Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle... Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

Luteka

No tak moc nevím, co se nám to básník (režísér) snažil říct ... Že jsou lidi svině? No tak to snad víme všichni. Že jde každý po penězích a neohlíží se na okolí? No tak to je také jasné, jak facka. Že většína básníků (režisérů) neumí dotáhnout myšlenku do konce? To přeci také víme. Tak díky za tyto "nové" objevy. ()

Crocuta

SPOILER! Suma sumárum skvělý film, jehož ostří ovšem otupuje poněkud klišoidní závěr - kolik takovýchto "morálních prozření" jsme už měli možnost vidět? Hlavní hrdina mi tu svým slabým žaludkem a občasnou sentimentalitou připomněl třeba takový "Wall Street". Nakolik je podobné rozuzlení reálné nechť posoudí každý sám. Jinak jsem byl ovšem nadmíru spokojen - kdo viděl nebo ještě lépe četl "Zemi nomádů", nebude okolnostmi americké hypotéční krize překvapen, ale i všem ostatním se v tomto směru dostane náležitého poučení z úst Ricka Carvera, který to Dennisovi vysvětlí pragmaticky a bez servítků - za blbost se platí, tím tvrději, čím naivnější je poražený a čím horší odhad svých možností měl. Bezohlední dravci prostí soucitu číhají na každé zaváhání, vítězí hrabivost a Amerika fandí vítězům - tak prosté to je. Buď jak buď, děkuji Bohu a okolnostem, že bydlíme ve svém, jsme bez dluhů a nemovitosti nemáme zatížené žádnou hypotékou! ()

*CARNIFEX*

Ten smrad zo sračiek som cítil až k Tatra Banke sídliacej naproti môjho flátu. Nuž systém je neúprosný a verte alebo nie, buďte šťastný, že žijete v Čechách alebo na Slovensku, kde je zákon o odoberaní nemovitostí predsa len viac na strane občana ako bánk. K samotnému príbehu: v zúfalej situácii človek podniká natoľko zúfalé kroky, až podá ruku samotnému diablovi. Ťažko sa hodnotí reálnosť snímku, keď divák nemá ani páru, ako pracuje americký právny systém, alebo sa nepohybujeme v odvetví nemovitostí. Oceňujem však rýchly spád, kedy nuda nedostáva takmer žiadny priestor. Taktiež musím vyzdvihnúť snahu o vyvolanie nepríjemných pocitov, čo sa naozaj v niektorých prípadoch aj podarilo. Čo ma ale núti zamyslieť sa, je vloženie prvku okolo krádeži. To mi predsa len prišlo mierne pritiahnuté za vlasy. Keď sa ozve svedomie, môže ísť o veľmi bolestivú záležitosť. Nemám v obľube americký sentiment, no v tomto prípade prižmúrim očko a tie 4 tomu nakoniec zrejme šľahnem. ()

DwayneJohnson

99, 100 a nebo 1000 domů. Čím víc, tím líp. No jasně, že jo. Nehleďme na pravidla, svědomí, nebo snad nějakou čest, hlavně, když se sypou doláče. Tenhle film se nese přesně v tomhle duchu a vzhledem k přesvědčivému výkonu hlavního dua a ze začátku, díky až depresivní atmosféře jsem si tohle drama celkem užíval. To by však muselo mít trošku jiný konec. Na náhlé prozření jsem nikdy moc nevěřil a 99 Homes jsou toho bohužel jasným důkazem. ()

poz3n

Přidávám se k mnohým zde s tím, že konec filmu je patrně jeho největší slabinou. 99 Homes je ale jinak skvělé syrové drama. Garfield a Shannon spolu fungují na výbornou. Charaktery jejich postav nejsou černobílé, často je můžete chápat ale i odsuzovat. Ve chvílích, kdy čekáte, že se nějak zachovají (protože přece tahle postava je postavou zápornou) vás překvapí odlišnou, ale o to víc přirozenou reakcí. Samotné morální dilema, které si hlavní hrdina nese celým filmem je pak tím zásadním prvkem, které dodává na tíživosti celému příběhu a dostává diváka blízko k postavám. 99 Homes ukazuje, že větší drama často skýtá boj o střechu nad hlavou, než bitva o záchranu planety. 8/10 ()