľa

Čínský Jára Cimrman v supermoderním kabátku. Začátek jak z vlhkého snu fanouška leteckého drátovaného kung-fu však velmi rychle vyšumí a na řadu přichází konverzační mafiánské drama se skrytou identitou, exhibice digitální Číny, ptačích perspektiv a táhlého patosu. Několika nereálných, ale pohledných, šarvátek se sice dočkáme, ale uspávací účinek filmu výrazně nesnižují, to se podaří snad jen jedné scéně, té v kádi, ovšem ta je prosta bojového umění. S takovým Yip Manem zcela nesrovnatelné. ()

Galéria (61)

Reklama

Reklama