Kousavou, sarkastickou CLAIRE SIMMONS fascinuje sebevražda jedné ženy z podpůrné skupiny pro pacienty trpící chronickou bolestí, mezi něž patří i ona. Jak zjišťuje podrobnosti o Ninině sebevraždě a jak se rozvíjí její vztah s Nininým manželem, začne se prát i se svou vlastní, velmi krutou osobní tragédií. (Filmbox)

sedm.1

Poměrně dost depresivní drama, kde bych ale tedy opravdu jen výjimečně uvítal i výraznější přitlačení na pilu, neboť přestože jde v první řadě o opravdu silný, obrovskou tragédií poznamenaný, životní příběh jedné zlomené ženy, emoce jsou navozeny jen povrchově a ty skutečné působivé okamžiky se tak ke škodě filmu nakonec prakticky nedostanou vůbec ke slovu. Samotná zápletka tedy není nějak obsáhlá, prostě jde o vylíčení jedné životní etapy dříve úspěšné ženy, která se pokouší o vyrovnání se s životní situací, do které by se nikdo nikdy nechtěl dostat. Tempo snímku je zvoleno velice pozvolné, ona osobní tragédie je odkrývána velmi pomalu, ovšem její destruktivní tíha je cítit po celou dobu a ikdyž až dokonce není vlastně úplně doslovně poukázáno, co se opravdu stalo, je to silné, náročné a vskutku dramatické. Každopádně, Cake byl i obrovskou hereckou příležitostí pro Jennifer Aniston, která se díky té náročné roli mohla vymanit ze svého zaškatulkování pohledných blondýn z romantických komedií, a ikdyž by se dalo určitě konstatovat, že svou ztroskotanou postavu zahrála vážně přesvědčivě a uvěřitelně, role těch krásek jí svědčí asi přece jen víc, nicméně opakuji, její výkon je tu vážně skvělý a film hodně ovlivňuje, samozřejmě v tom pozitivním slova smyslu. Zkrátka, Cake je snímek, který je náročný, tíživý, silný, nicméně tvůrcům se ho podle mě nepodařilo zpracovat až tak funkčně a působivě, jak by si zasloužil. ()

Michelle75

Člověk se do toho musí ponořit. To co Claire prožívá je hodně velká depka, která je mnohem mnohem větší,než samotné bolesti, ze kterých se časem vylíže. Hodně těžký film, kdy ty bolestivé vzdechy ufuněné a nateklé Aniston mám někdy plné zuby. Dobře to holka zahrála. Tomuhle filmu jsem věnovala trpělivost a vyplatilo se......... ()

venison

Film „Cake“ je spíše pro trpělivějšího diváka, který má rád analýzu situace.. Zhruba první polovinu filmu se nic moc zásadního neděje a „jen“ se seznamujeme s hlavní hrdinkou a studujeme její život, který není nijak zvlášť zábavný a pestrý.. Od poloviny začíná ten pravý divácký zážitek, kdy hlavní postava prodělává změnu.. Anistonka se krásně v roli transformovala.. Film „Cake“ je především o té životní přeměně.. Příběh plyne pomalu, sem tam se stane nějaká příhoda, která je tu nějak navíc.. Objevuje se tu řada kamenných tváří, takže film neplýtvá zbytečnými emocemi, ale o hloubku zážitku nás tímto neochuzuje.. Navíc Sam Worthington v roli vdovce, který má všechno na háku, je prostě boží :-) Film pro náročnějšího diváka, hodně „jiný“ Hollywood.. ()

kolemjdouc

Bylo zajímavé vidět Aniston v dosti nezvyklé roli.A kdo viděl nedávno dokument USA o obrovské spotřebě léků na bolesti a na závislosti američanů na ně tak její roli pochopí.Byla pro ni asi dosti obtížná protože se naprosto vymyká všem které doposud ztvárnila.Byla v ní naprosto jedinečná až tak , že Worthington vyšel se svojí postavou jako stážista.Dobrá kamera a režie.Dosti slabý scénář ()

Aknah

Výborné drama, kde Jennifer Aniston předvádí nejlepší výkon své kariéry. Skvěle vypjaté scény a emoční výbuchy. Co se mi líbilo, bylo že první hodinu filmu nevíte, co se Claire stalo a o to víc mě zajímalo, co nám režišér dál nabídne a poodkreje. A poslední scéna je přesně taková ta třešnička na Caku :) ()

• V jednom interview Jennifer Aniston spomenula, že nebola prvou voľbou pre hlavnú rolu. Odmietla ju vraj iná herečka po prečítaní scenáru. Ktorá, nespresnila. (megajalec)