Ten, koho miluji

• USA The One I Love

Ethan a Sophie (Mark Duplass a Elisabeth Mossová) se po letech soužití ocitnou na pokraji rozvodu. Vydají se na víkend do krásného prázdninového domku, aby se pokusili zachránit své manželství. Na první pohled romantický a poklidný únik z reality se záhy promění v neskutečné drama, když je nečekaný objev donutí podrobit svůj vztah i společnou budoucnost těžké zkoušce. (Cinemax)

misterz

Prvá polovica ešte dokázala ako tak zaujať, predostrela otázky zahalené do tajomna a človek s napätím čakal ako sa veci vysvetlia. Druhá polovica však skončila v šedivosti a totálnej obyčajnosti. Málo dramatické, málo komediálne, málo sci-fi, málo mysteriózne a málo romantické, keby aspoň jeden žáner vynikol nad ostatné. Je to škoda, pretože námet nebol zlý, tiež nedokážem pochopiť to herecké obsadenie, málokedy sa pritrafí niečo tak nesympatické. Žena ešte ušla, aj po hereckej stránke, ale ten chlap bol hotová katastrofa. Herecky slabý, smiešne teatrálny a nevýrazný aj na otáčanie flašinetom. Koncová pointa tiež moc nepotešila, že to tak dopadne sa v hrubých rysoch dalo čakať už od vajec so slaninou. Slabší, nedomyslený a povrchný mindfuck. 60/100 ()

Arsenal83

Fíha, tak páry v kríze či pred rozvodom teda nemusia zúfať. Sú aj horšie stavy, kedy by sa vaša manželka či manžel naklonovali, to by boli už krízy dve, ako vo vodkovom delíriu brptal na tlačovke Heger. Že on to vraj tiež zažil. Tak ho voliči poslali do prdele, nech sa už netrápi. Film je kvalitnou vzťahovou drámou, ale Woody Allen to nie je. Skôr také experimentálne sci-fi. ()

JohnCZ

Pěkná indie vztahovka koncipovaná jako zábavný mindfuck. Ne úplně originální, ale pořád velmi neotřelý a atraktivní námět. Žánrové zařazení může působit mimo, ale to jen proto, že film tak trochu klame tělem, což je ale zároveň jeho nejsilnější stránkou. A opravdu, čím méně o filmu divák ví, tím více si ho užije. ()

MartinezZ

Nesmyslné chování v nesmyslné situaci s nechutně očekávaným koncem. Ta situace samotná mi nevadila, ale chování ústřední dvojice aktérů už mi nesedělo a celý zbytek byl nuda se zcela očekávaným zakončením, které mi začalo být jasné při prvním setkání jedné z postav ve druhém domě. Pak už to bylo jen zbytečně natahované a vyplněné vatou. Škoda. Ten "solidní mindfuck" se jaksi nedostavil. ()

Wacoslav1

Miláčku ta věc v domě je přesvědčená o tom, že jsi to ty. Solidní úlet. Koukám, že v poslední době se z těmi takzvanými mindfuck filmy roztrhnul pytel. Za chvíli z toho bude samostatný žánr. Každopádně já se filmům z podobnou tématikou nebráním a musím říct, že tenhle mě opravdu vtáhnul do děje. Akorát musím souhlasit s tím co tu píše většina a sice, že ten konec je opravdu dost předvídatelnej, což je škoda, protože minimálně z tý solidně rozjetý první půlky se dalo vytřískat i víc. I když na druhou stranu ta finální hláška : Tak já ti připravím vajíčka se slaninou mě celkem rozsekala i když mi vlastně potvrdila, že to dopadlo přesně tak jak jsem si myslel, že to dopadne. Nicméně i přes pár nedostatků jsem celkem spokojenej. Navíc film je důkazem, že pokud máte atraktivní námět, tak se v pohodě obejdete s jedním domem, dvěma herci a právě tím nápadem a vytřískáte z toho velmi slušnej film i bez digitálního bordelu. Zkrátka za málo peněz celkem dost muziky.70% ()

• Mark Duplass uviedol, že scenár mal 50 strán a obsahoval všetok popis, ale žiadne konkrétne repliky. Tie boli podľa neho úplne improvizované. (Arsenal83)