Pyramída

• Česko Pyramida (viac)

Hrobky a poklady starovekého sveta s obľubou trestajú svojich objaviteľov. Na tých, čo sa odvážia narušiť ich tisícročný spánok a odhaliť pochované tajomstvá, zvyčajne uvalia strašnú kliatbu, alebo ich rovno na mieste pripravia o život. Skupinu amerických archeológov v Egypte čaká obrovské prekvapenie, keď náhodou narazí na stratenú pyramídu pochovanú hlboko pod povrchom púšte. Žiadna iná sa jej zďaleka nevyrovná. Keď však odkryjú hrozné tajomstvo ukryté v jej útrobách, uvedomia si, že sú nielen v pasci, ale navyše ich prenasleduje - a zabíja - čosi extrémne desivé. (TV JOJ)

Cappuccino

Do Pyramídy som išiel s očakávaním prízemného hororu, a presne to som aj dostal. Béčkoví herci (s výnimkou Denisa O'Hare), béčkové efekty a tradične nezmyselné správanie hlavných postáv. Niektoré scény však boli celkom desivé a keby sa filmári o trochu viac zamerali na mytológiu a Anubisa, možno by som dal aj hviezdu naviac. ()

Lucasion

The Pyramid je film, na který, jsem narazil zcela náhodou. Ano, jedná se o nízkorozpočtový film. O to víc mě překvapilo, že jsem si ho náramně užil. Film sice začíná hrozně typicky skvělým nálezem třístěnné pyramidy a partičkou lidí, co to jdou prozkoumat. Ovšem netrvá dlouho a skupinka skutečně zavítá pod písek do katakomb. Atmosféra je hutná jako pytel písku a musím říct, že takovéhle napětí stěží vytvoří jakýkoliv hollywoodský velkorozpočtový horor. Film totiž dá připomenout klasikám jako Indy nebo Mumie. Hned jsem měl chuť vytáhnout dvd The Mummy (1999). Těhle skvělých filmů z Egypta moc není a filmů z podzemního prostředí taky ne. Každopádně herecký tým, ač neznámý, tak jsem naprosto spokojený. Ashley Hinshaw není vůbec špatná. CGI animace taky není nejhorší. Možná tím, že se vše odehrává ve tmě, tak to působí přirozeněji. V čem je, ale film vážně dobrý je atmosféra stísněného prostředí labyrintu, množství písku, tmy a slepých uliček. Pyramidu vážně doporučuju, jedná se o nadprůměrně dobrý snímek, který si snad jednou pustím znovu. (73 %) ()

Astaroth12

Film začal štandardne, len nežné otukavačky, nič výnimočného a ten stav trval dosť dlho. Čakal som, že kamera toho veľa neukáže, ale ukázala, ešte menej ako som očakával. Originalita skoro žiadna, podobných filmov je veľa a aj lepšie spracovaných. Je tu niekoľko atmosferických momentov a aj napätie sa tu objavuje, len ho nieje až tak veľa. Veľmi vlažný FF projekt, kde postavy tej logiky veľa nepobrali a scenár mal dosť zlý deň. Ten finálny blok bol strašne srandovný aj keď tvorcovia to mysleli asi vážne. Práve to ešte znížilo úroveň tohoto filmu i moje celkové hodnotenie. ()

maddy

Egyptský As Above So Below. Odvíja sa to na vlas rovnakým postupom, predstavenie archeológov, objavenie miesta, putovanie chodbami, nájdenie starodávnych predmetov a pascí, akurát tento krát namiesto parížskych katakomb v prostredí egyptskej pyramídy a o úroveň, až dve horšie. Prvá polovica ešte z časti funguje ako taký dobrodružný film, prostredie pyramídy je celkom zaujímavé hlavne z dôvodu, že v hororoch nie je natoľko opozerané ako napríklad strašidelné domy, hrady, väznice a podobne. Kvitujem aj fakt, že štruktúra found footage je neustále narúšaná zábermi filmových kamier a tak divák nesleduje iba roztrasené zábery utekajúcich postáv, ale docielila sa tým väčšie prehľadnosť. Síce sa tým vytratil ten efekt „skutočných záberov“, ale myslím, že pri takom filme akým je The Pyramid sa to ani nepožaduje. Bohužiaľ ako horor Pyramída nefunguje vôbec, chýba tomu akákoľvek atmosféra, ani raz to nedokáže nevodiť pocit strachu alebo obavu zo stiesneného priestoru pyramídy, neobsahuje to ani jednu efektnú ľakačku a samotný záver je už vyslovene na smiech a film neskutočne zhadzuje. Keď totiž na scénu nastúpi hnusne digitálny bájny Anubis, ktorého podoba akoby vypadla z lacného animáku pre deti, ide to celé ako hovoria brati Češi do kopru. Nijako zvlášť dobré, ale aspoň stráviteľné hororové Bécko klesá v tej chvíli niekde na úroveň produkcie Asylum. Priznám sa, že záverečnú pol hodinu som mal už veľký problém dopozerať a skutočne nechápem zámer režiséra do seriózne mieneného hororu pridať túto digitálnu ohavnosť, na ktorú evidentne nestačili ani financie. Pritom by úplne postačovalo keby sa v závere premávala obyčajná prehnitá múmia a pôsobilo by to podstatne lepšie. Ani ten As Above So Below nebol žiaden hororový klenot, ale miestami aspoň fungoval ako horor. The Pyramid je akurát tak na smiech. Na tie dve hviezdičky zaokrúhľujem čisto len z milosti, keďže prostredie pyramíd mám vo filmoch celkom rád, inak však neskutočne zmarený potenciál. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

darkrobyk

Zázrak jsem nečekal, ale tohle je obzvláště mizerný film. Pominu příšerné herecké výkony, jelikož ty mi u jinak dobrého horroru až tak nevadí. Televizní podprůměrná kamera, ničím neoslňující hudba a levné počítačové efekty (když už nemám na solidní software, tak navleču herce do kostýmu monstra tak, jako se to kdysi běžně dělávalo - a mnohdy úspěšně - Vetřelec, Predátor, Robocop /není sice monstrum, ale normální postava také ne/ a další). Vůbec jsem si několikrát vybavil Vetřelce (útěk šachtami před monstrem) a také Vetřelec vs. predátor - tam bylo ovšem pobíhání nitrem měnící se paramidy radost sledovat. Pixelová monstra působila směšně, jako by vypadla z pohádky pro nejmenší. Jedna milosrdná hvězda za úplný konec... ()

• Pyramída vo filme je trojhranná. V skutočnosti ale takáto pyramída nikde neexistuje.
    (Marceloo)
  • Ačkoli investoři původně očekávali, že film na domácím trhu vydělá více než 20 milionů amerických dolarů, vydělal necelých 2,8 milionu dolarů. (Homerking)